Ndániel- Sziasztok!

Ndániel- Sziasztok! 2017-01-05T18:09:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Ndaniel
    Vendég
    @ndaniel
    Bejegyzések száma: 5
    #12654 |

Sziasztok!

Dél-Borsodban gazdálkodunk édesapámmal, szántóföldi növényeket termelünk. Iskola után itthon maradtam gazdálkodni. Nagyon érdekel s talajmegújítós téma, ebben látom a gazdálkodás jövőjét. Tavaly óta ismerkedem a témával, főleg fórumokról, és Netparaszt oktatásairól. Komposztálunk  itthon, komposztteát csinálunk, vetettem kisebb területen takarónövényt, szeretném komolyan csinálni ezt a dolgot. Eddig nagyobb területen a forgatásnélküli- művelésig jutottam.

Üdv.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

üdv a fórumban

Milyen kultúrnövények vannak?

Milyen tapasztalatod van a forgatás nélküli technológiával?

Bátran kérdezz, majd megválaszoljuk, ha tudjuk.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

Üdv. a fórumon.

Milyen eszközzel készítitek az ALKO-t ?

• Ndaniel
    Vendég
    @ndaniel

@beman wrote:

üdv  a fórumban

Milyen  kultúrnövények  vannak?

Milyen tapasztalatod van a forgatás  nélküli technológiával?

Bátran  kérdezz,  majd megválaszoljuk, ha tudjuk.

Eléggé beszűkült a termesztett növények köre: őszi búza, napraforgó, repce, egy kis borsó, minimális kukorica. A forgatás-nélküliséget alapnak tekintem már, nem művelem más módon a földeket, persze az idősebb generáció néha beleszól a dolgokba, errefelé mindenki szánt. Én a végső célnak a minimum-till-t esetleg no-till-t tekintem, azt akarom elérni pár éven belül. Az eddigi tapasztalatok jók, nem mérünk kevesebb termést. Persze az hozzá tartozik, hogy nem a legjobb talajokkal rendelkezünk: 4,2 – 5 pH réti agyag, barna erdő talajok.
    üdv.

• Ndaniel
    Vendég
    @ndaniel

@kis Zombi wrote:

Üdv. a fórumon.

Nem akartam saját magam építeni gépet, ezért az Agrofuturától vettem egy 100l-es eszközt. Év végére tudtam elkezdeni a kísérletezést, eddig háromszor 100l-t készítettünk.
    üdv.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@ndaniel wrote:

@kis Zombi wrote:

Üdv. a fórumon.

Nem akartam saját magam építeni gépet, ezért az Agrofuturától vettem egy 100l-es eszközt. Év végére tudtam elkezdeni a kísérletezést, eddig háromszor 100l-t készítettünk.
    üdv.

Milyen elven működik a 100 literes ? Vortex rendszerű ? Képet dobhatnál róla.

• Ndaniel
    Vendég
    @ndaniel

@kis Zombi wrote:

@ndaniel wrote:

@kis Zombi wrote:

Üdv. a fórumon.

üdv.

Milyen elven működik a 100 literes ? Vortex rendszerű ? Képet dobhatnál róla.

Itt vannak  képek:

• Ndaniel
    Vendég
    @ndaniel
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@ndaniel wrote:

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=bpRy0IYlPgOeFH3DeJyPioh4l5k2TGxc#.WHDknPDhDIU

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=bpRy0IYlPgOeFH3DeJyPioh4l5k2TGxc#.WHDknPDhDIU

Így lehet, hogy jobb lesz…

OFF Kérném tolni a témát az ALKO-s topikba

Milyen fúvó van rajta ? 1,1 kW-os Elektror ?

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184

A komposzttea készítővel kapcsolatos eszmecserét kérném ITT folytatni.

Köszönöm.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

Üdv a fedélzeten!

Sz Gábor két napos mikroszkópos tanfolyamán, (amikor Bíró Borbála professzor asszony is ott volt) találkoztunk-e?

Lesz a Talajmegújító Konferencia. Szívesen meghallgatnám az eddig elért eredményt.
    Ha lesz a programbon lehetőség elvinném a mikroszkópom, ami ott volt velem az egyetemen, és megnéznénk egy-két talajt.
    Netparaszt, Kis Zombi, stb. ebben nagy tudós.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@ndaniel wrote:

a termesztett növények köre: őszi búza, napraforgó, repce, egy kis borsó, minimális kukorica. A forgatás-nélküliséget alapnak tekintem

Mi is ezeket vetjük, csak a kukorica a meghatározó, mert az hoz legtöbb hasznot.
    Akkor már van kialakult gyakorlat és tapasztalat egy most kezdő TMMG alkalmazásra átállt személy részére egy 4 vagy 7 éves vetéstervre.

A főzés receptjét mikor fogom megkapni?

email: radoczistvankukacfreeamil.hu

A pogácsa sütést azzal “rontottam el”, hogy az élesztőt nem a szobahőmérsékletű tejfölbe kevertem, hanem (mint a kenyérsütéskor) rámorzsáltam az átszitált lisztre.
    Vgül si emberi fogyasztásra alkalmas lett. Valamint a tetejét nem akkor kentem be amikor szoktam és nem a tojás sárgájával, hanem ….

Az ALKO főzésnél precízebb szeretnék lenni. (Mert ugye aki tudja csinálja, akinek …..).

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.