OFF TOPIC / kocsma

OFF TOPIC / kocsma 2016-03-04T08:12:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12617 |

Ide jöhet minden ami a szakmaiságon kívül esik.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

A freemail- es emailt nem észlelte.

Helyette a gmail.com-al próbáltam, azzal sikerült.

Send=küld?

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@Radócz wrote:

A freemail- es emailt nem észlelte.

Helyette a gmail.com-al próbáltam, azzal sikerült.

Send=küld?

Igen a send a küldés. Ez a rész még nem lett magyarosítva. A továbbiakban a fórummal kapcsolatos problémákat a gépház –> észrevételek témában kérem. idáig csak a t-online-os email problémáról tudtam de akkor valószínű a freemail-es se jó

• Praetor
    Vendég
    @praetor
    Bejegyzések száma: 53

@.Norbert (admin) wrote:

Igen a send a küldés. Ez a rész még nem lett magyarosítva. A továbbiakban a fórummal kapcsolatos problémákat a gépház –> észrevételek témában kérem. idáig csak a t-online-os email problémáról tudtam de akkor valószínű a freemail-es se jó

A freemail kb indulása óta agonizál, bár néha vannak jobb időszakai.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@beman wrote:

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket!

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

Gépes topicba csak én nem tudom értelmezni hogy ki kinek írt?
    Vagy más is van ezzel?

Beman-nek volt valahol canadai kirándulásáról képek azt se találtam.

Nekem nagyon nem megy ez a forum.Ne haragudjatok.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@acszati wrote:

Vagy más is van ezzel?

Praetornak válaszolt Beman, arra válaszolt Norbert, arra reagált Beman, és arra válaszoltam én. Megvan a logikája, csak szokatlan, nekem is. Olyan ez, mint egy új gép, másképp működik, meg kell szokni, meg kell tanulni 🙂

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@acszati wrote:

Vagy más is van ezzel?

A keresett hozzászólást a Tudástár –> Hasznos információk témában találod.

Azt hogy ki kinek írt azt zombi jól leírta. A gépes topicban azért lehetett ez a hozzászólás nehezebb mivel ez másolva lett és emiatt az előzményeket nem láttad.

A másolt hozzászólás címét módosítottam így az jelzi hogy másolva lett.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@acszati wrote:

Vagy más is van ezzel?

gyakorolni kell és majd meglátod milyen jóóó és egyszerű.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

időjárás előrejelzés szerint 1mm várató volt tegnapi nap végül 11mm lett

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Ez most neked jó, vagy rossz ? Én kimondottan örülnék 11 mm-nek, homok elbírná, a dombon még a rozs sem akar nagyon nőni.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kis Zombi wrote:

@beman wrote:

Ez most neked jó, vagy rossz ? Én kimondottan örülnék 11 mm-nek, homok elbírná, a dombon még a rozs sem akar nagyon nőni.

Nem probléma 1 nap tovább kell dolgozni de nem kellet több mert akkor sok lett volna

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Mai meló. Kaptam egy pótkocsi füvet.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

A Taglista szóra kattintva, megállapítottam, hogy BEMAN 101-es lett.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

otthon így termelünk a zöldségek

nagyon egyszerű, biztató, nem kel locsolni, gyomlálni,…

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Veszélyes dolog az eke :-)) Gruber nem tudja felborítani a gépet, legfeljebb felkapja az első kerekeket.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Spéci @ Norbi
    From Austria

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Spéci @ Norbi
    From Austria  

https://goo.gl/photos/b7VeHi19jGAMz7Dm6

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@beman wrote:

Spéci @ Norbi
    From Austria  

https://goo.gl/photos/b7VeHi19jGAMz7Dm6

Igen, náluk még mindig nagy hagyománya van ezeknek a kis gépeknek, és oda is figyelnek rájuk.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

0-4

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Unom a bálázást. Jelenleg 20ha körül járok olyan területeken ahol ingyen ideadták a szalmát….. Erre ennyit tudnak a gazdák.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Akadt némi probléma…

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Ez egy ilyen nap. Én ma egy szárzúzót, és egy trágyaszórót vágtam haza. És még el is kapott valami nyavaja, pedig hajtani kellene eső előtt.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Ma találtam érdemes elolvasni, de csak erős idegzetőeknek.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

Ennyi marhaságot egy cikkben. A legdurvább, hogy csökkenti az eróziót a szántás.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Az eleje még jól indult.De aztán tényleg a fejemet fogtam.

• DoRiNa
    Vendég
    @dorina
    Bejegyzések száma: 1

Sziasztok!

A Szent István egyetemen most írom a diplomamunkámat. Kitöltenétek az alábbi kérdőívet légyszíves, a linkre rá kattintva elérhető, kb. 10-15 percet vesz igénybe. Nagyban segítenétek vele a munkámat!

https://goo.gl/forms/PZDljuXRFrjsEP8v1

Köszönöm a segítségeteket!

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Nem tudom hova rakja lehet valakinek felkelti az érdeklődését

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Norbi, úgy látom ismerős között lett a Nicolas a Tweeter. most engem is.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@beman wrote:

Norbi, úgy  látom  ismerős  között  lett a Nicolas  a Tweeter.  most engem is.  

Igen, igen. Mostmár megvagy Te is Nagyon sok okos dolog van fent talajmegújító témában szerte a nagyvilágból. Én nagyon szeretem a Twittert.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Nem tudom hova tenni azt de olvastam az agroinform talajmegujitó fórumot és az jött eszembe :

HOL A HIBA ??? EMBER?? TALAJ??? IDŐJÁRÁS ??? GÉPEK ???
    Kernem válasz aki lat valamit [font=Arial Black:p9z87okb] NEM NORMAL[/font:p9z87okb]

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@beman wrote:

Nem tudom hova tenni azt de olvastam az agroinform  talajmegujitó fórumot és az jött eszembe :  

HOL A HIBA ??? EMBER??  TALAJ??? IDŐJÁRÁS ??? GÉPEK ???    
    Kernem válasz aki lat valamit   [font=Arial Black:gsh8mo7x] NEM NORMAL[/font:gsh8mo7x]    

Az összes egyszerre Szerencsétlenül jött ki a lépés.

Itt is volt hasonló nem is rég. Az egyik termálkút csöve megrepedt és hagyták 3 napig folyni, és elöntötte a szántóföldet. 1 hétre rá a föld teteje megszikkadt. csak nem szóltak a rábának hogy ott lehet gond lesz. Az sem jött ki saját lábán

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Mind a vakond.

Itt a baj a rossz szántas a fold teteje az eke talpig csupán sár alatt pedig csupán száraz.

Nem lehet észrevenni ? Vagy csak en vagyok perverz ilyen probléma hoz ?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Akinek nincs mikroszkópja, az az alsógatyájával is megnézheti milyen a talajélet :-))) (Google chrom aránylag érthetően fordítja)

https://www.no-tillfarmer.com/articles/6245-tighty-whities-demonstrate-soil-microbiology

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

kis Zombi nagy nehezen sikerült megrendelni a GPS-hez a cucokatt (kettőhöz vettem) jelenleg 7eFt körül van. 10 alatt meg fog állni. Előre láthatólag január közepén el is tudom vinni.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

kis Zombi nagy nehezen sikerült megrendelni a GPS-hez a cucokatt (kettőhöz vettem)  jelenleg 7eFt körül van. 10 alatt meg fog állni.  Előre láthatólag január közepén el is tudom vinni.

Ha kész lesz a forgatód, lehet meglátogatlak inkább én :-))

• acszati
    Vendég
    @acszati

Békés újjászülető fény ünnepét kívánok mindenkinek.Jó pihenést .

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Boldog karácsonyt mindenkinek

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Nagyon boldog békés ünnepeket kívánok a fórum összes tagjának és olvasójának!

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Nem annyira off de építsen mindenki magának saját robotot http://allegrobotics.com/davrover.html

• acszati
    Vendég
    @acszati

Beethoven-től a dronokig…..

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Nem annyira off de építsen mindenki magának saját robotot http://allegrobotics.com/davrover.html

Kéne nekem is egy gazoló robot. :-))))
    Mennyibe kerülhet ez??

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Kéne nekem is egy gazoló robot. :-))))
    Mennyibe kerülhet ez??

Szerintem maga a gép elektronikával mindennel 100-200eFt.

Valamint egy jó informatikus csapat pár hónapos munkája amit ha meg kell fizetni több millió

• acszati
    Vendég
    @acszati

Most már nyitni kell egy robotos könyvtárat:-))))))

Támadnak a robotok:
    http://rowbot.com/

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Rengeteg nyílt forráskódú rendszer érhető már el. A 3D nyomtató sem drága, RTK sem nagy kaland.

A BIO kapás kúltúrák gyomszabályozása a magyarországi viszonyok közt elég nehézkes. (szerintem) Erre tökéletesek lennének a robotok. Meg sok minden másra

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Ők is mertek nagyot álmodni! Meg is csinálták, egy nagy rakással már el is adtak és ahogy nézem teljesen szabaddá tették az otthoni gyártást is, programmal alkatrészrajzokkal. farmbot

• acszati
    Vendég
    @acszati

@.Norbert (admin) wrote:

Ők is mertek nagyot álmodni! Meg is csinálták, egy nagy rakással már el is adtak és ahogy nézem teljesen szabaddá tették az otthoni gyártást is, programmal alkatrészrajzokkal.    farmbot

Ezeknek kell szólnunk hogy írjanak programokat a mozgórobotoknak amire nekünk van szükségünk.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

Ők is mertek nagyot álmodni! Meg is csinálták, egy nagy rakással már el is adtak és ahogy nézem teljesen szabaddá tették az otthoni gyártást is, programmal alkatrészrajzokkal.    farmbot

Ezeknek kell szólnunk hogy írjanak programokat a mozgórobotoknak amire nekünk van szükségünk.

A mozgást én is megtudnám csinálni. A megfelelő növény felismerése a probléma de fogok vele próbálkozni.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Szombat délután mondta vissza a fuvaros, a hétfőre leszervezett fuvart, így nem tudtam ma menni a rövidtárcsámért :-(((

Berágtam, haverommal (tolmács ) beültünk ma reggel 4 órakor a személyautóba, kimentünk Lengyelországba, megnéztem a már kifizetett gépemet, átvettem a számlát, a garancialevelet,  megbeszéltük mikor, hogy mehet érte kamion, és hazakocsikáztunk. Minden rendben volt, maximálisan korrektek voltak. Így utólag felesleges volt kocsikázni közel 800 km -ert, de mivel még nem ismertem őket, szállítás előtt mindenképpen látni akartam, mit vettem.

Mikor megérkeztünk nevetve kérdezték, hogy a Passat tetején fogjuk elvinni ?

Megfordult a fejemben, hogy T4 transporterrel + utánfutóval hazahozom (szétszerelve darabokra ), de szerencsére elvetettem az ötletet. Így télvíz idején nem egy leányálom kocsikázni a Kárpátokban, még személyautóval sem, nehogy  megpakolva, utánfutóval. A GPS is elkavart kétszer, hegyi kecskéknek való, havas szerpentinre, ami kimondottan “izgalmas” volt (majd be h.gyoztam ). Kb. 50 km-ert kóvályogtunk feleslegesen. A 800 km -es távot 16,5 óra alatt vezettem le. Szerencsére nem volt köd, és az utak is jól járhatóak voltak. Ha nem tévedünk el, talán 15 óra alatt is meg lehetett volna járni. Érdekes módon, Lengyelországban nem találkoztam “izgága” sofőrökkel, nagyon kulturáltan közlekedtek, néhány Szlováknak viszont nagyon be volt sózva a hátsója.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kis Zombi wrote:

Szombat délután mondta vissza a fuvaros, a hétfőre leszervezett fuvart, így nem tudtam ma menni a rövidtárcsámért :-(((

Berágtam, haverommal (tolmács ) beültünk ma reggel 4 órakor a személyautóba, kimentünk Lengyelországba, megnéztem a már kifizetett gépemet, átvettem a számlát, a garancialevelet,  megbeszéltük mikor, hogy mehet érte kamion, és hazakocsikáztunk. Minden rendben volt, maximálisan korrektek voltak. Így utólag felesleges volt kocsikázni közel 800 km -ert, de mivel még nem ismertem őket, szállítás előtt mindenképpen látni akartam, mit vettem.

Megfordult a fejemben, hogy T4 transporterrel + utánfutóval hazahozom (szétszerelve darabokra ), de szerencsére elvetettem az ötletet. Így télvíz idején nem egy leányálom kocsikázni a Kárpátokban, még személyautóval sem, nehogy  megpakolva, utánfutóval. A GPS is elkavart kétszer, hegyi kecskéknek való, havas szerpentinre, ami kimondottan “izgalmas” volt (majd be h.gyoztam ). Kb. 50 km-ert kóvályogtunk feleslegesen. A 800 km -es távot 16,5 óra alatt vezettem le. Szerencsére nem volt köd, és az utak is jól járhatóak voltak. Ha nem tévedünk el, talán 15 óra alatt is meg lehetett volna járni. Érdekes módon, Lengyelországban nem találkoztam “izgága” sofőrökkel, nagyon kulturáltan közlekedtek, néhány Szlováknak viszont nagyon be volt sózva a hátsója.

Vagyis mikor érkezik a gép ?
    Majd fényképez mikor meglesz

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

@kis Zombi wrote:

Vagyis  mikor  érkezik a  gép ?
    Majd fényképez   mikor meglesz

Ma délelőtt megyek fuvarszervező barátomhoz, felrakja, és várunk, hogy ki harap rá. Nagyobb méretű kisteherautó (350 X 210 cm plató), vagy gyűjtő fuvar kell hozzá, hogy ne legyen nagyon drága.

Hétvégére állítólag elromlik az idő arrafelé, olyankor 2 – 3 napig is leállhat a forgalom.

Eddig minden rendben ment ezzel a Lengyel vásárlással, csak qrva lassan. Több mint 2 hónapja rendeltem meg a gépet, a gyár tökölt, December 19 -re érkezett meg a kereskedőhöz. Némi levelezés adószám miatt, December 21 -én utaltam a pénzt, Dec. 30-ra érkezett meg.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Végső ár? És mikor lehet menni a Zombi gépkereskedelmi centrumba?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

Végső ár? És mikor lehet menni a Zombi gépkereskedelmi centrumba?

Mindjárt felhívlak :-)))

• BEMAN
    Vendég
    @beman

100 € /nap késedelmi kamat kellett volna bele írni a szerződésben.

Az én részemről Köszönöm a Berente Antal és a Acati hogy Norbert helyes áron behozat a 2000 km áru.

• acszati
    Vendég
    @acszati
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Bejáratós az 550-es  motorja :-))

• acszati
    Vendég
    @acszati

Maros Kukutyinnál

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

Nem minden hol van hó takaró

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Egy dokumentum film amit érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=Qxtea5ghwl0

• acszati
    Vendég
    @acszati

Felkavaró…
    HA teljes egészében nem lesz megújulás akkor mint máskor is a föld nevű játszótéren elbukik egy civilizáció és egy kis szünet után majd megint lesz……

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@beman wrote:

Otthonunk

Először megnéztem a számítógépen
    Másodszor egy félig okos TV-n HD minőségben. Javaslom ezzel kezdjétek.

Ma kerestem volna, hogy melyik időpontban mutatja be 30 év elteltével hogy mi lett a vadonból Kenyában.
    Ezzel indul a film, és hova jutunk, ha nem becsüljük meg unokáinknak a talajaikat.

Amit kerestem nem találtam meg, de két időpontot jegyeztem fel.

12p 49 mp   nem írtam le és már elfelejtettem. most hogy megnéztem az előnézet (Preview) eszembe jutott. Nejem szólt anno, hogy az autópályán szárítják a tengerit Kínában.
    52 p           Aszály

A film számomra hol megrázó, hol meg fantasztikus.

Ha nincs 30 perced ne indítsd el, mert nem lehet abbahagyni.

Anno eldöntöttem hogy senkinek semmit nem kell megköszönni, mert akkor azzal lesz tele a Fórum.
    Mivel most más hozzáfűzni valóm is van így belefér a köszönet BEMAN-nak.
    Köszönöm szépen.

• Bence.
    Vendég
    @bence
    Bejegyzések száma: 18

Kedves tagok, aliginit vásárláson töröm a fejem. Érdeklődnék, hogy a Kukutyinban is megjelent témában jártasabb előadó fennt van-e a forumon, vagy valaki tudja az elérhetőségét?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@bence. wrote:

Kedves tagok, aliginit vásárláson töröm a fejem. Érdeklődnék, hogy a Kukutyinban is megjelent témában jártasabb előadó fennt van-e a forumon, vagy valaki tudja az elérhetőségét?

Küldöm privátba

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@bence. wrote:

Ma volt nálam, én is meg tudom adni a számát.

Más. Ha időd engedi csörgess már meg, elkavartam a számodat.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@beman wrote:

Miután befizettem a digitális adásra, elsőként a BEMAN által linkelt dokumentum filmet láthattam.
    A csatorna OzoneNetwork

Az interneten itt van róla bővebben.

https://www.google.hu/search?q=ozonanetwork&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=feerWO-7GrGE8Qfzjpn4DQ

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

Boldog szülinapot Mr.Poke!

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Meg a fiatalság közepén vagy most kellene megállítani az idő
    Boldog születésnapot kívánunk Spiderman

Mr zombi volt?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@beman wrote:

Meg a fiatalság  közepén  vagy most kellene megállítani az idő
    Boldog születésnapot  kívánunk  Spiderman

Mr zombi volt?

Köszönöm mindenkinek a jókívánságot

Mindenki tudja, hogy itt járt ?

Akkor tarthat farm látogatás beszámolót Lassan haza is ér

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

@beman wrote:

Mr zombi volt?

Zombi lassan ér haza mert a tűzoltóknak kellett kimenteniük az árokból…..
    Nem történt nagy baj az a lényeg.

Poker boldogságot neked..nem a napnak…

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

@beman wrote:

Mr zombi volt?

Ehhhh

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

@beman wrote:

Mr zombi volt?

Ehhhh

Szerencsésen megúsztam, csak a lökhárító szakadt le, meg egy döglött őz maradt a helyszínen.

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@kis Zombi wrote:

Szerencsésen megúsztam, csak a lökhárító szakadt le, meg egy döglött őz maradt a helyszínen.

Valóban szerencsés. Januárban “nekemhajtott” 2 db megtermett őz. A tömörödött havon nem tudtak megállni a nagy rohanásban. Az egyik még elém jutott, a másik meg oldalról talált meg, bezúzva a bal első ívet. Amelyik némileg összetörte az elejét, az felrepült a motorháztetőre, aztán eliszkolt mind a kettő. Még jó, hogy télen nincs szükség a klímahűtő ventilátorára, és maradt 1 lámpám elől, így haza tudtam menni a sötétben.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Van egy bajom hogy a Lasselsberger Hungária kft akarnak bánják nyitni a földünk.
    Bánja méret 364 ha, ebből 195 ha a mi területünk.
    Esetleg valaki már tapasztalata van ilyen ügyekben? Nem szeretnék hogy a szántó-bol lesz bánja, az nem talaj megújulás.
    Minden ötlet, tapasztalat vagy információs érdekelne engem.
    Köszönöm a segítséget.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

Van egy bajom  hogy a Lasselsberger Hungária kft akarnak bánják nyitni a földünk.
    Esetleg valaki már tapasztalata van ilyen ügyekben?   Nem szeretnék  hogy a szántó-bol lesz bánja, az nem talaj megújulás.
    Minden ötlet, tapasztalat vagy  információs érdekelne engem.
    Köszönöm a segítséget.

Kötelező eladnod?
    ha igen akkor kérd meg az árát tisztességesen.És vegyél helyette másikat

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@beman wrote:

Van egy bajom  hogy a Lasselsberger Hungária kft akarnak bánják nyitni a földünk.
    Esetleg valaki már tapasztalata van ilyen ügyekben?   Nem szeretnék  hogy a szántó-bol lesz bánja, az nem talaj megújulás.
    Köszönöm a segítséget.

Kecskeméten a Mercedes anno 3x-os árat fizetett a parasztnak…

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@beman wrote:

Köszönöm a segítséget.

Csak az államnak vagy köteles eladni (pl autópálya)
    De ők sokkal többet fizetnek mint a Mercedes.
    A kérdés inkább az tudsz-e helyette venni? Kb nem, vagy sokára

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@Berente Antal wrote:

Az államnak csak akkor vagy köteles eladni, ha kisajátításról van szó. Ennek pedig megvannak a jogszabályi feltételei. Kisajátításkor pedig szinte biztos h nem fizet 3x-os árat, mert a “azonnali, feltétlen és teljes kártalanítás” nem jelenti a piaci ár fölötti árat.

• fida91
    Vendég
    @fida91
    Bejegyzések száma: 43

Mindenképp konzultálj egy jó ügyvéddel, ez elég komoly dolog ahhoz, hogy ne tedd, írhat itt bárki akárkit. Ha egy ügyvéd képvisel más lesz a hozzáállása mindenkinek.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

A kormány ismeretség miatt a bánya tudja bele építeni a köz érdek vagyis lesz 2020 (terv szerinz) a M8 autópálya ahhoz kell a kavics akar 1kamion is elég. Szép nagy sag
    a kisajátításról kb 1,2 es 1,3 között mozognak a bánya pedig képes 2,5 is megfizet de igy is úgyis
    drágábban megvetema területén.

Es mégis sikerül az eladás hova megyek itt 20 km körzet semmi szabad föld nincsen.

Meg csak a eleg elején vagyunk a ügy ben de hosszú lesz es mindenképp lesz jó ügyvéd a birosag miatt mert az is lesz.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@praetor wrote:

@Berente Antal wrote:

Az államnak csak akkor vagy köteles eladni, ha kisajátításról van szó. Ennek pedig megvannak a jogszabályi feltételei. Kisajátításkor pedig szinte biztos h nem fizet 3x-os árat, mert a “azonnali, feltétlen és teljes kártalanítás” nem jelenti a piaci ár fölötti árat.

Az első ajánlat piaci ár felett volt kicsit. A 2. nekifutásra 4x-es volt.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@beman wrote:

A kormány ismeretség miatt a bánya tudja bele építeni a köz érdek vagyis lesz 2020 (terv szerinz) a M8 autópálya ahhoz kell  a  kavics  akar 1kamion is elég.  Szép nagy   sag
    a kisajátításról kb 1,2 es 1,3 között  mozognak  a bánya  pedig képes  2,5 is megfizet de igy is úgyis
    drágábban  megvetema területén.

Es mégis sikerül az eladás  hova megyek  itt  20 km körzet  semmi szabad  föld  nincsen.

Meg csak  a eleg elején  vagyunk a ügy ben de hosszú lesz es mindenképp lesz jó ügyvéd a birosag miatt  mert az is lesz.

A bírósággal vigyázni kell. Nem biztos, hogy az jó döntést hoz neked. Viszont utána az ítéletre hivatkoznak majd.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Valaki tud tanácsot adni hogy vethetek olcsón zabot (nem fémzároltat) hogy ne essek el a SAPS támogatástól? Van valami kibuvó?

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@Berente Antal wrote:

Az első ajánlat a sztenderd szerintem. A második elgondolkodtató. Valószínűleg siettek a projectel, mert lehet hogy lemaradásban voltak. Ha te meg megtámadod a kisajátítási árat, akkor az sokáig elhúzódhat, ami a kivitelezés megkezdését rendesen eltolhatja. Lehet, hogy ennek akartak elébe menni, és mivel volt forrás rá, ezért ajánlottak 4x-es árat. Szerintem szerencsés vagy.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@praetor wrote:

@Berente Antal wrote:

Az első ajánlat a sztenderd szerintem. A második elgondolkodtató. Valószínűleg siettek a projectel, mert lehet hogy lemaradásban voltak. Ha te meg megtámadod a kisajátítási árat, akkor az sokáig elhúzódhat, ami a kivitelezés megkezdését rendesen eltolhatja. Lehet, hogy ennek akartak elébe menni, és mivel volt forrás rá, ezért ajánlottak 4x-es árat. Szerintem szerencsés vagy.

Kb így lehetett. Kb 60 érintett, mindenki ennyit kapott. Én szerencsére csak kicsi területtel. Viszont annyira messze van a többitől, hogy ezért már nem éri meg odamenni, előtte is fejvakarós volt.
    A fő gond tényleg az, hogy már nagyon nehéz földet venni. Ezért ,ha az ember a majdani unokákra gondol, elgondolkodtató még ez a magas ár is

• acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

A kormány ismeretség miatt a bánya tudja bele építeni a köz érdek vagyis lesz 2020 (terv szerinz) a M8 autópálya ahhoz kell  a  kavics  akar 1kamion is elég.  Szép nagy   sag
    a kisajátításról kb 1,2 es 1,3 között  mozognak  a bánya  pedig képes  2,5 is megfizet de igy is úgyis
    drágábban  megvetema területén.

Es mégis sikerül az eladás  hova megyek  itt  20 km körzet  semmi szabad  föld  nincsen.

Meg csak  a eleg elején  vagyunk a ügy ben de hosszú lesz es mindenképp lesz jó ügyvéd a birosag miatt  mert az is lesz.

A legmagasabb árat kifacsarod belőlük ha annyira kell nekik.
    Lesz egy csomó pénzed amit beraksz a bankba kamatozni 2020-ig.
    És elképzelhető hogy 20 után majd lesz föld eladó és lehet hogy még a mai árakhoz képest olcsóbban is.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Attilának a telefonszámára lenne szükségem..múltkor nem írtam fel pedig láttam a fórumon valahol.privibe is lehet.Köszönöm!

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Szevasz Poke

Megjött a kábel. Felhívhatlak még

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kis Zombi wrote:

Szevasz Poke

Hívj de csak itthonról tudok érdemben segíteni az pedig 20:00-6:00 a többi időpontban dolgozok.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

2000. hozzászólás

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@kis Zombi wrote:

Szevasz Poke

Hívj de csak itthonról tudok érdemben segíteni az pedig 20:00-6:00 a többi időpontban dolgozok.

Szépen működött, még este körbejártam a területeket, mindenhol zöld jelszint volt. A városból kifelé néha pirosan világított, de hazafelé már ott is zöld volt. Gondolom addigra bemelegedett :-))

• acszati
    Vendég
    @acszati

A merci az odabasz  3pontot ér ??

AVM-nek adtam eggyet

• acszati
    Vendég
    @acszati

@acszati wrote:

A merci az odabasz  3pontot ér ??

AVM-nek adtam eggyet

Nem értem hogy csak a permetező témában van??
    Akkor micsoda?ird már le poker….

• MF-es
    Vendég
    @mf-es
    Bejegyzések száma: 14

Fényképet,hogyan lehet feltölteni?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@mf-es? wrote:

Fényképet,hogyan lehet feltölteni?

így

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Az idén már 2 GPS-t dobtam össze, és eddig az a visszajelzés, hogy permetezni is lehet használni.
    Nincs időm, és lehetőségem sem, hogy pénzért áruljam, de szívesen segítek bárkinek.
    RTK várat magára sok vele a baj.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Az idén már 2 GPS-t dobtam össze, és eddig az a visszajelzés, hogy permetezni is lehet használni.
    Nincs időm, és lehetőségem sem, hogy pénzért áruljam, de szívesen segítek bárkinek.

HA az rtk-ra várni kell még , és a mostani stabil akkor már kereslek is privátba.
    Zombi is pozitívan nyilatkozott.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

HA az rtk-ra várni kell még , és a mostani stabil akkor már kereslek is privátba.

A tied kész csak elemet kell benne cserélni.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@Mr. Poke wrote:

Írhatnál róla bővebben, mi kell hozzá, mennyibe kerül, stb. Nagyon érdekelne egy ilyen, főleg ha permetezni is lehet vele, nem kell 2-3cm pontos, mert eddig szemmérték volt.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

A tied kész csak elemet kell benne cserélni.

ű

5 Hz-en azért vagányabb, mint 1 Hz-en. Állandóan benne van a traktorban, még nem sikerült szétrázni :-)))

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@fida91 wrote:

Írhatnál róla bővebben, mi kell hozzá, mennyibe kerül, stb. Nagyon érdekelne egy ilyen, főleg ha permetezni is lehet vele, nem kell 2-3cm pontos, mert eddig szemmérték volt.

Jelenlegi legegyszerűbb GPS ára kb 10eFt. Mivel így is elég sok mindent szoktam rendelni Kínából nekem a legjobb megoldás az lenne ha mindenki saját magának venné meg az alkatrészeket. (Nem akarok újat húzni a NAV-al. vám stb….).

A nagyobb költség a Tablet, szivargyújtó, tablet tartó. Ez egy 30-50eFt-os tétel.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@Mr. Poke wrote:

@fida91 wrote:

Jelenlegi legegyszerűbb GPS ára kb 10eFt. Mivel így is elég sok mindent szoktam rendelni Kínából nekem a legjobb megoldás az lenne ha mindenki saját magának venné meg az alkatrészeket. (Nem akarok újat húzni a NAV-al. vám stb….).

A nagyobb költség a Tablet, szivargyújtó, tablet tartó. Ez egy 30-50eFt-os tétel.

Persze, megveszem én, csak miket kéne.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@Mr. Poke wrote:

@fida91 wrote:

Tablet-nek miket kéne tudnia, hogy működőképes legyen a dolog? Android-os legyen?
    A szoftver honnan lehet letölteni, ingyenes-fizetős?
    Antenna kell külön? Honnan lehet rendelni, olyat ami jó is?

• fida91
    Vendég
    @fida91
  • Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@fida91 wrote:

Erről vélemény: http://gpsarena.hu/i2/qstarz_bt-q818xt_10_hz_gps_vevo_.html

Eléggé ellentmondásos a leírás a pontosságot illetően.
    Kérdés, a legrosszabb esetben elég-e a2m-es pontosság.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Erről vélemény: http://gpsarena.hu/i2/qstarz_bt-q818xt_10_hz_gps_vevo_.html

Eléggé ellentmondásos a leírás a pontosságot illetően.
    Kérdés, a legrosszabb esetben elég-e a2m-es pontosság.

Volt akinek bejött volt akinek nem. Én nem tudok nyilatkozni. Csak U-blox -ot próbáltam de szerintem ár értékben gyenge.

• bzss
    Vendég
    @bzss
    Bejegyzések száma: 33

Ez valamilyen lebontó gomba és jót jelent ugye? ( mármint a gyökéren a fehér)

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@bzss wrote:

Lehet én vagyok vak, de ha nagyobb képet raknál be, talán többet látnánk.

• bzss
    Vendég
    @bzss

@kis Zombi wrote:

@bzss wrote:

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Ez napraforgó szár?

• bzss
    Vendég
    @bzss

@Berente Antal wrote:

Ez napraforgó szár?

Csicsóka

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@bzss wrote:

@kis Zombi wrote:

@bzss wrote:

Ez gombafonal, bontják a szármaradványt.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

üdv!
    Valaki tudna segíteni az alábbi publikáció megszerzésében(ingyen):
    http://akademiai.com/doi/abs/10.1556/Agrokem.51.2002.3-4.17
    ha nem sikerült beraknom akkor berakom hagyományosan:
    Szép napot!

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@kezdetleges wrote:

üdv!
    Szép napot!

Közben megoldódott bocs..

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@kezdetleges wrote:

@kezdetleges wrote:

üdv!
    Szép napot!

Szia,
    Esetleg megosztanád velünk?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@Berente Antal wrote:

@kezdetleges wrote:

@kezdetleges wrote:

üdv!
    Szép napot!

Szia,
    Esetleg megosztanád velünk?

Igen este belinkelem.

• Bence.
    Vendég
    @bence

Sziasztok, épp mazsoláztam a gépes videok között a neten és ezt a ruszki csodát találtam. https://www.youtube.com/watch?v=_Zpt986TwLg
    Nincs túlcifrázva a dolog, ezzel aztán lehet árban versenyezni.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@bence. wrote:

Sziasztok, épp mazsoláztam a gépes videok között a neten és ezt a ruszki csodát találtam. https://www.youtube.com/watch?v=_Zpt986TwLg
    Nincs túlcifrázva a dolog, ezzel aztán lehet árban versenyezni.

Nem ruszki ez szerintem.De nagyon jó…
    Találtam egy tárcsás kivitelt is hihetetlen hogy húzta a mtz és mien munkája volt.Volt vagy 8 méter az is…..

• Bence.
    Vendég
    @bence

Az agroinformon erről a verzioról volt pár video https://www.youtube.com/watch?v=URJDAWMdDA0&t=9s , nekem szimpibb, mint a tárcsás igy távolról. Nem látok rajta túlzottan sok romlandó dolgot és azt sem tudom elképzelni, hogy bedugulna. Kérdés, hogy hogyé adják.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
  • bzss
    Vendég
    @bzss

Valaki tudja hogy a tavasszal vetett bíborhere mit csinál?
    Mármint hogy ugyanúgy virágzik és elszárad mint az őszi vetésű?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

Sziasztok!
    Valaki tud mondani olyan rovarölőt a burgonyában ami hatásos?Actara, Mospilan kb a bogarak 40%-át vitte le.

• bzss
    Vendég
    @bzss

@kezdetleges wrote:

Sziasztok!
    Valaki tud mondani olyan rovarölőt a burgonyában ami hatásos?Actara, Mospilan kb a bogarak 40%-át vitte le.

Üdv!
    Én tavaly úgy csináltam, /persze kiskertbe/ hogy actara magas dózis tapadásfokozóval, nekem ez a kb. 90% t levitte de mindig maradt valamennyi meg a peték, kb. 5nap múlva,- eddigre megdöglött amelyik akart, amelyik túlélte előjött, a peték meg kikeltek,- Vertimec ezt főleg atkákra szokták (régebben volt engedélye krumplibogárra most nincs), nekem bevált.
    Mospilan nálam se hatott rá.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Hosszú hétvége unaloműző.

• bzss
    Vendég
    @bzss

Ez lehet mikorrhiza gomba, a kukorica gyökerén?
    Jó erős gomba szaga van.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Az este az Ozon TV csatornán Talajmegőrző Mezőgazdaságnak nevezték a TMMG technológiát.

Indiában 30 év alatt tették tönkre peszticidekkel a talajt.

Franciaországban is rossz a helyzet.

A világ madártávlatból volt a címe. kb. 23 órakor volt az adás.
    Ha valaki megtalálja a Neten küldjön ide egy linket a “hitetleneknek.”

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Radócz wrote:

Az este az Ozon TV csatornán Talajmegőrző Mezőgazdaságnak nevezték a TMMG technológiát.

Indiában 30 év alatt tették tönkre peszticidekkel a talajt.

Franciaországban is rossz a helyzet.

A világ madártávlatból volt a címe. kb. 23 órakor volt az adás.
    Ha valaki megtalálja a Neten küldjön ide egy linket a “hitetleneknek.”

A hitetlenek nem ezen a fórumon vannak.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Mint kiderült a Hajdúböszörményi Netparaszt előadáson mellettem ült a
    http://biovetomag.hupont.hu/111/olvasoim-irtak  

oldal tulajdonosa.

Ott olvastam hogy miért ne vásároljunk húskészítményeket a multiknál.

“Az egyik szemem sír, a másik nevet, 1984 óta vagyok hentes és sok mindent láttam és sok helyen dolgoztam. Nem azért dolgoztam sok helyen, mert rossz hentes vagyok, csak az ott tapasztalt dolgokat nem tudtam összeegyeztetni a lelkemmel.

Na, nem azért mert én 45 kg-os Barbi baba vagyok., ellenkezőleg! 150 kg-os paraszt gyerek, akinek helyén van a szíve meg mindene.
    De ez nem a saját reklámomról akar szólni, inkább arról, amit már régóta el akarok mondani, de fogalmam sincs, kit érdekel és mi a búbánat az értelme. Még bevezetőként csak annyit, hogy 10 éve nem vagyok a szakmámban. Ja, a lelkiismeretem miatt. Tettem ugyan még kísérletet 2007-ben az Interspárban és a Darnózseli húsipari cégnél. Erről később! 10 évvel ezelőtt 3 féle adalékanyag létezett. A: SOLUPRAT, TEJPOR, és SZÓJAFEHÉRJE.
    Már ez elég volt nekem, hogy abbahagyjam. A régi hentesektől azt tanultam, hogy a kolbász ( meg minden) húsból van. Ezzel nem érdemes vitázni! A “SOLUPRAT” egy igen érdekes kémiai anyag. Az a tulajdonsága, hogy súlyának min. 10x-es víz mennyiséget képes megkötni, sőt főzés, sütés, füstölés hatására sem engedi ki magából. Miért kell ez az anyag?  Hús helyett !!!
    Biztos tapasztaltál már olyat, hogy egy-egy felvágott után, “megiszod a londoni ködöt is”.  Az anyag a beleidben is működik, tehát még ott is veszi fel a folyadékot! Régebben a parizerbe és olcsóbb hentesárukba tettek, de ma már mindenbe!
    “TEJPOR” az egy jó anyag, de mit keres a szakmámba? Ez az anyag is húst helyettesít, mégpedig ezzel állítják be a fehérjetartalmat, a receptúra szerinti mértékre. A “SZÓJAFEHÉRJE” is húspótló, a magasabb áru termékekbe teszik, szintén a fehérjetartalom miatt. Tehát ha te veszel egy 2500 Ft/kg áron szalámit, akkor igazából egy kb. 500 Ft-os anyagot majszolsz jóízűen.
    Van még egy “kedvenc” anyagom az “EMULGÁLÓSZER”. Ó ez nagyon remek! Egyik fő funkciója a zsír megkötése, oly módon, hogy ne legyen látható! Tehát minél több zsír van benne, annál több az emulgálószer benne! Ezt a szájpadlásodon érezheted legelőbb amikor “fent ragad” a falat. Az elmúlt 10 év alatt  az adalékanyagok arzenálja alakult ki. Nem hiszed?  http://www.adalekanyag.lap.hu[/url:itqtx1iw%5D
    Lassan nincs szükség a szakmámra!
    Tovább. A másik kedvenc, de ide tartózó témakör a: MŰBELEK  A műbél színe, állaga alkalmas arra, hogy megtévessze a vásárlót. Pl.: egy jó barna színű virsliről azt gondoljuk, milyen jól meg van füstölve. Ja. míg le nem húzod a celofánt.
    Emberek!  A húsipari termékek húsból, némi zsiradékból, valódi fűszerekből állnak, amit a végén füstőlnek és/vagy főznek! Az összes többi max.20% húst tartalmazó: SZEMÉT !!!
    Hogy mi a megoldás? Háznál vásárolni vagy kicsi hentesnél falun. A multikat kerüljük, úgyis  hülye biorobotnak és kísérleti nyúlnak néznek, akiken ki lehet próbálni a MEGA PRIMITÍV reklámjaikat.
    “Megveszem mert ólcsó”…..vegyél, vásárolj, egyél, fogyassz, hízzál, legyél ökör, használhatatlan fogyasztó, aki elsőre mindent szemetet megvesz, mert “olcsó”. Amit ilyenkor megspórolsz annak a 10-szeresét ráköltöd a gyógyszerekre, meg a rákszürésre.

Melczer Lajos

2014.05.27.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

Tablettel nézetek

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges

@beman wrote:

Tablettel nézetek

Gabonában rajzottak a méhek?
    Elég rossz a minőség:(

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kezdetleges wrote:

@beman wrote:

Tablettel nézetek

Gabonában rajzottak a méhek?
    Elég rossz a minőség:(

Mozgás meg a képernyő

• Gunar
    Vendég
    @gunar
    Bejegyzések száma: 10
  • acszati
    Vendég
    @acszati

Egy kis promo video

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.