Márkus Bence

Márkus Bence 2017-02-12T20:10:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Bence.
    Vendég
    @bence
    Bejegyzések száma: 18
    #12658 |

Sziasztok,

Márkus Bence a nevem. Keszthelyen végeztem kertészmérnökként, majd növényorvosként. A családom a a rendszerváltás óta mezőgazdasággal is foglalkozik jelenleg 400 hektáron.

A tanulmányaim végén kimentem Amerikába, egy szezont ledolgoztam egy főleg kertészeti kultúrákkal foglalkozó farmon. Miután hazajöttem növényvédelmi kisérleteket állitottam be és elemeztem ki multicégeknél. Tavaly felhivott egy a lakhelyemhez közeli TSZ-hogy a növényorvosuk kiöregedik és rám gondoltak, megegyeztünk és visszakerültem a termelésbe végre. Jelenleg is ott dolgozom 2300 hektár szántóföldön gazdálkodik a cég.

Régóta olvasom, követem a témát, eseményekre eljárok. A mostani 3 napos rendezvény után gondolom úgy, hogy kellőképp leülepedett a tudásom, gyakorlatban is megvalósitsam. A családi gazdaság 30 hektáros bodza ültetvényén változatos keveréket fogok elvetni és talaj megujito szemlélet szerint müvelem tovább. A fennmaradó szántóföldi területet, majd akkor ha szabad kezet kapok. (tudjuk, hogy nehéz másokat meggyőzni a szokatlan jóról)

Takarónövényes képekkel majd jövök mikor itt lesz a szezonja, addig is eredményes munkát minden megújitónak.

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

@bence. wrote:

Sziasztok,

Mindent bele.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@bence. wrote:

Miután hazajöttem növényvédelmi kisérleteket állitottam be és elemeztem ki multicégeknél.

A haza melyik megyében is van?

Heves megyéből volt egy hozzád hasonló fiatal a Netparaszt előadásán Hajdúböszörményben.

Túrkevéről 3-an jöttek meghallgatni. Velük szembe ült.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

OFF

Szia Bence

Besz.rt a régi telefonom, elveszett a számod. Ha ráérsz csörgess meg légy oly szíves. Előre is köszönöm.

Üdv. Zombi

• Bence.
    Vendég
    @bence

Szia,

Most pedig az enyém rakoncátlankodik, nincs meg a számom kérlek juttasd el hozzám

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@bence. wrote:

enyém rakoncátlankodik,

Az én telefonom is megérett a cserére.

A telefonszámokat a fiam már feltette a felhőbe. Az okos telefon tud valami ilyet.

Én nem igazán értek hozzá, de megtanulható, annak, akit érdekel.
    A felhőből, bármikor bármelyik telefonra újra fel lehet tölteni. Gmail-es email cím kell hozzá, meg tudás.
    Nekem buta Parasztnak már elég annyit tudni, hogy ki fogja elvégezni a feladatot.

Ma megyek a “javítóba”. A feleségem régi telefonja lesz nekem új, ahova a telefonszámokat át kell másoltatni.

Szinte minden telefonszámot kiírok a telefon regiszterembe is. Mert anno egy kevésbé okos telefon egyszer csak nem kapcsolódott be többet. Akkor 1 000 forintért gépelve megkaptam, majdnem az összes számot.

Úgy látom az okos telefonok világában is jó a hagyományos adatrögzítés.

Egy hónapja pakolgattunk a “gyerek” szobában.
    A floppy lemezek, CD-k kikerültek a kuka mellé és ….
    Van még vagy 100 db video kazetta, ami szintén megsemmisítésre vár.
    Előtte egy kettőt ki akarok íratni Pedriw-ra.

Más javaslat, ami nekem nem jutott eszembe?

• Bence.
    Vendég
    @bence

Igen, mondjuk a Zombi felhív

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Bence!

Szerinted elegen voltunk tegnap?

Ismerősöm internetes növényorvost keres.
    Van javaslatod, hogy ki lehetne?
    Esetleg Te?

Érdeklődni nálam: 704536883

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.