bzss 2017-02-07T18:48:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • bzss
    Vendég
    @bzss
    Bejegyzések száma: 33
    #12657 |

Sziasztok!
    Remélem nem bánjátok hogy ide pofátlankodok. Én még fiatal vagyok, az idén fogok érettségizni, és sajnos nem   nagyon van földünk se. De mindig is a mezőgazdaság érdekelt, a legtöbb szabadidőmet is ha lehet ezzel töltöm, és ilyen irányba szeretnék továbbtanulni, és természetesen ezzel foglalkozni. Tavaly találtam rá az agroinformos fórumra azt az óta végigolvastam, azért is regisztráltam ide mert szeretnék még többet tanulni a témában, egyébként ezek dolgok szerintem logikusak ha belegondolok volt alkalmam is megfigyelni.
    Amin gazdálkodok egy 2000nm es telek, van rajta minden :gyep, gyümölcsös,szőlő, kert, még erdő is(hehe),ja meg persze a ház is, és minden talpalattnyi terület bevan vetve/ültetve. Emellet a szomszéd 1000nm es telkén kukoricát (meg tököt) termesztek.
    A földek jó minőségűek, a befőttesüveg tesztről a következőket olvastam le:45 homok, 50 iszap ,5 agyag
    A géppark egy rota adapterekkel, motoros és kézi permetező.
    Van mindenféle baromfi, főleg gyöngytyúkot meg csirkét szoktam eladásra nevelni, kukoricát ezért (is) termesztek

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Üdv itt a fórumon!
    Az agroinform forumból max pár topicot tudhattál elolvasni..
    Mindig jó ha van fiatal utánpótlás a mezőgazdaságban aki kitartó a tanulásban
    Ha szabad kérdeznem helyileg hol gazdálkodsz?

• bzss
    Vendég
    @bzss

@kezdetleges wrote:

Üdv itt a fórumon!
    Az agroinform forumból max pár topicot tudhattál elolvasni..
    Mindig jó ha van fiatal utánpótlás a mezőgazdaságban aki kitartó a tanulásban
    Ha szabad kérdeznem helyileg hol gazdálkodsz?

Szia!
    Mármint a Talajmegújító mezőgazdaság topicot az agroinformon.
    Békés megye , Újkígyós

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@bzss wrote:

Talajmegújító mezőgazdaság topicot az agroinformon.

Sok topicban van okosság, amit Netparaszt írt. Talán a napraforgós is ilyen.
    Ha rákattintasz a nevére mutatja az összes hozzászólását.

A forgatás nélküli mindenképpen hasznos.
    El kell döntened, hogy szántod vagy csak a felét szántod.

Aztán látod a különbséget.
    kis Zombi már vegyszer helyett ALKO-val permetez.
    Van kit másolni.

Talán van kimaradva lajtamagos keverékem.
    Holnap megyek “kukutyinba” és beteszem az autóba.

Talán tudunk találkozni valahol.
    70/453-6883

• bzss
    Vendég
    @bzss

Köszönöm szépen a felajánlást, de nem alkalmas a holnapi nap , meg ha lehet nem keveréket szeretnék, mert magam akarok keveréket összeállítani.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@bzss wrote:

Sziasztok!
    Remélem nem bánjátok hogy ide pofátlankodok. Én még fiatal vagyok, az idén fogok érettségizni, és sajnos nem   nagyon van földünk se. De mindig is a mezőgazdaság érdekelt, a legtöbb szabadidőmet is ha lehet ezzel töltöm, és ilyen irányba szeretnék továbbtanulni, és természetesen ezzel foglalkozni. Tavaly találtam rá az agroinformos fórumra azt az óta végigolvastam, azért is regisztráltam ide mert szeretnék még többet tanulni a témában, egyébként ezek dolgok szerintem logikusak ha belegondolok volt alkalmam is megfigyelni.
    Amin gazdálkodok egy 2000nm es telek, van rajta minden :gyep, gyümölcsös,szőlő, kert, még erdő is(hehe),ja meg persze a ház is, és minden talpalattnyi terület bevan vetve/ültetve. Emellet a szomszéd 1000nm es telkén kukoricát (meg tököt) termesztek.
    A földek jó minőségűek, a befőttesüveg tesztről a következőket olvastam le:45 homok, 50 iszap ,5 agyag
    A géppark egy rota adapterekkel, motoros és kézi permetező.
    Van mindenféle baromfi, főleg gyöngytyúkot meg csirkét szoktam eladásra nevelni, kukoricát ezért (is) termesztek

Szia, üdv. a fórumon

Az itt jelenlévők ennél kicsit nagyobb területen gazdálkodnak, nagyobb gépparkkal, de remélem sok dolgot át tudsz adaptálni a területedre.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

Az agroinformon beszéltek, beszéltünk, termésbecslésről.

Ha lesz időd csinálj egy ilyet.
    Amikor már kézzel tudod hántani, akkor kimérsz 10 métert. (Ez nekem 13 lépés).
    Leméred a súlyát. Ez kb. 12-14 kg lesz. Ezt beszorzod 1333-al majd megfelezed.

Az előbbi ez én esetemre vonatkozott.

Ez kb. 15-16 kg lesz. Ezt beszorzod 1000-al majd megfelezed.

Ennyi májusi morzsolt várható belőle.

(100 q/ha körül várhatod az eredményt).

Végezd el a “rendes” földön is, meg a törmelékesen is.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.