II. Talaj Élet konferencia

II. Talaj Élet konferencia 2016-04-15T20:37:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325
    #12641 |

Meghirdetném előre a 2017 Január hónapra esedékes II. Talaj Élet konferenciát amely 3 napos lesz.
    Azok a résztvevők akik részletes beszámolót tartanak a 2015-2016-os talajmegújító gazdálkodás tapasztalatairól azoknak díjtalan a részvétel.

Részletek és programok későbbre várhatók.        

Szóval aki szeretné a másikkal megosztani az eredményeket és kudarcokat azok szorgosan dokumentáljanak.
    Legyél versenyben te is a 2016-os év legjobb talajmegújítója cím elnyeréséért    

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@acszati wrote:

Meghirdetném előre a 2017 Január hónapra esedékes II. Talaj Élet konferenciát amely 3 napos lesz.
    Azok a résztvevők akik részletes beszámolót tartanak a 2015-2016-os talajmegújító gazdálkodás tapasztalatairól azoknak díjtalan a részvétel.

Szóval aki szeretné a másikkal megosztani az eredményeket és kudarcokat azok szorgosan dokumentáljanak.

Jó lenne valami “diavetítő” (olyan mint Kökénynek van ) amivel ki tudjuk vetíteni a fényképeket.

Úgy néz ki +1 főt viszek magammal

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kis Zombi wrote:

@acszati wrote:

Jó lenne valami “diavetítő” (olyan mint Kökénynek van ) amivel ki tudjuk vetíteni a fényképeket.

Úgy néz ki +1 főt viszek magammal

Lesz minden Zombi mester.
    Akkor felirtalak és plusz egy fő.

• acszati
    Vendég
    @acszati

2017 Jan 10 környéke lenne az időpont de ez csak dec közepén fog letisztulni.
    Konferencia célja:2016-os év tapasztalatait bemutatni egymásnak és tanulni egymástól.
    Olyan gazdálkodók jelentkezését várjuk akik :direkt vetés,minimál művelés,sávművelés,komposzt készítés,komposzt tea készítés -kijuttatás,talaj oltás,társas vetés,takaróvetés valamilyen szinten alkalmazták és nyitottak arra hogy megosszák tapasztalatikat gazdatársaikkal.
    A találkozó minimum 2napos.Aki szeretné bemutatni sikereit és mellényullásait azoknak minimum 30 max 90 perc fog jutni.
    Lesznek meghívott előadók is de ez maradjon meglepetés.
    A férőhely korlátozott és nem is szeretnénk hogy sokan legyünk ezért aki komolyan gondolja az mihamarabb jelezze részvételi szándékát.
    Ha minden jól megy akkor egy helyen lesz a szállásunk az étkezésünk és a tanulásunk is.
    Szóval lerakni a kocsit kikapcsolni a telefont és 2-3napi evés ivás után lehet hazamenni havat lapátolni.    
    Jelentkezés:gepszallas@gmail.com és 302857949

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

helyszín ?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

helyszín ?

Makó mellett egy tanyán ahol még térerő se lesz. Cserébe van kemence és egy profi szakács is aki elkészíti jobbnál jobb fogásokat.
    Már beszéltem másokkal is és nagyon jó lenne összeszervezni erre az időpontra a temesvári no tillest.VAGY átugrani hozzá vagy eljönne az egyik nap és tartana egy kis beszámolót.
    Innen ő csak 50km-re lenne..Érdemes volna valamit kitalálni.
    Nekem az is jó ha külön máskor menni hozzá csak hát te se meg mások se a szomszédból jönnek el hanem az ország másik végéből.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

helyszín ?

Szeged mellett. Nincs messze sem Kökény, sem Gellért ( ő csinálta a direktvetőgépet ), Temesvár is csak 50 – 60 km, meg lehetne látogatni a Nicols Lefevre . Egy utazással 2 program :-))

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Nem pontosan, Temesvár tudomásom szerint délebbre .

Meglehet próbálni egyben hangulat a Nicolas és a kukutin tovább (képzés ) csak helyben látni való van ,nem csak mondani.

Szerintem jobb. Amúgy nem Nicolas-nak kell ide jönni hanem nekünk kell oda menni.

Temesváron egy másik Belga-magyar sráccal tervezem menni meg talán egy közép Svájci srác is.

• acszati
    Vendég
    @acszati

2017.02.09-10-11 napokon kerül megrendezésre.Szállás és étkezés is helyben lesz.
    Pontos árak talán az idén már lesznek.Megközelítőleg 2000-3000ft szállásnap 3szori étkezés is kb ennyi.
    Még van egy pár helyünk kiadó aki még gondolkozik az tegye minél hamarabb.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Egy fél napra talán be tudnék nézni, de annak meg nem sok értelme van. :/
    Jövőre remélem már jobban fogok állni. (Bár tavaly is ezt mondtam )

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Egy fél napra talán be tudnék nézni, de annak meg nem sok értelme van. :/
    Jövőre remélem már jobban fogok állni. (Bár tavaly is ezt mondtam )

Old már meg valahogy….
    Itt lenne a helyes neked is.
    Reggel ellátod az állatokat eljössz aztán este vissza…

• djohn
    Vendég
    @djohn
    Bejegyzések száma: 21

Van még hely? Úgy néz ki ide is el tudok érkezni, nem csak Temesvárra.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@djohn wrote:

Van.
    Beszámolót tartanál?

Hétvégén rakom fel a részleteket

• djohn
    Vendég
    @djohn

Túl sok tapasztalat nincs de azt szivesen elmesélem

@acszati wrote:

@djohn wrote:

Van.
    Beszámolót tartanál?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

https://www.facebook.com/events/363041190738698/

Nem úgy volt, hogy gyakorlottabb embereknek lesz szervezve? (privát rendezvény)
    Ez már a sokadik lépés amit nem igazán értek ebben a csoportosulásban.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@Mr. Poke wrote:

Ha privát, akkor azt enged be, akit akar.

Én ma beszéltem vele telefonon.

Szeretnék menni és a legutóbb regisztrált úrral egy szobában aludni, ha nem horkol.

Én sem vagyok gyakorlott. Eddig nem is mertem jelentkezni.

A Fórumtalálkozóra felajánlottam egy fél birkát.
    Ide tervezek vinni egy fél kecskét. Áprilisban lenne egy éves. Zsuzsanna napi menü készül a másik feléből.

Lesz egy BIO “gyűlés”, amire már befizettem. Valahogy megoldom, ha beférek.
    Vállaltam a “szakdolgozatom” előadását is.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@djohn wrote:

@acszati wrote:

@djohn wrote:

Van.
    Beszámolót tartanál?

Az email címemre küldj már egy üzenetet hogy meg legyen a címed

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Ha valamit nem értesz akkor miért nem kérdezel meg engem akire tartozik ha már ennyire foglalkoztat?
    Ezt meg én nem értem.
    Amit belinkeltél azzal mi a probléma?Ott nem lehetnek akár nálad vagy nálam tapasztaltabb emberek a témában?
    Ezt se értem.
    Főleg úgy nem értem hogy igazából el se akarsz jönni.Akkor meg nem teljesen mindegy hogy kik lesznek ott?  

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Ha valamit nem értesz akkor miért nem kérdezel meg engem akire tartozik ha már ennyire foglalkoztat?
    Ezt meg én nem értem.
    Amit belinkeltél azzal mi a probléma?Ott nem lehetnek akár nálad vagy nálam tapasztaltabb emberek a témában?
    Ezt se értem.
    Főleg úgy nem értem hogy igazából el se akarsz jönni.Akkor meg nem teljesen mindegy hogy kik lesznek ott?  

Szerintem most kérdeztem.
    Lehet én értelmeztem félre de egy “baráti” összejövetelnek volt leírva eredetileg. Nálam csak tapasztaltabbak lehetnek a témában.
    Én elakarok menni, csak nem tudok…..

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Most látom, hogy fent van a program.

Van ismerős az előadók, valamint a jelentkezők közt is.

• djohn
    Vendég
    @djohn

Most látom kérted az e-mail cimem. PM-et nem enged neked küldeni valamiert. Ide dobj már egy mailt: djohn kukac freemail.hu hogy tudjam a tied is.

@acszati wrote:

@djohn wrote:

@acszati wrote:

@djohn wrote:

Van.
    Beszámolót tartanál?

Az email címemre küldj már egy üzenetet hogy meg legyen a címed

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt
    Bejegyzések száma: 62

Hiányoltunk a rendezvényről a szakmai munkásságod alapján, nagyon jó hangulatú három nap volt.
    A jelentkezők erősen meg lettek szűrve, kizárólag az együttműködők (akik között a barátok is voltak) léphettek be, a rendezvény helyszíne is csak velük volt közölve.
    Sok ezer hektár volt jelen, mindenki tanult mindenkitől és remek előadásokat láthattunk a gazdatársaktól és az előadóktól.
    Jövőre még jobb lesz, még több tapasztalattal, tematikus napokkal.
    Gyere el, megéri.

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Ezt meg én nem értem.
    Ezt se értem.

Lehet én értelmeztem félre de egy “baráti” összejövetelnek volt leírva eredetileg. Nálam csak tapasztaltabbak lehetnek a témában.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Kösz az elismerést. Konkrét talajegújjításban azért nincs akkora tapasztalatom. De a minimál, művelés területén van pár évtizedes, én már szerintem mindent elrontottam amit csak lehet.
    Ha lesz érdeklődő én is rendezek egy összejövetelt a gépi komposztforgatás témában. Feltéve, hogy a komposztforgató jól fog üzemelni.

@netparaszt wrote:

Hiányoltunk a rendezvényről a szakmai munkásságod alapján, nagyon jó hangulatú három nap volt.
    A jelentkezők erősen meg lettek szűrve, kizárólag az együttműködők (akik között a barátok is voltak) léphettek be, a rendezvény helyszíne is csak velük volt közölve.
    Sok ezer hektár volt jelen, mindenki tanult mindenkitől és remek előadásokat láthattunk a gazdatársaktól és az előadóktól.
    Gyere el, megéri.

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Ezt meg én nem értem.
    Ezt se értem.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@Mr. Poke wrote:

Ha lesz érdeklődő én is rendezek egy összejövetelt a gépi komposztforgatás témában. Feltéve, hogy a komposztforgató jól fog üzemelni.

A forgatás nem, de a hibák érdekelnének.
    Azt meg írásban sokkal jobban meg tudnám jegyezni.

Egy ideje kérdezgetem a talajom, de néha kínai nyelven válaszol.
    Talán kapok segítséget a megértéshez. (fordításhoz).

• bencsikdani2
    Vendég
    @bencsikdani2
    Bejegyzések száma: 32

Nem tudtam hirtelen melyik topikba tegyem a képeket remélem jó így. Radócz István bátyám kérésére, ha esetleg segít valakinek átnézni az elmúlt napok eseményeit az én szemüvegemen keresztül akkor volt értelme.

• bencsikdani2
    Vendég
    @bencsikdani2
    Bejegyzések száma: 32
  • Radocz
    Vendég
    @radocz

Ha valaki nyomtatni szeretné előbb el kell menteni másként a saját gépre.

Ekkor már sikerülni fog nektek is a nyomtatás.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@bencsikdani2 wrote:

https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlbnBYTUlzdzlacFU
    https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlS1h0VVlzS0tJTWs
    https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlYWd3Wkt1LWc1RmM
    Ha minden igaz ezeken a linkeken elérhetőek a”vizuális jegyzetek”. Ha probléma van kérlek szóljatok.

Hát ez krva jó….
    Nagyon tetszik

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

OFF

“Parasztszafariról” senki nem csinált képeket ? B.sztam vinni fényképezőt, nincs mit mutatni a családnak :-))

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@kis Zombi wrote:

OFF

“Parasztszafariról” senki nem csinált képeket ? B.sztam vinni fényképezőt, nincs mit mutatni a családnak :-))

Csináltam, holnap rakok fel , a szállítójárműről is )

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@bencsikdani2 wrote:

Radócz István bátyám kérésére, ha esetleg segít valakinek átnézni az elmúlt ….

Látom, másnak is tetszett. A Corvinus Egyetem készített vázlatot is kérném. (ha közel helyen van).
    Azt a bemutatkozás topikba lenne jó. Bármely másikba lesz téve, el fogom felejteni az elérési útját.

Többen nézegették az Ökológiai szemléletű gyeptelepítés elmélete és gyakorlata című kiadványt, amit egyik szünetbe bevittem.

Itt van az elérhetősége:
    http://www.biokutatas.hu/kiadvanyok/oemki-kiadvanyok/813-okologiai-szemleletu-gyeptelepites-elmelete-es-gyakorlata-masodik-kiadas-2

Szerintem nagyon jól le van írva, hogyan és mit érdemes vetni a

szőlő
    bodza stb. közé,
    valamint a “sima” szántóföldbe.

2017 febr. 2-án kaptam és a felénél járok a jegyzetelésben.

• djohn
    Vendég
    @djohn

Van érdeklődő. A hibák és a forgató is

@Mr. Poke wrote:

Kösz az elismerést. Konkrét talajegújjításban azért nincs akkora tapasztalatom. De a minimál, művelés területén van pár évtizedes, én már szerintem mindent elrontottam amit csak lehet.

@netparaszt wrote:

Gyere el, megéri.

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Ezt meg én nem értem.
    Ezt se értem.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Amit csinálsz, az eléggé a TMMG és amit olvastam tőled, az megalapozott tudást is mutat, úgyhogy ne szerénykedj.
    Jó néhány előadó, köztük Fecó is kitért az elrontott dolgokra, része az előadásoknak a mit ne.
    Egy 300 hektáros biogazda hívott fel utána, hogy megossza, hogy ő nem szokott gazdatalálkozókra járni egy ideje, mert nem jön be neki a hány hektárod van és mekkora kombájnod stílus, de az itteni társaság valami páratlanul pozitív volt.
    Ennek örülök legjobban, mert sok új és hasznos ismerettség született a faluk bolondjai között.
    Szóval én biztos ott lennék, csináljunk egy tavaszi esőnapon egy ilyen ad-hoc komposztos összejövetelt, amikor nem lehet melózni a földeken.

Mr. Poke wrote:

Netparaszt wrote:
    Gyere el, megéri.
  • Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Nagyon mindmap

@bencsikdani2 wrote:

https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlbnBYTUlzdzlacFU
    https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlS1h0VVlzS0tJTWs
    https://drive.google.com/open?id=0BzE_qMo7uiYlYWd3Wkt1LWc1RmM
    Ha minden igaz ezeken a linkeken elérhetőek a”vizuális jegyzetek”. Ha probléma van kérlek szóljatok.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@netparaszt wrote:

tematikus napokkal.

Ennek a megoldására erősen kíváncsi leszek.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

A kukutyini találkozóról, aminek helyszíne Földeák (mint az újságból kiderült Igás) volt.

Folytatása a Bábolnai napok előtt egy nappal tervezzünk egy egy naposat.?
    Annyi változtatással, hogy A megjelentek tartsanak 1-5 perces bemutatkozást. Lehetőleg mindenki,

Ezek után érdeklődési körönként 15-20 percben egy bővebbet a témáról. Ha …….

Újabb fantasztikus embereket ismerhettem meg.

Sanyi ne nem a lú, hanem a giliszta. (Péterék).
    (Meddig ló  a ló? Újvárosig onnantól lú. Hogy mondanád lúól? (lóistálló)
    Imre, aki bárkinek lehet a személyes időjárás előrejelzője.

Megértettem, hogy miért nem kért tőlem pénzt a természetgyógyászom.

Mi is történt időjárás fronton?

Egy pár üres diát betettem gondolat ébresztőnek.

Lehetőséget adtam meditálni és leírni kinek kinek milyen gondolata támadt.

Megkérdezték az előadásom után, hogy a pogácsáról készült kép, miért került bemutatásra.
    Nem azért mert …..

Hanem azért hogy mindenféle jóval etetni kell a talajba került millió-milliárd apró élőlényeinket.
    Az biztos, hogy nekik nem a pogácsára van szükségük. Hanem mire?
    Erről a kérdésről hallgattunk volna meg 2 szer öt percben egy-egy választ a jelenlevők közül.

Mivel ott nem volt erre idő, így most akár 20-20 fő válaszát is meghallgathatjuk és nem csak öt hanem  akár 50 percben.

Talán professzorunk is tanul belőle.

Élesztőt tegyünk-e TEA főzéskor a kajájukba? Lesz-e tőle nagyobb étvágyuk, vagy éppen ellenkező hatást fogunk vele elérni.

Ez még csak első felindulásból lett írva, de Kalocsa mintavevő  jelezte, hogy részt kíván venni as Bábolnai gazdanapok időpontára szerveződő találkozón.
    Apja és fia gondolom ha nem volt még Bábolnán szintén ott lesz egyikük a beszélgetésen.
    Ez nem baráti csapatként lesz megszűrve, hanem időrendi (fizetési sorrendben).
    Szabó Attila 40 főben korlátozta a jelenlétet. Első nap 49-en voltunk. Harmadik nap 40 fő.

A látogatottság nagyobb volt mint Bugacon. (És még fizettünk is érte valamint km-ben egy kicsit távolabb, viszont időben még is jobb voltam, pedig Kukutyinból mentem Igásra).

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Radócz wrote:

A kukutyini találkozóról, aminek helyszíne Földeák (mint az újságból kiderült Igás) volt.

Folytatása a Bábolnai napok előtt egy nappal tervezzünk egy egy naposat.?
    Annyi változtatással, hogy A megjelentek tartsanak 1-5 perces bemutatkozást. Lehetőleg mindenki,
    .

Ez egy újabb gyöngyszem Radócz úr írásaiból.
    Javaslom nyissunk egy uj témát és oda kerüljön a Bábolnai csoda

Várom a részleteket

• BEMAN
    Vendég
    @beman

3 nap alatt többet tanultam mind 1 év tapasztalattal és idén sok € fogom megint sporunii
    Köszi

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@acszati wrote:

Verseny eredményei tudsz valami?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

@acszati wrote:

Verseny eredményei tudsz valami?

Nagyon sokan megérdemelnék a címet.
    Külföldi kategóriában minden bizonnyal Reto Stolker nyert  
    Senior kategoriában: Radócz István
    Az összes többi holtverseny.  

• acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

3 nap alatt  többet tanultam  mind 1 év  tapasztalattal és  idén  sok € fogom megint  sporunii
    Köszi

Én is ezt mondtam akivel tudtam beszélni..hogy ha 10ember elmondja a tapasztalását pl takarónövénynél az majd 10év egy embernek.
    Ha 50-en vagyunk akkor 50év szóval megspórolunk 2-3év alatt egy emberöltőt.Azért az nem rossz.

Erre mondom én azt hogy összefogás, együtt egymásért többre vagyunk képesek mint gondolnánk.

• MF-es
    Vendég
    @mf-es
    Bejegyzések száma: 14

Összefoglaló,mikor,és hol?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@mf-es? wrote:

Készülőben
    1hónapon belül biztos
    Az új fórumon

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@mf-es? wrote:

Az enyém el tudom küldeni egy közös email címre, amit bárki meg tud nyitni.

Szerintem már megszűnt, de megnyitom újra.

Felhasználónév: hangyahajdu

Jelszó: hangya

Csinálni kell egy aktuálisabbat és inkább gmail legyen, mert ott nem gond az óriásfájl.

• MF-es
    Vendég
    @mf-es
    Bejegyzések száma: 14

Összefoglaló,még mindig nincs?

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@mf-es? wrote:

Vagy csak velünk fekete seggűekkel nem közlik?

Viszont itt a másik lehetőség.

https://www.talajegeszseg.hu/program/

Ebből két előadás érdekelne, de ha jól néztem pont egy időben lesz.

Vajon lesz-e még más aki hasonlóan járt?

Aki időben regisztrál annak 19 000 forintba kerül, plusz útiköltség.
    Ha jól emlékszem nov 4-én lesz.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Radócz wrote:

@mf-es? wrote:

Vagy csak velünk fekete seggűekkel nem közlik?

Viszont itt a másik lehetőség.

https://www.talajegeszseg.hu/program/

Ebből két előadás érdekelne, de ha jól néztem pont egy időben lesz.

Vajon lesz-e még más aki hasonlóan járt?

Aki időben regisztrál annak 19 000 forintba kerül, plusz útiköltség.
    Ha jól emlékszem nov 4-én lesz.

Nov. 16

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@beman wrote:

Nov. 16

Igazad van.

Találkozzunk 2017. november 16-án a budapesti Rubin Hotelben!

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Gazdag Józsi az jó helyen van.

Az alábbi esik egybe Pierre előadásával.

14:45 – 15:15
    Vegyszermentes gyomszabályozás széles sortávolságú kultúrákban
    Dr. Áy Zoltán

Bíró Borbála is jó helyen van.

Ha pontosak lesznek a kezdések, akkor gondolom megoldható lesz az átjárhatóság.

“Minden előadásról videófelvétel készül, amelyeket a rendezvény után a résztvevők ingyenesen visszanézhetnek –
    így egyik szekció tudásanyagáról sem maradsz le.”

Fél öttől meg tudom nézni Pierre előadását. Ezt külön nézzük, vagy milyen megoldás van kitalálva? Vigyünk hozzá laptopot és DVD ki-ki megnézi?

Jó lesz ez csak figyelmesen kell olvasni a kiírást.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Azt már tudjuk, hogy ki nem jön.

Ermike
    “ki sem látszom a munkából, sajnos, pedig érdekelne,”

Én beírtam a naptáramba. (de az a biztos ami elmúlt).

Tegnap befeküdtem a munkába. Én sem látszottam ki. Talán nov. 16-ra változni fog.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
  • Radocz
    Vendég
    @radocz

@kis Zombi wrote:

https://photos.app.goo.gl/sDcowVg4mrn1Xgmq1ij

Hol termett?
    Mivel lett kiásva?
    Ezen a területen a gazdabot görbülés nélkül hány cm-re megy le?

Hajdúböszörményben ez enyém térdig se ment. Akinek keményebb szerszáma volt, az térdig nyomta a talajba.
    Nyíregyházán tanult kutatónk a 110 kg testsúlyával lenyomta bokáig, majd nem bírta kihúzni.

Gondolom nem a kicsi lombfelület miatt nőtt lefele. Hanem miért?
    Mikor és mivel lett vetve?

Így kora reggel éh gyomorra elsőre ennyi kérdésem van.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.