Nyíregyházi "komposztbetyár"

Főoldal » Témakör » Üdvözöljük a TMMG.HU fórumában » Mutatkozz be » Nyíregyházi "komposztbetyár"
Nyíregyházi "komposztbetyár" 2016-03-30T19:47:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408
    #12629 |

Nyíregyházán gazdálkodunk édesapámmal, 2 ha őszibarack, és 20 ha szántó területen. (2008 -ban, még 15 ha gyümölcsösünk volt, de kiöregedett, és így szántó lett belőle )

A 20 ha szántóból 5 ha jó talaj, 5 ha közepes homok, 10 ha pedig vakolni való homok, ahol eddig gyakori volt a defláció, homokverés. 2014-ben pl. kipusztult a kukorica a homokveréstől, újra kellett vetni a tábla 30 % -át.

2015 őszén álltam át forgatás nélküli talajművelésre, mind a 2 ekémet eltakarítottam a portáról (apám eleinte nagyon dünnyögött miatta :-)).  Előtte csak forgatásos műveléssel termeltünk.

A komposzt, komposztoldat témába igen mélyen beleástam magam, gyűjtöttem nem kevés gyakorlati tapasztalatot, majd ha lesz kicsit több időm, készítek videókat.

A komposztoldat üzemi szintű előállításában, szállításában is gyűlt némi tapasztalat, de van olyan berendezés, aminek még nem volt meg a főpróbája.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

Szia Zombi,

varunk a videók vagy képek, az igaz én nem értem semmit a komposztról, de érdekelne.

Amúgy grubber beválik ? vagy meg nem próbaaltod ?

A gyümölcs termesztés nem hasznosabb mint a szántó?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Szia Zombi,

varunk a videók vagy képek, az igaz én nem értem semmit a komposztról, de érdekelne.

A gyümölcs termesztés nem hasznosabb mint a szántó?  

Még nem próbáltam a keskeny kapákkal a grubert, minden be van vetve.  Ismerősnek van szántatlan kukorica tarlója, abban ki lehetne próbálni, csak időm nincs rá. (Ma is bejött egy több mint fél napos traktor javítás, ami nem volt betervezve )

Gyümölcstermesztés jövedelmezőségéről annyit, hogy 20 évvel ezelőtt is annyiért adtuk a piacon a gyümölcsöt, mint tavaly, csak azóta 3 -szor annyiba kerül megtermelni, egyre gyakoribb a fagykár, jégkár. Egy jégvert gyümölcs eladhatatlan, hiába csak szárazhiba (úgy néznek rá a piacon, mint egy darab szarra, mintha rögtön belehalna, ha megkóstolná ). Régebben dolgoztunk 60 napszámossal is betakarításkor, azt nem kívánom senkinek, csak a mérget eszed velük. Idénymunkást is egyre nehezebb találni, mindenki közmunkán van.

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@beman wrote:

Szia Zombi,

Agrárteenager eladta a grubert, mert neki jobban bejött a rövid tárcsa. (Nem homok talajon).

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Megúsztad a tegnapi időjárást?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

Megúsztad a tegnapi időjárást?

Szerencsére nem kaptam jeget. Reggel leesett 5 mm, délutáni kikerült, abból jött a jég. Kb. 30 km-el felettünk tarolt. Havernak szétverte a gyümölcsöskertet. 15 ha -ból 3,5 ha -ja nem fagyott le tavasszal, azt most lerendezte neki a jég.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

Hó is van, -12° brrrrrr nem túl ideg ?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Hó is van,  -12° brrrrrr nem túl  ideg ?

A -12 nem lenne gond, de nagyon fúj a szél.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.