Tápanyag utánpótlás

Tápanyag utánpótlás 2016-06-29T19:35:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12644 |

Tápanyag utánpótlás, trágyázás és egyéb megoldások termés növelésre.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Nem találtam jobb helyet szóval.

Nincs tapasztalatom a talajminta elemzésben. Szóval tanácsokat kérek, a talajminta alapján mire figyeljek. És milyen kategóriába sorolnátok ezeket a földeket.

• ARolland
    Vendég
    @arolland
    Bejegyzések száma: 2

@Mr. Poke wrote:

Nincs tapasztalatom a talajminta elemzésben. Szóval tanácsokat kérek, a talajminta alapján mire figyeljek. És milyen kategóriába sorolnátok ezeket a földeket.

Nézd meg itt hátha ér valamit  
    http://www.agroinform.com/talajvizsgalat_kalkulator
    Remélem segítettem

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Hát az pont nem érint. Nem igen szoktam használni műtrágyát. Meg nekem azt oktatták, hogy műtrágya nem is kell a földbe

Azt megállapítottam, hogy a talaj kalcium hiányosak. Jelenlegi tudásom szerint talán a retek az ami feltudja hozni. Más ötlet?

Viszont a legnagyobb humusz tartalommal rendelkező táblám 10 éve nem volt forgatva, és a 10 év alatt kapott kb összesen 60kg N hatóanyagot Ennyi volt az összes icid.

• ARolland
    Vendég
    @arolland
    Bejegyzések száma: 2

@Mr. Poke wrote:

Hát az pont nem érint. Nem igen szoktam használni műtrágyát. Meg nekem azt oktatták, hogy műtrágya nem is kell a földbe

Azt megállapítottam, hogy a talaj kalcium hiányosak. Jelenlegi tudásom szerint talán a retek az ami feltudja hozni. Más ötlet?

Viszont a legnagyobb humusz tartalommal rendelkező táblám 10 éve nem volt forgatva, és a 10 év alatt kapott kb összesen 60kg N hatóanyagot Ennyi volt az összes icid.

Akkor ez ?
    http://www.uis.hu/download/A%20talajvizsgalati%20eredmenyek%20ertelmezese.pdf

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

Egy két föld picit tul savanyú kellene javítani olyan mész amit nincsen MgO benne már sok van belőle.

Én az láttam mint probléma, jó fekete föld van és jo gazdag talajt . Műtrágya esetleg egy nagyon kevés N.

Jo is a kötöttség. Igen tetszik a talajod cserélünk ?

• Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@Mr. Poke wrote:

Nincs tapasztalatom a talajminta elemzésben. Szóval tanácsokat kérek, ….

Mi a talajmintából készült tápanyag gazdálkodási tervet szoktuk elemezni.

K Attila szerint ez már elavult vizsgálat. Egyébként valóban kevés mindent mutat, de a NÉT és AKG területeken kötelező.

A talaj adatok beírása után a szoftverem kiírja a talajtípusát.
    Ha elküldöd az Exceles eredményt, akkor kiértékelem neked a szoftverrel, hogy mi az ami kevés és mi az ami sok. Szép színes ábrát kapsz.

Tavasszal 2 szer 20 kg jó minőségű komposzttal kell fizetni, amiből tudok ALKO-t készíteni.

Ez sokkal kevesebbet mond, mint egy ülepítés vizsgálat.
    A nyolcadikos technika könyvben is tanítottunk ilyesmit. (Az is lehet, hogy 5 osztályban). Volt talajhőmérő is.
    benne volt a tanmenetben, mint kötelező anyag.
    Nem olyan bonyolult ez, csak annak aki nem volt ott a mikroszkóp kezelő tanfolyamon.
    Ha nem történik műtrágya kijuttatás, akkor valóban nem szükséges a talazvizsgálatból a tervet elkészíteni. De a NÉT és az AKG-nál kötelező.

Az egy másik dolog, hogy a Bíróság kinek fog hinni.

RI

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@Radócz wrote:

@Mr. Poke wrote:

K Attila szerint ez már elavult vizsgálat. Egyébként valóban kevés mindent mutat, de a NÉT és AKG területeken kötelező.

Ha elküldöd az Exceles eredményt, akkor kiértékelem neked a szoftverrel, hogy mi az ami kevés és mi az ami sok. Szép színes ábrát kapsz.

Tavasszal 2 szer 20 kg jó minőségű komposzttal kell fizetni, amiből tudok ALKO-t készíteni.

A nyolcadikos technika könyvben is tanítottunk ilyesmit. (Az is lehet, hogy 5 osztályban). Volt talajhőmérő is.
    Nem olyan bonyolult ez, csak annak aki nem volt ott a mikroszkóp kezelő tanfolyamon.
    Ha nem történik műtrágya kijuttatás, akkor valóban nem szükséges a talazvizsgálatból a tervet elkészíteni. De a NÉT és az AKG-nál kötelező.

RI

AKG miatt nekem is lesz terv. Az volt az első, hogy a szaktanácsadót megkérdeztem “és ezt be is kell tartani”? De valahogy megoldjuk, hogy ne kelljen.

De lehet veszek talajmintát 1m-rő mert az egészen más talaj, hogy onnan mit is lehetne felhozni takarónövénnyel. eszezés nagy költség.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@Mr. Poke wrote:

@Radócz wrote:

@Mr. Poke wrote:

RI

AKG miatt nekem is lesz terv. Az volt az első, hogy a szaktanácsadót megkérdeztem “és ezt be is kell tartani”?  De valahogy megoldjuk, hogy ne kelljen.

De lehet veszek talajmintát 1m-rő mert az egészen más talaj, hogy onnan mit is lehetne felhozni takarónövénnyel. eszezés nagy költség.

Meszezés nagy költség, és ha nincs elegendő gombafonal a talajban, akkor a kiszórt mész nagy része le is mosódik.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Erről mi a véleményetek ? Itt van tőlünk nem túl messze ( 35 – 40 km)

http://colas.hu/uploads/files/original/static_pages/20140726190151/Colas_Eszakko_2014_04.pdf

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@kis Zombi wrote:

http://colas.hu/uploads/files/original/static_pages/20140726190151/Colas_Eszakko_2014_04.pdf

Az eredmények alapján nem túl meggyőző, kérdés mi a költség szint.
    Azért kicsit furcsállom éppen tőled a felvetést:shock: 
    A 20T/ha kijuttatása rögtön nem olcsó, pláne az odaszállítás és még hol az anyagköltség.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Azért nem szabad elkapkodni. Itt pl a 40-50cm vastag a fekete agyag talaj fedi. Ez alatt van a sárga altalaj ami tartalmazhat kalciumot. Ha lesz pár percem megnézem mi is van benne.

10%-os sósavat kell rá cseppenteni. Ha van pezsgés (több mint az én felső talaj rétegemen) akkor a retek feltudja hozni ezt a kalciumot. De gyors megoldásnak egy kevés mész, gipsz elég.
    Kökény Attila szerintem jópár órát tudna beszélni a kalcium körforgásáról.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Berente Antal wrote:

@kis Zombi wrote:

Az eredmények alapján nem túl meggyőző, kérdés mi a költség szint.
    Azért kicsit furcsállom éppen tőled a felvetést:shock: 
    A 20T/ha kijuttatása rögtön nem olcsó, pláne az odaszállítás és még hol az anyagköltség.

Nem szántóföldre gondoltam, hanem gyümölcsösbe. Nagyon gyorsan gatyába kellene rázni a területet, és ha a fizikai, paraméterein tudnék javítani a talajnak, akkor talán gyorsabban javulna a biológia is. (Nagyon hasalnak ki a fák, és ami a legrosszabb, a pótlások sem úgy nőnek, mint szeretném ) Nálam a gyümölcsös biztosítja a megélhetést (extra költségeket is hajlandó vagyok rákölteni, mert más 1 ha jövedelmezősége ), a szántó inkább “hobbi”, mert megélhetéshez kevés, és gyenge adottságú.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

http://www.biokontroll.hu/cms/images/stories/eloadasok/Kohler_Mihaly_Riolittufa.pdf

15 – 16 – 17. oldalon ír furcsákat az úriember. Forgatás nélkül komposzt. Holnap felhívom, hátha tud nekem mutatni ilyen komposztot.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@kis Zombi wrote:

http://www.biokontroll.hu/cms/images/stories/eloadasok/Kohler_Mihaly_Riolittufa.pdf

hátha tud nekem mutatni ilyen komposztot.

Szerintem nem tud.

Viszont a riolit tufa működik.

A baj, hogy messze van és a szállítási ktség sok.

Szójában kipróbálták és jó volt.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Radócz wrote:

@kis Zombi wrote:

hátha tud nekem mutatni ilyen komposztot.

Szerintem nem tud.

Viszont a riolit tufa működik.

A baj, hogy messze van és a szállítási ktség sok.

Szójában kipróbálták és jó volt.

Konkrét eredmény?

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@Berente Antal wrote:

Konkrét eredmény?

Nálam nincs. Szerintem csak szemre lett megállapítva. A beszélgatésnél ott volt a termelő és a Kohler úr is.

Egy próbát mindenképp megér.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Utána érdeklődtem a riolittufának. 4000 + Jaffa / tonna telephelyen felrakodva. Az ajánlott 20 t / ha-os dózis kijuttatva nettó 120 – 130 körül jönne ki. Ez a kisebbik gond, de be kellene keverni a talajba, hogy kifejtse a hatását, ezt pedig a takarónövény miatt nem akarom.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Megcsináltam a kalcium tesztet.
    A talaj 10cm-ről vett mintát hasonlítottam össze az 1m-ről vett mintával. A talajfelszín szinte ne is reagált a 10%-os sósavra. De az 1m-ről származó nagyon aktívan pezsgett.
    Elméletileg ezt fel tudom hozni TR, Olajretek..??????? (ötletek? )

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

OFF

Talán ide illik a legjobban

https://www.conrad.hu/hu/talaj-ph-mero-es-talajnedvesseg-mero-keszuelek-4-az-1-ben-q-1100-672506.html

Van-e valakinek ilyen műszere ? Nem túl drága, az a kérdés mennyire használható

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kis Zombi wrote:

OFF

https://www.conrad.hu/hu/talaj-ph-mero-es-talajnedvesseg-mero-keszuelek-4-az-1-ben-q-1100-672506.html

Kár, hogy csak 50C -ig mér. És rövid a szára. Jó lenne komposzt PH-t mérni. Hiszen az mutatja meg hogy kész, és milyen a minősége. ( Lübke módszer szerint)

• acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

@kis Zombi wrote:

OFF

Én vizes ph mérőt vettem régebben az jó volt egy darabig.
    Conrádról érdemes venni mert 30 napig visszaküldheted és gond nélkül visszaveszik.
    Ilyen árért nem kell csodát várni.De néha vannak kivételek

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Megcsináltam a kalcium tesztet.
    A talaj 10cm-ről vett mintát hasonlítottam össze az 1m-ről vett mintával. A talajfelszín szinte ne is reagált a 10%-os sósavra. De az 1m-ről származó nagyon aktívan pezsgett.
    Elméletileg ezt fel tudom hozni TR, Olajretek..??????? (ötletek? )

Hát ez jó kérdés.Kökény vagy Zsombor tudna valami okosat mondani.
    Az olajretek az nem hinném hogy lemegy de a tr az lehet hogy lemegy de hogy fel e hozná az más tészta.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@kis Zombi wrote:

OFF

Kár, hogy csak 50C -ig mér. És rövid a szára. Jó lenne komposzt PH-t mérni. Hiszen az mutatja meg hogy kész, és milyen a minősége. ( Lübke módszer szerint)

Talajokat szeretném megnézni vele.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Bruttó 750ft tonnája
    http://www.ormosszen.hu/termekek/humusz/

Kíváncsi lennék mit tud..
    Az ár az nem rossz..

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@acszati wrote:

Bruttó 750ft tonnája

Az ár az nem rossz..

Elvileg hivatalból be kellett vizsgáltatniuk…

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@acszati wrote:

Bruttó 750ft tonnája

Az ár az nem rossz..

600 Ft / t, ez jó esetben a lehordott felső talajréteg lesz szerintem.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kis Zombi wrote:

@acszati wrote:

Bruttó 750ft tonnája

Az ár az nem rossz..

600 Ft / t, ez jó esetben a lehordott felső talajréteg lesz szerintem.

Akkor az nem humusz hanem termőföld .
    A termőföld köbmétere mifelénk 2-3000 forint nagy tételben

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Témaindítónak (akár új topic) írnék picit az algákról.

Nem igazán szeretnék (tudok) belemenni a részletekbe mert az én tudásom is eléggé hiányos ezért is jó lenne kibeszélni a témát.
    Jelenleg is jó pár alga készítmény létezik a piacon, és a gazdák visszajelzése alapján működnek is. Ennek elsődleges oka, hogy az algák az egyik legellenállóbb egysejtű életforma, a fotoszintetizáló fajták felelősek a föld oxigén ellátásának nagy részéért. Szimbiózisban képesek élni a növényekkel, hormonokat, termelnek és mikroelemeket kötnek meg. Szaporodása felülmúl mindent, megfelelő körülmények között 5 óránként képes megduplázni a tömegét egy hektárra levetítve pedig 150 tonna biomasszát képes termelni, és mindemellett nagy mennyiségű szén dioxidot kötnek meg, a melléktermék pedig oxigén.

Az ipar jelenleg is használja pár kutatási, alkalmazási terület.
    30% körüli olaj tartalmú alga – Biodisel
    60%+ fehérje tartalmú alga – Takarmányok, emberi élelmiszer.
    víztisztítás, műanyagok stb…….
    Jelenleg kb 160 algafajt használ az ipar.

De ami nekünk fontos az alga növényekre gyakorolt hatása. A táplálékháló fontos része, szimbiózisban képesek élni a gombákkal, a növényekkel(?), az elhalt maradványok pedig tökéletes tápanyag.
    Jó esetben maga a komposzt is tartalmaz algát, csak a komposztálási folyamat során nem képesek felszaporodni. Alko készítésnél sem lehet felszaporítani mert napfényre van szükségük.
    De ha csak egy pohár vizet kint hagyunk a napon….., vagy esetleg egy tálban egy kevés ALKO…..

A neten jó pár videó, cikk van, hogyan is lehet eredményesen algát termeszteni, nem túl bonyolult, sőt a komposzt környezetszennyező hatását is mérsékelhetjük ha a komposzthalomból nyerjük a CO2.
    Tehát saját magunk készíthetünk kiváló lomb”trágyát”. Én mihamarabb elkezdek kisérletezni, de mivel nem vagyok biológus sok mindent nem fogok tudni leszűrni.
    Várom az ötleteket, esetleges buktatókat, és ki mit tud a témáról.

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

@Mr. Poke wrote:

Témaindítónak (akár új topic) írnék picit az algákról.

Nem igazán szeretnék (tudok) belemenni a részletekbe mert az én tudásom is eléggé hiányos ezért is jó lenne kibeszélni a témát.
    Jelenleg is jó pár alga készítmény létezik a piacon, és a gazdák visszajelzése alapján működnek is. Ennek elsődleges oka, hogy az algák az egyik legellenállóbb egysejtű életforma, a fotoszintetizáló fajták felelősek a föld oxigén ellátásának nagy részéért. Szimbiózisban képesek élni a növényekkel, hormonokat, termelnek és mikroelemeket kötnek meg. Szaporodása felülmúl mindent, megfelelő körülmények között 5 óránként képes megduplázni a tömegét egy hektárra levetítve pedig 150 tonna biomasszát képes termelni, és mindemellett nagy mennyiségű szén dioxidot kötnek meg, a melléktermék pedig oxigén.

Az ipar jelenleg is használja pár kutatási, alkalmazási terület.
    30% körüli olaj tartalmú alga  – Biodisel
    60%+ fehérje tartalmú alga – Takarmányok, emberi élelmiszer.
    víztisztítás, műanyagok stb…….
    Jelenleg kb 160 algafajt használ az ipar.

De ami nekünk fontos az alga növényekre gyakorolt hatása. A táplálékháló fontos része, szimbiózisban képesek élni a gombákkal, a növényekkel(?), az elhalt maradványok pedig tökéletes tápanyag.
    Jó esetben maga a komposzt is tartalmaz algát, csak a komposztálási folyamat során nem képesek felszaporodni. Alko készítésnél sem lehet felszaporítani mert napfényre van szükségük.
    De ha csak egy pohár vizet kint hagyunk a napon….., vagy esetleg egy tálban egy kevés ALKO…..

A neten jó pár videó, cikk van, hogyan is lehet eredményesen algát termeszteni, nem túl bonyolult, sőt a komposzt környezetszennyező  hatását is mérsékelhetjük ha a komposzthalomból nyerjük a CO2.
    Tehát saját magunk készíthetünk kiváló lomb”trágyát”. Én mihamarabb elkezdek kisérletezni, de mivel nem vagyok biológus sok mindent nem fogok tudni leszűrni.
    Várom az ötleteket, esetleges buktatókat, és ki mit tud a témáról.

Krónikus vashiányra Spirulina tablettát szedek ,ez is ilyen zöld alga kivonatból készül(amikor megszagoltam a tablettát kellemes takarmány táp illata van )
    Most olvastam az Őstermelőben reklámoznak egy un.Organic Green Gold élő algás növényi tápoldatot.Ez ilyen növényi immunerősítő, mikro- és makroelemeket ionos formában tálalja a növénynek.Akár 20-30%os termésnövekedést is produkálhat..Valakinek tapasztalata van róla?

• djohn
    Vendég
    @djohn
    Bejegyzések száma: 21

A 20-30% erős túlzás. Talán 5-10% elérhető, de az se biztos. Én tavaly kis légfúvóval kínából próbálkoztam szaporítani IBC-ben. Időzítővel nappal levegőztettem éjjel nem. Tápanyag minimális P műtrágya volt. Nekem 1 hónapig bírták, utána összeomlott. Indítónak azt hiszem B|opl@sm@ chlorolla mikroalga volt. Szépen szaporodtak a levegőztetés hatására, 2-3 hét után volt 2-300l színre ugyanolyan algám, mint a kiinduló. A 4-5. héten összeomlott a populáció. Oka, hogy talán befertőztem valamilyen ragadozó amőbával, arra gondoltam, vagy szűrni és új közegbe kellett volna helyezni vagy fogalmam sincs . Mikroszkóp egyelőre nincs, csak színre tudtam megfigyelni a fejlődést.

Ezt a levegőztetőt használtam: kinai levegőztető
    Angol kiindulni nem rossz anyag: alga szaporitásról

Idén több kisebb, fedhető tartályba, 1-2 hét eltéréssel fokok indítani szaporítást talán bent a lakásban keresek neki helyet, hogy ne fertőződjön. Használni gyümölcsösben és szántón lombtrágyázni van tervbe vele, mint kiegészítő.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@djohn wrote:

A 20-30% erős túlzás. Talán 5-10% elérhető, de az se biztos. Én tavaly kis légfúvóval kínából próbálkoztam szaporítani IBC-ben. Időzítővel nappal levegőztettem éjjel nem. Tápanyag minimális P műtrágya volt. Nekem 1 hónapig bírták, utána összeomlott. Indítónak azt hiszem B|opl@sm@ chlorolla mikroalga volt. Szépen szaporodtak a levegőztetés hatására, 2-3 hét után volt 2-300l színre ugyanolyan algám, mint a kiinduló. A 4-5. héten összeomlott a populáció. Oka, hogy talán befertőztem valamilyen ragadozó amőbával, arra gondoltam, vagy szűrni és új közegbe kellett volna helyezni vagy fogalmam sincs . Mikroszkóp egyelőre nincs, csak színre tudtam megfigyelni a fejlődést.

Ezt a levegőztetőt használtam: kinai levegőztető
    Angol kiindulni nem rossz anyag: alga szaporitásról

Idén több kisebb, fedhető tartályba, 1-2 hét eltéréssel fokok indítani szaporítást talán bent a lakásban keresek neki helyet, hogy ne fertőződjön. Használni gyümölcsösben és szántón lombtrágyázni van tervbe vele, mint kiegészítő.

Eddigi olvasgatásom, és saját elgondolásom szerint ez több sebből vérzik.

– A napfény azon része amit a fotoszintézishez feltud használni az alga kb 30cm mélyen tud behatolni a vízbe, főleg ha szaporodik az állomány. (mesterséges megvilágítás?)
    – A keletkező oxigénnek el kell távozni a vízből szerintem ez a kompresszor nem tudja megfelelően keringetni a vizet esetleg egy airlift rendszerrel. https://www.youtube.com/watch?v=tUkISu56sbU
    – Éjszaka oxigént használnak a fotoszintetizáló szervezetek, így szükség lehet az éjszakai utánpótlásra. (24 órás kompresszor üzem)

Tehát szerintem az IBC tartály nem jó. Az oldalán a napfény se jut át megfelelően. (esetleg led megvilágítással a közepén). Ami olcsó és jó lehet folia csövekbe töltve. http://www.pack-centrum.hu/shop/termek/29
    Vagy ami drága az átlátszó PVC cső.

De pici olvasnivaló https://tdk.bme.hu/EMK/DownloadPaper/Mikroalgaszaporitas-optimalizacioja

• acszati
    Vendég
    @acszati
  • Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

http://www.delmagyar.hu/mako_hirek/talajjavito_algat_termelnek_egy_makoi_uveghazban_/2404693/

Itt van nem messze tőlem. Lehet betudnék jutni.

Az jó lenne, de vigyél valami kupát és lopj a törzstenyészetből

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

http://www.delmagyar.hu/mako_hirek/talajjavito_algat_termelnek_egy_makoi_uveghazban_/2404693/

Fenéket. Pálinkát vigyen az “algacsősznek”, és kérdezze ki mit szórnak a medencébe, milyen hőfok, ph stb. A törzstenyészetből, pedig becsületesen veszünk néhány litert :-)))

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kis Zombi wrote:

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

Fenéket. Pálinkát vigyen az “algacsősznek”, és kérdezze ki mit szórnak a medencébe, milyen hőfok, ph stb. A törzstenyészetből, pedig becsületesen veszünk néhány litert :-)))

Egyszerű mint a faék, az algát ki irtani se lehet Legyen fény, ne fagyon meg, és mehet neki a hígtrágya. Az apróságok már csak a hatékonyságot fokozzák.
    Én pl termálvízben tervezem a szaporítást. Minden üvegház kifolyónál szép telepek szoktak kialakulni. Meg amúgy is hasznos a magas ásvány tartalom.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

@kis Zombi wrote:

@Mr. Poke wrote:

@acszati wrote:

Egyszerű mint a faék, az algát ki irtani se lehet  Legyen fény, ne fagyon meg, és mehet neki a hígtrágya.  Az apróságok már csak a hatékonyságot fokozzák.
    Én pl termálvízben tervezem a szaporítást. Minden üvegház kifolyónál szép telepek szoktak kialakulni. Meg amúgy is hasznos a magas ásvány tartalom.

Legyen igazad de szerintem ha valamit jól akarunk csinálni és minőséget akkor azért tudni kell pár dolgot.Jó példa erre zombinak meg nekem is a komposztom.Mindenre figyelünk nagyon igyekszünk profik módjára készíteni és mégse olyan fsza.
    Össze kell rakni az alga technologiát mihamarabb

• acszati
    Vendég
    @acszati

Érdemes valamelyik algakészítményt vásárolni ? Vagy ugyanazt tudja az árokparti??

BÁT-nak az agrobio az bejött volt hatása.Kinek megyik fajta jött be?

Djohn elkezdené a kísérletet jó lenne összegezni az infókat

• djohn
    Vendég
    @djohn

Én bioplasma-t használtam tavaly. Elég jó év volt, nem vettem észre semmi különös hatást, de idén hagyok kontrollt.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt
    Bejegyzések száma: 62

Naturplasmát használtam, centiket ugrott tőle naponta az alakor, erős biostimuláns hatása van.

• djohn
    Vendég
    @djohn

A kontrollhoz képest?
    @netparaszt wrote:

Naturplasmát használtam, centiket
    ugrott tőle naponta az alakor, erős biostimuláns hatása van.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Kiszerelése 1-10-20 literes kannában tudjuk adni, vagy nagyobb mennyiség esetén IBC konténerben.

Humusol 15 amely 15 % huminsavat tartalmaz 650 Ft/l + ÁFA
    Humusol 30 ami 30 % huminsavat tartalmaz 900 Ft/l +ÁFA

HYMATO PRODUCTS Kft.
    H-8225 Szentkirályszabadja
    Kossuth u. 33., Hungary
    Tel /Fax: +36 88 782 701
    mobil: +36 20 414 5999
    e.mail: info@hymato.hu
    http://www.hymato.hu[/url:2ekl1umq%5D

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@acszati wrote:

Kiszerelése 1-10-20 literes kannában tudjuk adni, vagy nagyobb mennyiség esetén IBC konténerben.

HYMATO PRODUCTS Kft.
    Kossuth u. 33., Hungary
    http://www.hymato.hu[/url:lr805xet%5D

Érdekes az árképzésük.
    Néhány hete a 10 literes kannáért 25.000.- Ft-ot kértek.
    Enyhén szólva bosszantó.
    Kitől kaptad az ajánlatot?

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Berente Antal wrote:

@acszati wrote:

HYMATO PRODUCTS Kft.
    Kossuth u. 33., Hungary
    http://www.hymato.hu[/url:upk815cr%5D

Érdekes az árképzésük.
    Néhány hete a 10 literes kannáért 25.000.- Ft-ot kértek.
    Enyhén szólva bosszantó.

30%-ost vettem a telephelyen.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Berente Antal”][quote=”Berente Antal wrote:

@acszati wrote:

.

NA ne már…az durva

Baszki máskor szolj nekem…:-))))

Az nagyon nagy lehuzás

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@acszati wrote:

@Berente Antal wrote:

@Berente Antal wrote:

@acszati wrote:

.

NA ne már…az durva

Baszki máskor szolj nekem…:-))))

Az nagyon nagy lehuzás

N

Ugye-ugye?
    Nem tudtam, hogy Te vagy a NAGYENBER akire hivatkozni kell.)
    A druszádat említettem nekik, de lehet nem hallották.
    Még jó, hogy nem rendeltem egy Ibc-vel.
    Azután az is eszembe jutott, ilyen áron a délvidékiek hogyan engedhették meg maguknak az 50liter/ha dózist. Most már értem.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Nálam ez volt a beszerzés a Hymatotól 270 literre, házhoz szállítva, szállítási költség 2499 Ft a teljes tételre:
    A termék ára (Humusol-H30) 550 Ft/l + ÁFA + szállítási költség.
    Akkor kire hivatkozzunk vagy hajtsuk el őket a francba az árképzésükkel?

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Ja, és a hígításmentes 45%-ost kaptam ezen az áron, mert lusták voltak hígítani…

@netparaszt wrote:

Nálam ez volt a beszerzés a Hymatotól 270 literre, házhoz szállítva, szállítási költség 2499 Ft a teljes tételre:

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@netparaszt wrote:

Egyre bíztatóbb az ár ))
    Lehet, megérne egy személyes konzultációt: fórumtagoknak adják 400/l áron.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@netparaszt wrote:

Ja, és a hígításmentes 45%-ost kaptam ezen az áron, mert lusták voltak hígítani…

@netparaszt wrote:

Mennyi lehet az előállítási költség vajon? 100Ft? Vagy 10?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Ez inkább szervesanyag utánpótlás

• Praetor
    Vendég
    @praetor
    Bejegyzések száma: 53

Huminsavat honnan érdemes beszerezni?
    A Prohumin-t találtam most hirtelen, de lehet hogy van más, jobb szer is.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@praetor wrote:

Többen a Hymatotól vettünk. 
    Az ára 500-2200Ft/L között, attól függően ki kérdezi.(+ÁFA )

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Berente Antal wrote:

@praetor wrote:

Többen a Hymatotól vettünk. 
    Az ára 500-2200Ft/L között, attól függően ki kérdezi.(+ÁFA )

Valaki tudja Bácskában melyik nagykercég forgalmazza és mennyiért?

• Kacar
    Vendég
    @kacar
    Bejegyzések száma: 14

https://youtu.be/9F0GCnUmkLE nemtudon mennyire hiteles a video ,de ebből is lesz tesztpálya…

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

@kacar wrote:

https://youtu.be/9F0GCnUmkLE    nemtudon mennyire hiteles a video ,de ebből is lesz tesztpálya…

Az jó és rossz.
    A kipusztul talajon is lehet jó termés elérhető.

• Kacar
    Vendég
    @kacar
    Bejegyzések száma: 14

@beman wrote:

@kacar wrote:

https://youtu.be/9F0GCnUmkLE    nemtudon mennyire hiteles a video ,de ebből is lesz tesztpálya…

Az jó és rossz.  
    A kipusztul tal8ajon is lehet jó termés elérhető.

Ezt nem egészen értem mire célzol?

• Kezdetleges
    Vendég
    @kezdetleges
    Bejegyzések száma: 90

@kacar wrote:

@beman wrote:

@kacar wrote:

Az jó és rossz.  
    A kipusztul tal8ajon is lehet jó termés elérhető.

Ezt nem egészen értem mire célzol?

Az általad belinkelt videóra céloz.,hogy akármilyen rossz a talajod ,ha ott van a biológia akkor tud javulni..

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.