Fister Dávid

Fister Dávid 2017-02-17T11:00:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • fida91
    Vendég
    @fida91
    Bejegyzések száma: 43
  • Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Sok szerencsét!óriási érdeklődéssel fogom követni a blogot. Kitartást!

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@fida91 wrote:

Ha szabad megosztanám: http://talajmegujitas.blogspot.hu/2017/02/rovid-bevezetes.html

Szia, kicsit megosztanád a direktvetéssel kapcsolatos elképzeléseidet? Milyen Vetőgép, milyen felszereltséggel, elővetemény, főnövény, tápanyag, stb -amit még fontosnak gondolsz.

• fida91
    Vendég
    @fida91

Kukorica után lesz majd tavaszi árpa, semmit nem csináltam a tarlóval, feb 15.én kiszórtam 100kg N27 műtrágyát, a pentózán hatás elkerülése miatt.
    Saját készítésű vetőgépem van, 3. szezonja lesz idén. Amint az idő engedi, meghúzom rajta mit csinál, de működni fog. Még azon gondolkodtam fele területet megjárom tárcsával sekélyen max 5cm körül, de majd elválik.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@fida91 wrote:

Kukorica után lesz majd tavaszi árpa, semmit nem csináltam a tarlóval, feb 15.én kiszórtam 100kg N27 műtrágyát, a pentózán hatás elkerülése miatt.
    Saját készítésű vetőgépem van, 3. szezonja lesz idén. Amint az idő engedi, meghúzom rajta mit csinál, de működni fog. Még azon gondolkodtam fele területet megjárom tárcsával sekélyen max 5cm körül, de majd elválik.

Szia, jó, hogy erre jársz, nézz be a gépház topikba .

OFF

Holnap felhivlak ha nem gond.

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

@fida91 wrote:

Szia.
    Köszönjük hogy csatlakoztál.Szívesen tanulnánk a tapasztalataidból.Írj minél többet…

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@fida91 wrote:

Fotót kérhetnénk a gépről?))
    Kapásokat is direktveted?

• fida91
    Vendég
    @fida91

@Berente Antal wrote:

Fotót kérhetnénk a gépről?))
    Kapásokat is direktveted?

Most nincs képem, de majd posztolom a vetést is. Agroinformon már többször is fent volt.
    Kapásokat nem vetem direktbe, nincs is rá gép a közelben sem. Tavaly majdnem ráfaragtam arra, hogy vetés előtt elég megbirizgálni, a takarónövényes területet és lehet vetni… Ami lehet valahol működik, de nálam március végére kiszáradt és felkeményedett a felső 1-2cm, alatta nedves volt még, azért sekélyen grubereztem, viszonylag jó lett… talajállapothoz kell igazítani a műveleteket mint mindig. Mostani takarónövény meg nem mindenhol volt az igazi, repcebolha sok kárt csinált. Volt ahol 3ha-ból 0,5 kipusztított, ott kénytelen voltam 1ha gruberrel megjárni ősszel, így most van kontroll. Idén ezt a problémát orvosolni kell, sutyiba csávázni vagy valami…

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.