Csapadék adatok, feljegyzések

Főoldal » Témakör » Üdvözöljük a TMMG.HU fórumában » Csapadék » Csapadék adatok, feljegyzések
Csapadék adatok, feljegyzések 2017-01-01T13:18:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12653 |

ITT le tudjátok tölteni a csapadék feljegyzéseimet 2012. május óta folyamatosan vezetem. Helyileg pedig Lakitelekre érvényesek az adatok.

Letöltés menete:

1: Download this file
    2: karakterek beírása
    3: Download now

Teljesen vírusmentes, kipróbáltam

Ha esetleg van valakinek hasonló adatbázisa tegye közzé nyugodtan.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

@beman wrote:

https://t.co/kHmbEgySYK

Internetről tölteni kell

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Nincs valami titkos égi kapcsolatotok, hogy mikor fog esni egy tisztességes eső ?
    2 hétre előre semmi :/ És ez már probléma.

• fida91
    Vendég
    @fida91
    Bejegyzések száma: 43

@Mr. Poke wrote:

Nincs valami titkos égi kapcsolatotok, hogy mikor fog esni egy tisztességes eső ?

Sajnos előző évek tendenciája folytatódik. Nedvességet meg kell őrizni.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@fida91 wrote:

@Mr. Poke wrote:

Nem a nedvességgel van gond. Van olyan földem amire még ne nem tudtam megművelni.
    A magágyaknak kellene egy eső, hogy összeérjenek, meginduljon a gyomok egyenletes kelése, valamint a gabonákra is ráférne.
    A nem elfagyó takarónövényeket terminálni kellet gyenge fejletségnél.
    Lassan mehetne a 2. adag nitrogén a gabonákra ahoz is kell a bemosó csapadék. Stb…

A tendencia pedig nem a csapadék megőrzés, hanem a meleg száraz március, április eleje hideg, közepétől pedig jelentős csapadékok.
    A megőrzésről meg annyit, hogy nincs mit megőrizni, a télen alig volt csapadék. KB 100mm hiányzik a talajból annak ellenére, hogy nedvesnek tűnnek.

• fida91
    Vendég
    @fida91
    Bejegyzések száma: 43

@Mr. Poke wrote:

@fida91 wrote:

@Mr. Poke wrote:

Nem a nedvességgel van gond. Van olyan földem amire még ne nem tudtam megművelni.
    A magágyaknak kellene egy eső, hogy összeérjenek, meginduljon a gyomok egyenletes kelése, valamint a gabonákra is ráférne.
    A nem elfagyó takarónövényeket terminálni kellet gyenge fejletségnél.
    Lassan mehetne a 2. adag nitrogén a gabonákra ahoz is kell a bemosó csapadék. Stb…

A tendencia pedig nem a csapadék megőrzés, hanem a meleg száraz március, április eleje hideg, közepétől pedig jelentős csapadékok.
    A megőrzésről meg annyit, hogy nincs mit megőrizni, a télen alig volt csapadék. KB 100mm hiányzik a talajból annak ellenére, hogy nedvesnek tűnnek.

3. év kezdőik így szerintem.Télen kevés csapadék, februárban és március elején kis esők aztán semmi.

Pont tegnap hengereztem le a kukoricának a magágyat, és a második adag műtrágyán is túl vagyok.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

26 óra alatt 39 mm, földeken nem áll a víz, csak az utakon. Áprilisban 65 – 70 lejött

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Itt meglett az 50mm és ez az Áprilisi csapadék.
    1 hét és lehet vetni a kukoricát, Saját földeken nem áll a víz.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Áprilisi csapadék 3X 2mm

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

Itt 58mm az április. Ebből 55 az elmúlt napokban. 
    Vízállás nincs. Hétfőn vetés.

• bzss
    Vendég
    @bzss
    Bejegyzések száma: 33

Ha esetleg valakit érdekel
    Békés megye, Újkígyós
    2017. első félév: (205mm)
    január:21mm
    február:31mm
    március:19mm
    április:35mm
    május:51mm
    június:48mm

• Gunar
    Vendég
    @gunar
    Bejegyzések száma: 10

Tudom hogy egy tipikus nyár elviselhetetlenül forró a városi ember számára. Azt is tudom, hogy a tipikus nagyüzemi szántó növénye szenved ilyenkor. De aki azt híreszteli, hogy az idei nyár szokatlanul száraz az vagy csak az érzéseit vagy csak a lobbiérdekeket veszi figyelembe de a mért adatokat figyelmen kívül hagyja.
    Biztosan vannak helyi aszályos foltok de az ország egészét nézve még átlagosnak mondható ez az év.
    Az ECMWF utolsó 90 napos csapadék adatait összehasonlítva a sokéves átlaggal az alföldön a mérleg nulla, csak Csongrád és Békés egy része szárazabb kissé:

(https://mars.jrc.ec.europa.eu/asap/hsds/)

• BEMAN
    Vendég
    @beman

9 Utolsó hónap alatt 222 mm eső itt nálunk még nem láttam ilyet de ahhoz képes a növények elég jól bírják, főleg a direkt majd augusztusban szemmel látható lesz.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.