JohnnyR – Sziasztok!

JohnnyR – Sziasztok! 2017-02-03T08:13:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • johnnyR
    Vendég
    @johnnyr
    Bejegyzések száma: 10
    #12656 |

Sziasztok!
    JohnnyR vagyok, régóta olvasgatom mind az agroinform talajmegújítós topicját, mind ezt a fórumot, regisztrálni azonban csak most szántam (szántásról ennyit   ) el magam.
    Először is szeretném megköszönni a rengeteg hasznos információt mindenkinek!
    Amennyiben úgy adódik én is megosztom tapasztalataim, információim. Nagyon várom a jó időt, mert érdekel a giliszták aktivitása a jelenleg takart területeken.
    A gazdaságról:
    – közel 200 hektár szántót művelünk, mellette húsmarhákkal foglalkozunk
    – gazdaságosan őszi gabonákat és napraforgót tudunk itt termelni, illetve lucerna vetőmagot
    – a terület nagy részén 2000 óta nincs szántás, kevés eszközzel dolgozunk: lemken grubber/vaderstadt carrier általában mindenre elég
    – területeink nagy része sajnos korábbi rizsföld, nagyon kötött, lepusztult perctalajok többek között ezért is kezdtünk a takarónövények felé fordulni az utóbbi időkben
    – sikerült kedvezőbb adottságú területekhez jutni, ahol természetesen a takarónövények is sokkal látványosabbak (TR/facélia/bíborhere/mustár/olajretek/zab illetve ezek keverékei voltak tavaly)
    – az idei ősztől kezdve szeretnénk a kapások előtt legalább 80% területen takarónövényezni, illetve azt kombinálni szervestrágyával
    Talán egyelőre ennyit.
    Mégegyszer köszönöm mindenkinek azokat a dolgokat amit itt (és amott) tanulhattam.
    Üdvözlettel: JohnnyR

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@johnnyr wrote:

Sziasztok!
    JohnnyR vagyok, régóta olvasgatom mind az agroinform talajmegújítós topicját, mind ezt a fórumot, regisztrálni azonban csak most szántam (szántásról ennyit   ) el magam.
    Először is szeretném megköszönni a rengeteg hasznos információt mindenkinek!
    Amennyiben úgy adódik én is megosztom tapasztalataim, információim. Nagyon várom a jó időt, mert érdekel a giliszták aktivitása a jelenleg takart területeken.
    A gazdaságról:
    – közel 200 hektár szántót művelünk, mellette húsmarhákkal foglalkozunk
    – gazdaságosan őszi gabonákat és napraforgót tudunk itt termelni, illetve lucerna vetőmagot
    – a terület nagy részén 2000 óta nincs szántás, kevés eszközzel dolgozunk: lemken grubber/vaderstadt carrier általában mindenre elég
    – területeink nagy része sajnos korábbi rizsföld, nagyon kötött, lepusztult perctalajok többek között ezért is kezdtünk a takarónövények felé fordulni az utóbbi időkben
    – sikerült kedvezőbb adottságú területekhez jutni, ahol természetesen a takarónövények is sokkal látványosabbak (TR/facélia/bíborhere/mustár/olajretek/zab illetve ezek keverékei voltak tavaly)
    – az idei ősztől kezdve szeretnénk a kapások előtt legalább 80% területen takarónövényezni, illetve azt kombinálni szervestrágyával
    Talán egyelőre ennyit.
    Mégegyszer köszönöm mindenkinek azokat a dolgokat amit itt (és amott) tanulhattam.
    Üdvözlettel: JohnnyR

Üdv. a fórumon, várjuk a kérdéseket, tapasztalatokat.

A húsmarhákkal koncentráltan legeltetsz ?

• johnnyR
    Vendég
    @johnnyr

Szia! Kicsit pontatlanul fogalmaztam. Intenzíven tartott hízómarhák vannak. 20-30 db között, kiegészítő tevékenység és hobbi számomra. Lucerna van, aminek szénája “melléktermék” jelent helyzetben, ezért és a nyomott terményárak miatt vannak marhák. Legelőnk nincs.
    Nagyon jól eladható egyébként, fullos, kerek akár bika, akár üsző.

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

@johnnyr wrote:

Sziasztok!
    JohnnyR vagyok, régóta olvasgatom mind az agroinform talajmegújítós topicját, mind ezt a fórumot, regisztrálni azonban csak most szántam (szántásról ennyit   )

Isten hozott a csapatba.
    Jó a húsmarha biznisz?Mennyiért megy az élő súly ár?Magyartarka?

• johnnyR
    Vendég
    @johnnyr

@acszati wrote:

@johnnyr wrote:

Sziasztok!
    JohnnyR vagyok, régóta olvasgatom mind az agroinform talajmegújítós topicját, mind ezt a fórumot, regisztrálni azonban csak most szántam (szántásról ennyit   )

Isten hozott a csapatba.
    Jó a húsmarha biznisz?Mennyiért megy az élő súly ár?Magyartarka?

Szia! Köszönöm szépen!
    Lehet meglepő lesz, de most kizárólag üszők vannak beállítva. Karámos, mélyalmos módszer egyébként.
    Korábban volt fríz bika, de soha többé. Voltak charolais/lim/magyartarka keverék bikák azok nagyon jó, hálás állatok voltak.
    Most limousin és magyartarka illetve a keverékeik vannak, csak nőivarban. Jó csapatot így elvisznek 600+áfa/kg (áfakörös vagyok).
    A kis súly mozgatja most a fantáziámat, mert van néhány pont a súlyhatáron…

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.