Mikorrhizás oltás

Mikorrhizás oltás 2016-10-10T19:17:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12649 |

Mikorrhizás oltás

• Praetor
    Vendég
    @praetor
    Bejegyzések száma: 53

Off topic, de nem találom a helyét.

link

Ez tényleg lehetséges, hogy trichodermával oltott repce “nemkívánatossá” válik az őszi rovarkártevők számára?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

@praetor wrote:

link

Ez tényleg lehetséges, hogy trichodermával oltott repce “nemkívánatossá” válik az őszi rovarkártevők számára?

A Trichoderma egy gombákon élősködő parazita gomba. Ami minden gombát képes felfalni, a hasznosakat is…….
    Ez a cikk úgy tünteti fel mintha valami csodaszer lenne (szárbontás, rovarölő, …………..)

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@Mr. Poke wrote:

@praetor wrote:

link

A Trichoderma egy gombákon élősködő parazita gomba. Ami minden gombát képes felfalni, a hasznosakat is…….
    Ez a cikk úgy tünteti fel mintha valami csodaszer lenne (szárbontás, rovarölő, …………..)

Ez a legnagyobb marhaság a cikkben.

“Őszi kalászosoknál, főleg a forgatás nélküli technológiában, felszínen marad a szalma, amely elbontatlan tápanyagot jelent és kórtani fertőzésforrást képez”

Oxigéndús környezetben (sekélyen bekeverve a felső 6 – 8 cm-be ) hogy a bánatba szaporodnának rajta a kórokozók ? Parasztvakítás.

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325
  • Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Sziasztok!
    Mostanában egy dolog folyton motoszkál a fejemben:Hogyan tudnék házilag mikorrhizát szaporítani?
    NÉztem egy jutubos videot abban az angol ajku csávó ha jól értettem csirketrágyába oltotta be és szaporítja sikeresen.De ha jól értettem neki előtte már ott volt a földjében ez a gomba. Nem tudom mi az igazság ezzel kapcsolatban ..Ha valaki tud valami infót magyarul,hogyan lehetne házilag mikorrhiza tenyészetet létrehozni kérem írjon nekem mailt vagy itt válaszoljon.
    Esetleg angol,német nyelvű irodalom is jó lenne ami télleg hiteles a témában.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kezdetleges wrote:

Sziasztok!
    Mostanában egy dolog folyton motoszkál a fejemben:Hogyan tudnék házilag mikorrhizát szaporítani?
    NÉztem egy jutubos videot abban az angol ajku csávó ha jól értettem csirketrágyába oltotta be és szaporítja sikeresen.De ha jól értettem neki előtte már ott volt a földjében ez a gomba. Nem tudom mi az igazság ezzel kapcsolatban ..Ha valaki tud valami infót magyarul,hogyan lehetne házilag mikorrhiza tenyészetet létrehozni kérem írjon nekem mailt vagy itt válaszoljon.

http://rodaleinstitute.org/a-complete-how-to-on-farm-am-fungus-inoculum-production/

Aktív gyökérzet kell.
    Kiváló talaj, mikorhizaval, komposzttal oltva. És mikor elhal a növény indul meg a spóra képződés. A cikkben elfagyás-t alkalmazzák. Én lehet kitalálnék valami más kinyírást. (Totális gyomirtó)

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@Mr. Poke wrote:

@kezdetleges wrote:

Sziasztok!

http://rodaleinstitute.org/a-complete-how-to-on-farm-am-fungus-inoculum-production/

Aktív gyökérzet kell.
    Kiváló talaj, mikorhizaval, komposzttal oltva. És mikor elhal a növény indul meg a spóra képződés. A cikkben elfagyás-t alkalmazzák. Én lehet kitalálnék valami más kinyírást. (Totális gyomirtó)

KÖszi! Az a baj ez a cikk is kertészeti üvegházi méretekre alkalmazható.Szántóföldi szójatermesztésre pl. nem.
    Szerintem a gyomírtót nem szeretik ezek agombák azért kifagyást alkalmazzák ezek az inokulum készítők.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@kezdetleges wrote:

üvegházi méretekre alkalmazható.Szántóföldi szójatermesztésre pl. nem.
    Szerintem a gyomírtót nem szeretik ezek  agombák azért kifagyást alkalmazzák ezek az inokulum készítők.

BIOFIL http://www.terragro.hu[/url:1hx0va43%5D oldalon a szójára adtak anyagot.

A kísérleti eredmények alapján működött.
    Talán segítenek, aztán majd szaporítjuk.
    Ebben Netparasztot kérdezd!

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Álljunk meg egy szóra. Szója oltásra Rhizobium baktériumot alkalmaznak.
    Konvencionális talajművelsében a mikorhiza nem ismert fogalom. Még fásításkor is nagyon ritka az, hogy ajánlják.

Kezdetleges mikorhiza jelenléte megoldható, viszont hogy nagy létszámban jelen legyen a talajban no-till kell (még a lazító is nagyon károsítja)

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@Mr. Poke wrote:

Konvencionális talajművelsében a mikorhiza nem ismert fogalom. Még fásításkor is nagyon ritka az, hogy ajánlják.

Kezdetleges mikorhiza jelenléte megoldható, viszont hogy nagy létszámban jelen legyen a talajban no-till kell (még a lazító is nagyon károsítja)

Megállok én kettőre is :)Van ez a Bactofil készítmény szójára ,de az az írja,hogy Bradyrhizobium japonicum BAKTÉRIUMot tartalmaz..Akkor én mindezidáig tévhitbe éltem. Azt gondoltam, hogy ezeket a nitrogénkötő gümőket gomba indukálja a gyökér felületén. Valaki homályosítson már fel hogy mi az igazság!most elég hülyének érzem magam!

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@Radócz wrote:

@kezdetleges wrote:

üvegházi méretekre alkalmazható.Szántóföldi szójatermesztésre pl. nem.
    Szerintem a gyomírtót nem szeretik ezek  agombák azért kifagyást alkalmazzák ezek az inokulum készítők.

BIOFIL http://www.terragro.hu[/url:zwew9qb8%5D oldalon a szójára adtak anyagot.

A kísérleti eredmények alapján működött.
    Talán segítenek, aztán majd szaporítjuk.
    Ebben Netparasztot kérdezd!

Köszönöm Radocz!
    Esetleg valamiNetparaszt- elérhetőséget tudna priviben küldeni?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kezdetleges wrote:

@Mr. Poke wrote:

Megállok én kettőre is :)Van ez a Bactofil készítmény szójára ,de az az írja,hogy Bradyrhizobium japonicum BAKTÉRIUMot tartalmaz..Akkor én mindezidáig tévhitbe éltem. Azt gondoltam, hogy ezeket a nitrogénkötő gümőket gomba indukálja a gyökér felületén. Valaki homályosítson már fel hogy mi az igazság!most elég hülyének érzem magam!

A gümőket baktérium Rhizobium baktérium hozza létre.

A mikorhiza egészen mást csinál.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Már vadászok egy ideje a neten Rhizobium oltóanyagot lucernára, de nem találok.
    Tud valaki valami beszerzési forrást?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

http://www.aton.hu:8080/jetspeed/displayContent?docId=251&secId=264

Pici érdekesség. Miért is nem túl jó választás kezelt magot venni, legyen az akár szója. Bár kérdés a szója oltóporban mennyi a túlélési arány.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Érdekességnek raktam be és főleg Zombinak mert imádja a gombákat.
    De lehet hogy rendelek és kipróbálom.

https://www.mushroomverzum.com/gombatermesztes/oltott-fatiplik

• bzss
    Vendég
    @bzss
    Bejegyzések száma: 33

A symbivites csávázásról szeretnék érdeklődni. Tehát akkor 350-1000 g kell egy ha ra való vetőmagra. A symbivitet feloldom a csávázólében, majd 10%os cukros vízzel permetezem keverés közbe. Jól gondolom?
    A másik kérdésem hogy ezt így rögtön elkell vetni csávázás után, vagy eltartható valameddig?
    Forrás:

• acszati
    Vendég
    @acszati

@bzss wrote:

A symbivites csávázásról szeretnék érdeklődni. Tehát akkor 350-1000 g kell egy ha ra való vetőmagra. A symbivitet feloldom a csávázólében, majd 10%os cukros vízzel permetezem keverés közbe. Jól gondolom?
    A másik kérdésem hogy ezt így rögtön elkell vetni csávázás után, vagy eltartható valameddig?

Én biztos úgy időzítenék hogy mihamarabb a földbe legyen.6 óra hossza szerintem teljesen biztonságos.Védett helyen természetesen

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Üdv! Ennek a Symbivited csávázásnak szerintem nem sok értelme van a mi éghajlatunkon+ha nem tudod tartani full no till(talajbolygatás nélküli) technológiát.Ezt az infót én is csak úgy halottam, de mivan a gombák generatív úton történő szaporodásával,a spórákkal nem képes áttelelni a mikorrhiza?

• bencsikdani2
    Vendég
    @bencsikdani2
    Bejegyzések száma: 32
  • acszati
    Vendég
    @acszati

@kezdetleges wrote:

Üdv! Ennek a Symbivited csávázásnak szerintem nem sok értelme van a mi éghajlatunkon+ha nem tudod tartani full no till(talajbolygatás nélküli) technológiát.Ezt az infót én is csak úgy halottam, de mivan a gombák generatív úton történő szaporodásával,a spórákkal nem képes áttelelni a mikorrhiza?

Amit leírtál az így teljesen szerintem nem igaz.Az biztos hogy minimálra kellene levinni talaj mozgatást.
    De a panoramix-nak is vannak szép hatásai egy kultura növekedése alatt.

Sok teszt és kontroll terület kellene hogy megnézze az ember a tényleges igazságot

• acszati
    Vendég
    @acszati

@bencsikdani2 wrote:

http://thegreenlove.com/Piranha-250ml
    Vélemény?

Amit leírtak az nagyon jó lhangzik..
    Ha úgy van akkor éri a pénzt.

Probáld ki.Csávázás,talajkezelés,lombfelület külön külön és kompletten is

• bencsikdani2
    Vendég
    @bencsikdani2
    Bejegyzések száma: 32

@acszati wrote:

@bencsikdani2 wrote:

http://thegreenlove.com/Piranha-250ml
    Vélemény?

Amit leírtak az nagyon jó lhangzik..
    Ha úgy van akkor éri a pénzt.

Probáld ki.Csávázás,talajkezelés,lombfelület külön külön és kompletten is

Rendben. Egy próbát megér.

• bzss
    Vendég
    @bzss

@kezdetleges wrote:

Üdv! Ennek a Symbivited csávázásnak szerintem nem sok értelme van a mi éghajlatunkon+ha nem tudod tartani full no till(talajbolygatás nélküli) technológiát.Ezt az infót én is csak úgy halottam, de mivan a gombák generatív úton történő szaporodásával,a spórákkal nem képes áttelelni a mikorrhi

Köszönöm, mondjuk elsősorban kúltúrgyepet akartam csávázott herekeverékkel felülvetni, az meg legfeljebb szögeshengerrel lesz bolygatva.
    Vagy ha nincs földréteg a mag fölött, hacsak sekélyen bedolgozom akkor nincs is értelme a csávázásnak?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@bzss wrote:

@kezdetleges wrote:

Üdv! Ennek a Symbivited csávázásnak szerintem nem sok értelme van a mi éghajlatunkon+ha nem tudod tartani full no till(talajbolygatás nélküli) technológiát.Ezt az infót én is csak úgy halottam, de mivan a gombák generatív úton történő szaporodásával,a spórákkal nem képes áttelelni a mikorrhi

Köszönöm, mondjuk elsősorban kúltúrgyepet akartam csávázott herekeverékkel felülvetni, az meg legfeljebb szögeshengerrel lesz bolygatva.
    Vagy ha nincs földréteg a mag fölött, hacsak sekélyen bedolgozom akkor nincs is értelme a csávázásnak?

Üdv! Erre érdemben nem tudok válaszolni,csak egy lelkes amatőr vagyok..Ha szabad annyit megjegyeznem, hogy mint a legtöbb gomba a mikorrhiza sem kedveli a napsütötte takaratlan felszínt így max kidobott pénz a mikorhizával csávázott here felülvetése. Ha magamnak csinálnám és muszály lenne akkor közvetlen fűnyirás előtt csinálnám.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Üdv! Találtam a neten egy Aegis Sym nevű mikorrhizás 1kg os kiszerelésű szert.Olaszországból jön és 6000és párszáz forint.Valaki valamit tud róla?Esetleg jobb mint a Symbivit?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kezdetleges wrote:

Üdv! Találtam a neten egy Aegis Sym nevű mikorrhizás 1kg os kiszerelésű szert.Olaszországból jön és 6000és párszáz forint.Valaki valamit tud róla?Esetleg jobb mint a Symbivit?

Szerintem jobb.

A Sym-nek nagyon nehézkes a felvitele. Az Aegis meg poralaku is van azt hiszem

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

Ennek a cégnek van kifejezetten vetőmag csávázásra való por alakú anyaga is. Ősszel használtam, tritikálét csáváztam, majd vetettem. Egyenlőre nincs különbség a kontrollhoz viszonyítva (igaz, a gyökérzetet nem vizsgáltam MÉG).

@kezdetleges wrote:

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@Berente Antal wrote:

Ennek a cégnek van kifejezetten vetőmag csávázásra való por alakú anyaga is. Ősszel használtam, tritikálét csáváztam, majd vetettem. Egyenlőre nincs különbség a kontrollhoz viszonyítva (igaz, a gyökérzetet nem vizsgáltam MÉG).

@kezdetleges wrote:

Uhh,azigen! Én nekem majd kiskertemben kellene vetőmagcsávázásra, meg majd a takarónövényekre,..Jó lenne annál a tritikálénál látni majd a terméskülömbséget.
    Majd hétfőn megrendelem mindkét fajtát

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@kezdetleges wrote:

@Berente Antal wrote:

@kezdetleges wrote:

Uhh,azigen! Én nekem majd kiskertemben kellene vetőmagcsávázásra, meg majd a takarónövényekre,..Jó lenne annál a tritikálénál látni majd a terméskülömbséget.
    Majd hétfőn megrendelem mindkét fajtát

Majd beszámolok róla és ha van értelme lesznek fotók is. Gyengébb talajon jönnek a különbségek. Ez 3ak-ás vakoló homokon van, kb alkalmatlan a szántóföldi termelèsre, öntötte lehetne valamit virítani rajta .

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Öntözve

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt
    Bejegyzések száma: 62

A Symbivitet nem nagyon tudod feloldani, mert olyan hidrogéles drazséban van, ami csak zselévé változik, ha megpróbálod oldani. A csávázáshoz por alapú vagy folyékony mikorrizás oltók kellenek, mint a Panoramix. Mostanában inkább már tömény huminsavval csávázom a magokat, abba szórok mindenfélét, ami a kezem ügyébe kerül.
    Porok:
    http://mycorrhizae.com/mycoapply-products/
    http://www.mycorrhiza.eu/e/mycorrhiza-products
    https://www.xtreme-gardening.com/mykos
    http://wallacewow.com/products/best-mycorrhizae-for-sale
    és a többi.

@bzss wrote:

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@netparaszt wrote:

A Symbivitet nem nagyon tudod feloldani, mert olyan hidrogéles drazséban van, ami csak zselévé változik, ha megpróbálod oldani. A csávázáshoz por alapú vagy folyékony mikorrizás oltók kellenek, mint a Panoramix. Mostanában inkább már tömény huminsavval csávázom a magokat, abba szórok mindenfélét, ami a kezem ügyébe kerül.
    Porok:
    és a többi.

@bzss wrote:

Köszi a hasznos infókat !
    Van egy kérdésem: ha a mikorrhiza aerob gomba akkor a Panoramixben mint folyékony készítményben hogy tudnak lélegezni? Gondolom spóra alakban vannak a fungik de valahogy csak lélegzenek.
    A tömény huminsavat komposztból készíti?Milyen jótékony hatást gyakorol a lecsávázott magra?
    Válaszát köszönöm!

• bzss
    Vendég
    @bzss

@netparaszt wrote:

Porok:
    és a többi.

@bzss wrote:

Köszönöm a választ ! Hát igen tapasztaltam hogy nem nagyon lehet oldani, de azért szerintem sikerült valami csávázás félét végrehajtani, remélem egymásra talált a gomba és a növény.
    A későbbiekben, ha megvan a szimbiózis a növénnyel annak van szabad szemmel látható jele a gyökéren?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
  • Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Jónapot Kívánok!
    Őszi búzára milyen csávázószert érdemes kijuttatni a talajgyógyító irányelveket figyelembe véve.Gondolok itt ilyen huminsavakra (amit halottam, hogy Netparaszt is használ) meg ilyen baktériumokra.
    Tehát általánosságban van valami jól bevált kereskedelmi forgalomban lévő csodaszer ami nem aranyárban van?

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt
    Bejegyzések száma: 62

Ez olyan, mint a klasszikus autószerelés igény: olcsón, gyorsan, jót 🙂
    Jól bevált, nem aranyárú és kereskedelmi forgalomban lévő nem létezik.
    Ha olcsót akarsz, akkor trükközöl az oltással, apró magot oltasz a takarónövényben, amiről majd eéterjed.
    Ha kereskedelmi forgalmat nézel, rengeteg fajta van.
    Jól bevált szántóföldiben – hát olyat még nem tudok. Próbálkozom, de kezem úgy érezni, hogy csak képzelem a működését. Vizsgálni kellene, de amíg egy labor nem erősíti meg a kolonizáltságot, addig csak azt látom, hogy egészségesek a növények, de se hozampluszt, se szuper aszálytűrést nem látok. Pedig kellene látnom a holland prezentációk szerint.

@kezdetleges wrote:

Jónapot Kívánok!
    Őszi búzára milyen csávázószert érdemes kijuttatni a talajgyógyító irányelveket figyelembe véve.Gondolok itt ilyen huminsavakra (amit halottam, hogy Netparaszt is használ) meg ilyen baktériumokra.
    Tehát általánosságban van valami jól bevált kereskedelmi forgalomban lévő csodaszer ami nem aranyárban van?

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.