Gabonában használt gyomírtók

Főoldal » Témakör » Üdvözöljük a TMMG.HU fórumában » Növényvédelem » Gabonában használt gyomírtók
Gabonában használt gyomírtók 2016-03-20T20:38:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12624 |

Gabonában használt gyomirtók utóhatásai.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

@otis

mikor használtad a Genius WG áprilisban vagy később ?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni őszi búza talajelőkészítésre.
    Kukorica-Kukorica-Tavaszi zab után szeretnék őszi búzát vetni.(A zab már le lett vágva32q/ha,12,5% os vízzel, a szalma a tábla egyik felén szétfújatva a másikon rendre vágva,ősszel 1mázsa 3x15komplex és bokrosodáskor 1q/ha mészammon salétrom kaját kapott.
    A terület 35ös kötöttségű végén egy 0,3ha -os szikfolttal amit mindig nyűg volt elplanírozni.A ruderáliákon elég erős gyommag bank van főleg mezei aszatból ami minden évben visszafertőzi a területet + idén a zab is kegyetlenül vadrepcés volt..
    Szóval a kérdés az hogy, hogyan tudnék polírosan tiszta takarmánybúzát nevelni ezen a kötöttebb közepes tápanyagellátottságú platzon úgy , hogy a talajélet serkenjen, talajszerkezet, talajvíz-háztartás(nem tudom hogy kell írni ezt a szót)pozitív irányba lendüljön.
    Mindenjót!

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kezdetleges wrote:

Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni őszi búza talajelőkészítésre.
    Kukorica-Kukorica-Tavaszi zab után szeretnék őszi búzát vetni.(A zab már le lett vágva32q/ha,12,5% os vízzel, a szalma a tábla egyik felén szétfújatva a másikon rendre vágva,ősszel 1mázsa 3x15komplex és bokrosodáskor 1q/ha mészammon salétrom kaját kapott.
    A terület 35ös kötöttségű végén egy 0,3ha -os szikfolttal amit mindig nyűg volt elplanírozni.A ruderáliákon elég erős gyommag bank van főleg mezei aszatból ami minden évben visszafertőzi a területet + idén a zab is kegyetlenül vadrepcés volt..
    Szóval a kérdés az hogy, hogyan tudnék polírosan tiszta takarmánybúzát nevelni ezen a kötöttebb közepes tápanyagellátottságú platzon úgy , hogy a talajélet serkenjen, talajszerkezet, talajvíz-háztartás(nem tudom hogy kell írni ezt a szót)pozitív irányba lendüljön.
    Mindenjót!

Ez jó kérdés

Szerintem  tarlo tarlo tarlohantas de kappa géppel henger nélkül.

vagy semmit nem csinál és szeptember elején totális glifozat.

vagy bele veted egy gyors takaró (pl:napra, hajdina)  és  szinte szeptember elején  totális

vagy bele veted egy gyors takaró amit gondoskodod a zab arvakeles megsemmisítés majd buza vetés es következő tavasz a buza  állományban gyomirtasban neki ütni  akár  többször.

Vagy … inkább nem mondom

• Praetor
    Vendég
    @praetor
    Bejegyzések száma: 53

@kezdetleges wrote:

Mindenjót!

A polírtiszta búzához jól időzített gyomirtás és szerencse is kell szerintem. Ha pl nitrogént is teszel ki ősszel, és meleg lesz az idő, akkor kijönnek a gyomok is, és télen nem fognak elfagyni. Erre az őszi gomirtás megoldás lehet. Idén ezt fogom tenni, ha szükséges. Nem fogok teketóriázni, mert nem szeretnék még 1x ilyen gyomos búzát termelni, mint idén.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@beman wrote:

Ahol nem lett szétfújva, ott ezt nem tenném.

Mi úgy tanultuk:
    Egy tárcsa minél előbb. Ez segít a gyomirtásban is.

Hogy vetésig kapjon még egy sort, vagy nem, azt látni kell.

Magágy készítés, vetés ha kell tápanyag, ha nem akkor majd a madarak megtrágyázzák.

Tavasszal műtrágya, majd gyomirtó, ami a gabona kivételével mindent visz. Mivel a zab is gabona, így azt kapával, vagy vegyszerrel tél előtt ki kell venni belőle. ha takarmány lesz, akkor a zab maradhat.

A TMMG szerint van aki tenni takarónövényt? A repce elé nekem tavaly Netparaszt nem javasolta. Bár istállótrágyát kapott, meg időben nem fért bele.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Radócz wrote:

@beman wrote:

Ahol nem lett szétfújva, ott ezt nem tenném.

Mi úgy tanultuk:
    Egy tárcsa minél előbb. Ez segít a gyomirtásban is.

Hogy vetésig kapjon még egy sort, vagy nem, azt látni kell.

Magágy készítés, vetés ha kell tápanyag, ha nem akkor majd a madarak megtrágyázzák.

Tavasszal műtrágya, majd gyomirtó, ami a gabona kivételével mindent visz. Mivel a zab is gabona, így azt kapával, vagy vegyszerrel tél előtt ki kell venni belőle. ha takarmány lesz, akkor a zab maradhat.

A TMMG szerint van aki tenni takarónövényt? A repce elé nekem tavaly Netparaszt nem javasolta. Bár istállótrágyát kapott, meg időben nem fért bele.

Repce elé lenne rövid takaró de pár gondok jönnek pl:csigák, arvakeles, kiszáradt a talaj, kevés biomassza,… vagyis nem ajánlom én sem.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@beman wrote:

Repce elé lenne rövid takaró de pár gondok jönnek  pl:csigák, arvakeles, kiszáradt a talaj, kevés biomassza,… vagyis nem ajánlom én  sem.

És a búza elé?
    És milyen technológiával, illetve technológiákkal. mert ilyenkor ember nincs aki géppel tud “bérbe” dolgozni.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

most látom, hogy ez gyomirtós topik.
    Bocsika.

Egy kis átrendezés jó lenne.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Hali!
    Köszi a hasznos infókat !
    Praetor: őszi posztgyomirtást preferálod vagy vagy vetés után két nappal glifó?
    Azt mondják a zab jó gyomelnyomó képességgel bír..én ezt nem vettem észre..
    Más: nem csinálok e bajt ha a terület szikes részét megaltalajlazítózom így tárcsázás után búza!előtt?Milyen mértékben rontom így el a kalászost?
    Válaszokat előre is köszi!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.