Vetőgépek és kiegészítőik

Főoldal » Témakör » Üdvözöljük a TMMG.HU fórumában » Gépek/eszközök » Vetőgépek és kiegészítőik
Vetőgépek és kiegészítőik 2016-03-26T20:26:00+00:00
  • Szerző
    Bejegyzés
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
    Bejegyzések száma: 184
    #12635 |

@beman wrote:

@praetor wrote:

Jól néz ki, tetszik a vetőgép is.

kösz nekem is tetszik de a csillag kerek szeretném alakítani automatára.  

A terméseredményeket köszönöm!

Ezt a mondatodat leírnád még egyszer? “de a csillag kerek szeretném alakítani automatára.” Nem tudom kitalálni mire gondolsz.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
    Bejegyzések száma: 509

@.Norbert (admin) wrote:

A horsch co vetőgéppel mennyire voltál megelégedve?

Jó kis gép majdnem minden hol tud vetni és minden fele növény akar kukorica is 75 cm, nagyon igénytelen, robusztus, 1500-2000 ha alatt szinte nulla alkatrész vettünk.
    De LE igényes, pontosság nem a legjobb, csoroszlya távolság nem elég közzel.
    Anno 750 000 ft er vetem    nem pénz érte.

Amúgy a CO és a Sprinter ugyanúgy csak sprinter drágább.

Szívesen vennem ilyen a ZT vetéshez vala-meny több mind 200 000 /m

Mi ezt csináltunk a csoroszlya eleje égésztetűnk egy kis db beton vas

• BEMAN
    Vendég
    @beman

még van itt egy Direkt vetőgép házilag.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
    Bejegyzések száma: 408

@beman wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

@beman wrote:

@praetor wrote:

Jól néz ki, tetszik a vetőgép is.

kösz nekem is tetszik de a csillag kerek szeretném alakítani automatára.  

A terméseredményeket köszönöm!

Ezt a mondatodat leírnád még egyszer? “de a csillag kerek szeretném alakítani automatára.” Nem tudom kitalálni mire gondolsz.

per pillanat ilyenem van

és ilyen szeretném. Jóbban követi a talaj

OFF Kérném tolni a gépes topikba

Ezt a mostani sortisztítót nem lehet átalakítani ? Ha jól gondolom, most a vetőkocsira van fixen felcsavarozva, amilyet szeretnél, az pedig a vetőgép gerendájára lenne felfogatva, egy rugóterheléses paralelogramma felfüggesztéssel.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt
    Bejegyzések száma: 62

Az új vetőkéssel extra mélyre vetett borsó.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Monosem sornyitó kés IH Cyclora

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@kis Zombi wrote:

Mennyi volt maga a kés?

A cycloval most újítottál be vagy már régebb óta megvan?
    Úgy látom 800-as ugye?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@.Norbert (admin) wrote:

@kis Zombi wrote:

Mennyi volt maga a kés?

A cycloval most újítottál be vagy már régebb óta megvan?
    Úgy látom 800-as ugye?

A sornyitó kés bruttó 1700 / db, lakatosmunkával 5 – 6 Mátyás / sor- ba megáll.

A Cyclo haveromé (igen 800-as ), ezzel fogjuk vetni a kukoricát a rozsba.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Ez a sornyitó kés egyébként egy 15 mm X 25 mm-es laposvas, 300 mm hosszú, amire van egy kis él kovácsolva. Után gyártott, a reszelő vitte mint a vajat. Az “élére” lehet rakunk majd keményfémet.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

jóó vetőgép lehet

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@netparaszt wrote:

10cm melyről jön a borsót ?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kis Zombi wrote:

igen szerintem ilyen kés jó lesz ( kell próbálni egy késel mielőtt gyártani az összes )

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • acszati
    Vendég
    @acszati
    Bejegyzések száma: 325

@beman wrote:

@netparaszt wrote:

.

6cm-ről jön még a köles is az a durva.

Jó lesz a cucc.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

@beman wrote:

@netparaszt wrote:

Abiza és gyorsabban, mint a sekélyebbre és korábban vetett a szántóföldön.
    Mondom én, hogy atomjó ez a megoldás, ilyen tökéletes mag-talaj kontaktot egyik csillió forintos vetőgép sem tud produkálni.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@netparaszt wrote:

@beman wrote:

@netparaszt wrote:

Az új vetőkéssel extra mélyre vetett borsó

Mondom én, hogy atomjó ez a megoldás, ilyen tökéletes mag-talaj kontaktot egyik csillió forintos vetőgép sem tud produkálni.

Mi felénk azt mondják hogy a “lánctalpas az a  durva”

Akkor ez mi

8cm-re levetett köles jön ki

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@acszati wrote:

@netparaszt wrote:

@beman wrote:

@netparaszt wrote:

Az új vetőkéssel extra mélyre vetett borsó

Mi felénk azt mondják hogy a “lánctalpas az a  durva”

Akkor ez mi

8cm-re levetett köles jön ki

erős kis köles

• acszati
    Vendég
    @acszati

Áthelyezve

A lengyelek is nyomnak.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Áthelyezve

Uj zelandi gép
    Nagyon jó és nagyon draga

• Praetor
    Vendég
    @praetor
    Bejegyzések száma: 53

@beman wrote:

Uj zelandi gép

A 750a-t egy 7810-essel húzzátok? Könnyen húzza, vagy erőlködik?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@praetor wrote:

@beman wrote:

Uj zelandi gép

7810 nagy neki elég egy 140-150 LE 6m-ez

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@beman wrote:

@praetor wrote:

@beman wrote:

Uj zelandi gép

7810 nagy neki   elég egy 140-150 LE 6m-ez  

hatodik oldal

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@beman wrote:

@beman wrote:

7810 nagy neki   elég egy 140-150 LE 6m-ez  

hatodik oldal

Köszönöm szépen!

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Extrém keményre taposták a juhok a téli legelőt, abba próbáltuk a cyclo-t

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@kis Zombi wrote:

Extrém keményre taposták a juhok a téli legelőt, abba próbáltuk a cyclo-t

Totálozva lett vetés után?

Majd a kelésről is csinálj már képeket légyszi!

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Én naivan úgy gondoltam, hogy a rozs nem lesz ennyire kemény, hát tévedtem :-((  Itt csak próbáltuk a gépet, ma beleálltunk a rozsba, de annyira kiszáradt, hogy elhajlottak a sornyitó kések 🙁  Amíg nem ázik meg, esélytelen bevetni. A kés viszont nem húzta nagyon össze a rozst. Amikor összehúzott egy labdányi gömböcöt, az kifordult.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@kis Zombi wrote:

Én naivan úgy gondoltam, hogy a rozs nem lesz ennyire kemény, hát tévedtem :-((  Itt csak próbáltuk a gépet, ma beleálltunk a rozsba, de annyira kiszáradt, hogy elhajlottak a sornyitó kések 🙁  Amíg nem ázik meg, esélytelen bevetni. A kés viszont nem húzta nagyon össze a rozst. Amikor összehúzott egy labdányi gömböcöt, az kifordult.

Próbálod-e lassabban menni ?

A kés kidobja a rozs a vetőkocsi kerek alatt és kiugrik a vetőtárcsa a talajból. Ezert jó lenne csillag kerekek felszerelne tudom hogy sok pénz de a direkt vetés precíz munka és drágább alap gép igényel főleg takarónövénybe vetni.

Amúgy nem látni a videón hogy nagyon bukik a vetőgép.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@praetor wrote:

@beman wrote:

aszfalt NEM de kemény talaj IGEN  Azért Direkt Vetőgép

Mi a pontos típusa a szemenkénti vetőgépednek?

SOLA Prosem K ” teleszkopikus”  6 soros
    opció amit van rajta :

erősítét nyomjelző
    mikró granulátum szóró (amit nem használom)
    csillag kerek ( nem megfelelő nekem )
    Automata váltó mag kalibrálás ( nem láncos )
    1 m3 műtrágya tartály rozsdamentes acél.
     V tömörítőkerék acél ( jobb eredmény mind a sima gumis )
    hullámos turbó vágótárcsa ( ZT, sok szármaradvány, rétbe,  …  )
    Kéttárcsás műtrágya csoroszlya

ősz súly 1350kg üres

Egy dolog amit nem vagyok elégedve a sortáv nem lehet állítani. Jó lett volna 45cm szóját vetni és így kapálni is tudnám. (nem vegyszer )

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@beman wrote:

Köszönöm a válaszodat!

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

@kis Zombi wrote:

Próbálod-e lassabban menni  ?

A kés kidobja a rozs a vetőkocsi kerek alatt és kiugrik a vetőtárcsa a talajból. Ezert jó lenne csillag kerekek felszerelne tudom hogy sok pénz de a direkt vetés precíz munka és drágább alap gép igényel főleg takarónövénybe vetni.

Nem az enyém a vetőgép. A késes sornyitó is 30 000 -be volt, több pénzt nem gondoltam más gépére költeni, hiába jó barátom.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kis Zombi wrote:

@beman wrote:

@kis Zombi wrote:

Próbálod-e lassabban menni  ?

Nem az enyém a vetőgép. A késes sornyitó is 30 000 -be volt, több pénzt nem gondoltam más gépére költeni, hiába jó barátom.

Úgy érzem hogy tanuló pénz szaga van a dolognak.  

Ne csüggedj Zombi vagyunk ezzel sokan így.

Járatlan útban mindig benne van a bukás veszélye cserébe pedig sokkal érdekesebb.Előbb vagy utóbb pedig még jövedelmezőbb is lehet[/quote]

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

A téli kihívás megvan már nekem is    Jövő tavasszal ha minden igaz direktvető lesz belőle

Hazaszállítás előtti állapotban.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@.Norbert (admin) wrote:

A téli kihívás megvan már nekem is    Jövő tavasszal ha minden igaz direktvető lesz belőle

Csak egy pici átalakítás. ……nem sok csak pár hónap
    De ha jól megcsinálod akkor olyan lesz mint a 4millás szemenkénti

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@acszati wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

Csak egy pici átalakítás. ……nem sok csak pár hónap
    De ha jól megcsinálod akkor olyan lesz mint a 4millás szemenkénti

Igen én is hasonlóan gondolom annyi hogy a tőtávolsága sose lesz olyan mint egy szívó levegősnek de akkor is saját lesz és nem kell várni a bérmelósra. Egy sortisztító, sornyitó meg egy folyékony műtrágya kijuttató kellene rá. Esetleg ha végképp sok időm maradna akkor egy pro kerék

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

ITT olvasható egy cikk a gabona direkt-vetőgépek összehasonlításáról. (magyarul)

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

A TWITTERen találtam egy oldalt ahol 8 direktvetőgépet tesztelnek ugyan abban a táblában. Érdemes megnézni. (Regisztráció nélkül is megtekinthető) Aki némi angol nyelvtudással rendelkezik annak ajánlom a regisztrációt is! Nagyon sok francia, angol és amerikai no-tilles, talajmegújítós farmert találni akik képekkel és beszámolókkal osztják meg tapasztalataikat.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Ez a vetőgép , egy Kanadai Pro Direkt vető emberé, minden év alakítja valamit rajta,

most elég komoly gép lesz belőle és fölég Európai ikersoros gép.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@beman wrote:

Ez a vetőgép , egy Kanadai  Pro Direkt vető emberé, minden év alakítja valamit rajta,

most elég komoly gép lesz belőle és fölég Európai ikersoros gép.

OOPPS túl van méretezve

• Praetor
    Vendég
    @praetor

Egy régi teszt 5 szemenkénti direktvetőgépről: link

• acszati
    Vendég
    @acszati

@praetor wrote:

Egy régi teszt 5 szemenkénti direktvetőgépről: link

Köszi.
    Tanulságos

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Áthelyezve a “Kukorica termesztése” topicból

OFF mehetne a gépesbe

Ilyesmi is kell rá, mert a kis tárcsák direktvetésnél semmit nem csinálnak.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Áthelyezve a “Kukorica termesztése” topicból

OFF mehet a másik után.

• Praetor
    Vendég
    @praetor

Érdekes blogbejegyzés: link

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@praetor wrote:

Érdekes blogbejegyzés: link

Következő oldal http://thriplow-farms.co.uk/2015/10/25/day-408-cross-slot-vs-750a/ is jó infó

Nekem nagyon tetszik a CS de a vég eredmény LE, $, teljesítmény, … jót döntöttem a JD mellett.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
    Bejegyzések száma: 298

Kb 10 éve kínozok egy cyclon 800-at gondolom leírom a tapasztalatom főképpen directvetéssel kapcsolatban.

Gyenge pontja a rendszernek a nyitótárcsái, rendszeres probléma, hogy maga a csapágyház reped körbe. Valamint az eltolt tárcsa miatt szeret megkopni a tárcsa egyenetlenül.
    Én egy New hollland TL-90 el húzom, és bizony ha puhább a föld nyöszörög neki.
    A mélységhatárolón a számok nem cm mindig érdemes ellenőrizni a mélységet. (kb a fele cm ben de a tárcsák, mélységhatároló gumik kopása sokat befolyásol)

Véleményem szerint nagyobb magoknak felesleges a sortisztító, a tárcsa elvág mindent és nem jelent problémát a szártömeg.
    Én 1 távtartót (kb 5cm) használok a munkahengerek alatt így jól megfeszülnek a rugók, úgy belemegy a földútba is. Csak ugye a nyitótárcsa nem bírja. Egy hullámos tárcsa kell elé.

Magyarországon a magárok takaró tárcsák tényleg nem direkt vetésre találták ki.

A héten lekerül a zabos borsó, lehet megpróbálok belehúzni direktbe kukoricát. Csinálok pár képet. Csak még az a talaj sem áll készen rá.

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@Mr. Poke wrote:

A héten lekerül a zabos borsó, lehet megpróbálok belehúzni direktbe kukoricát. Csinálok pár képet. Csak még az a talaj sem áll készen rá.

Várjuk a képeket!

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@Mr. Poke wrote:

Csak ugye a nyitótárcsa nem bírja. Egy hullámos tárcsa kell elé.

Én most építek majd újjá egy cyclo 800-at. Cél hogy legyen belőle egy direkt vetőgépem. Akkor ezt a két módosítást ajánlod? (sornyitó hullámos tárcsa + magtakarónak valami átalakítás) Vagy van még más is amit javítanál vagy módosítanál a gépen?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

Kb 10 éve kínozok egy cyclon 800-at gondolom leírom a tapasztalatom főképpen directvetéssel kapcsolatban.

Gyenge pontja a rendszernek a nyitótárcsái, rendszeres probléma, hogy maga a csapágyház reped körbe. Valamint az eltolt tárcsa miatt szeret megkopni a tárcsa egyenetlenül.
    Én egy New hollland TL-90 el húzom, és bizony ha puhább a föld nyöszörög neki.
    A mélységhatárolón a számok nem cm mindig érdemes ellenőrizni a mélységet. (kb a fele cm ben de a tárcsák, mélységhatároló gumik kopása sokat befolyásol)

Véleményem szerint nagyobb magoknak felesleges a sortisztító, a tárcsa elvág mindent és nem jelent problémát a szártömeg.
    Én 1 távtartót (kb 5cm) használok a munkahengerek alatt így jól megfeszülnek a rugók, úgy belemegy a földútba is. Csak ugye a nyitótárcsa nem bírja. Egy hullámos tárcsa kell elé.

Mi is Cyclo-val vetettünk a rozsba (majdnem direktbe )

A magárok takaró tárcsák jobbik esetben semmit nem csinálnak, de ha ki van kopva, lötyög, akkor képes kiforgatni a magot a magárokból. Mivel nem tolja rá a csoroszlyára a földet, ki tud “pattani” a mag, legalábbis így gondoltuk. A hullámos tárcsa nem csak azért kell, hogy átvágja a szármaradványt, hanem azért is, hogy előműveljen 5 cm-t, így “művelt” talajba vet a gép.

A “belemegy a földútba is” kijelentést halottam barátomtól is, de aztán csak pislogott amikor mégsem ment bele. Odaspanoltunk a rugóknak (kb. 150 kg erővel bírtuk megmozdítani a vetőkocsit. Két oldalról emeltük a mélységhatárolónál, és mindketten majdnem besz.rtunk. ) És én a 90 kg -ommal ráültem a mikrogranulátum szóró tetejére, ( ez közel 250 kg ) és így sem ment bele a földbe, amíg száraz volt.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Néztem a videót. Nem engedtétek le a vetőgépet. ha le van engedve a trapézok vízszintbe vannak valamint a húzó rúd is. A gép közepén hátul ha megvan, és működik van egy nyomáshatároló azt kell tekergetni Akkor meg van feszülve a rugó rendesen. Extrém körülmények között az egész vetőgépet ráengedem a kocsikra. 2000+kg/6

5 cm? Hát én nagyon ideális esetben vetek kukoricát 5 cm re leszoktam rakni 8-ra is. vagyis a mélység határoló maximumra van állítva.

Sajnos a magtakaró tárcsának szinte semmi állítási lehetősége nincs, pedig elbírna valamit hogy jobban rá lehessen nyomatni a földre. Mondjuk házilag megoldható lenne a nyomórugó alá hézagolással.

De igazából nincs értelme erről beszélni. Ha a talaj állapota nem alkalmas a direkt vetésre (és nem azért mert kiszáradt) akkor nem kell vetni. Nincs értelme egy kőkemény csíkba belerakni a magot.

ha isten is úgy akarja meg az E-281 is holnap letakarítom a területet, és megnézem mit csinál a vetőgép. Csak ugye nekem mindegy milyen lesz az állomány megvan a főnövényből a termés most csak azért rakok bele valamit, hogy ne legyen üres.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

Néztem a videót. Nem engedtétek le a vetőgépet. ha le van engedve a trapézok vízszintbe vannak valamint a húzó rúd is. A gép közepén hátul ha megvan, és működik van egy nyomáshatároló azt kell tekergetni Akkor meg van feszülve a rugó rendesen. Extrém körülmények között az egész vetőgépet ráengedem a kocsikra.  2000+kg/6

5 cm? Hát én nagyon ideális esetben vetek kukoricát 5 cm re leszoktam rakni 8-ra is. vagyis a mélység határoló maximumra van állítva.

Sajnos a magtakaró tárcsának szinte semmi állítási lehetősége nincs, pedig elbírna valamit hogy jobban rá lehessen nyomatni a földre. Mondjuk házilag megoldható lenne a nyomórugó alá hézagolással.

De igazából nincs értelme erről beszélni. Ha a talaj állapota nem alkalmas a direkt vetésre (és nem azért mert kiszáradt) akkor nem kell vetni.  Nincs értelme egy kőkemény csíkba belerakni a magot.

ha isten is úgy akarja meg az E-281 is holnap letakarítom a területet, és megnézem mit csinál a vetőgép. Csak ugye nekem mindegy milyen lesz az állomány megvan a főnövényből a termés most csak azért rakok bele valamit, hogy ne legyen üres.

4 – 5 cm szélesen “művelhet” kb. a hullámos tárcsa, nem mélységre gondoltam.

A rugókat átraktam, hogy a legnagyobb erőkarral feszítsen, megspanoltam (nem akartam, hogy elpattanjon ) amennyire lehetett. A munkahengereken van beépítve ütköző, azok miatt nem lehetett lejjebb ereszteni a vázat, meg a műtrágyaszóró csoroszlyát is leszaggatná úgy. A vonórúd is ki volt kopva, tehát nem hibátlan volt a gép.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin
  • Radocz
    Vendég
    @radocz
    Bejegyzések száma: 227

@.Norbert (admin) wrote:

Én most építek majd újjá egy cyclo 800-at. Cél hogy legyen belőle egy direkt vetőgépem. Akkor ezt a két módosítást ajánlod? (sornyitó hullámos tárcsa + magtakarónak valami átalakítás) Vagy van még más is amit javítanál vagy módosítanál a gépen?

Erre Netparaszt tudna okosságot javasolni.

Kiss László is alakítgat magának. Nézd meg az övét is.

• avm
    Vendég
    @avm
    Bejegyzések száma: 8

Megjött az új vas, most 30 éves.

Használ valaki hasonlót, Moore vagy Sulky Unidrill vagy Alldrill-t?

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@avm wrote:

Először is gratulálok hozzá! Várjuk a képeket a vetésről és a kelésről is. Nagyságrendileg mennyibe volt? (Fuvar nélkül)

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Az új unidrill nagyon dicsérnek ZT ben, direkt ben , mulch ben, jó, pontos, erős és univerzális.

A rege nem tudom de ha most nagyon jó az hir, szerintem a múltja miatt .

Kalász után nagy szar maradvány eseten nem tud vetni direktben.

• avm
    Vendég
    @avm

@.Norbert (admin) wrote:

@avm wrote:

Először is gratulálok hozzá! Várjuk a képeket a vetésről és a kelésről is. Nagyságrendileg mennyibe volt? (Fuvar nélkül)

Köszi!
    Kb 1M volt a gép és 220e a fuvar és kb 2-300e a kopók pótlása.
    Szerencsére elég jó állapotban van és minden alkatrész kapható hozzá.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@avm wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

@avm wrote:

Köszi!

Elég jó ár volt akkor. Franciából vagy Angliából sikerült előkeríteni? Nekem is szimpatikusak ezek a gépek. Ettől már csak a JD 750 a jobb

• avm
    Vendég
    @avm

@.Norbert (admin) wrote:

@avm wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

@avm wrote:

Köszi!

Elég jó ár volt akkor. Franciából vagy Angliából sikerült előkeríteni? Nekem is szimpatikusak ezek a gépek. Ettől már csak a JD 750 a jobb

Holland árverési oldalon sikerült találni, licitáltam már másik gépekre is de ennek végre nem vitték fel nagyon az árát. Látatlanban így is vert a víz mire hazaért, hogy lom vagy jó gép.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • acszati
    Vendég
    @acszati

@beman wrote:

A folytatást majd linkeljed ha tudod.Kíváncsi leszek milyen kukorica lesz belőle.Persze jó lenne hozzá tudni a csapadék viszonyokat.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@avm wrote:

[/quote]

Masszív a vetőgép.Majd munkáról képeket ha lehet.
    Sok sikert a géphez.Nagy áldás egy jó direkt vető a háznál.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Masszív a vetőgép.Majd munkáról képeket ha lehet.
    Sok sikert a géphez.Nagy áldás egy jó direkt vető a háznál.
    [/quote]

Ha jól látom ez egy “CYCLO”  ZRX rollers-el

https://www.google.hu/search?q=ZRX+rollers&espv=2&biw=1360&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjpld6R0qXNAhVFPBQKHTn3BDYQsAQIKA#imgrc=5um3NMt1ECmLgM%3A

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Arrafelé mikor vetik a kukoricát ? Így tervezték, vagy ekkor áztak meg ? Ha nincs eső, akkor mit csinálnak ? Azon kívül, hogy tépik a hajukat.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Ezeket nézzétek meg.Csak ámulok….

https://twitter.com/DawnBIOLOGIC

Belehúzza a szóját az álló búzába stb.

Ugy látom van hova fejlődni. :-))

• acszati
    Vendég
    @acszati
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

milyen fele vetögép ? sorköz vagy ikervetö ?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • acszati
    Vendég
    @acszati

Ezt nézzétek meg újra :     https://twitter.com/DawnBIOLOGIC

Fent van a búza aratása és közte ott van a 20-30cm magas szója
    Kukoricasorok köztes növény vetésekről képek videok

• acszati
    Vendég
    @acszati
  • Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Ma találtam, saját magamnak is feljegyzés.

http://agroalfa.unas.hu/Hullamos-tarcsalap

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Ma találtam, saját magamnak is feljegyzés.

http://agroalfa.unas.hu/Hullamos-tarcsalap

még nem latam ilyen az Agro alfa-nal

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Bence.!

Ezt 2013- ban már lekezdtük beszélni, de ellaposodott.

A mikor mire is vonatkozik, Egyébként egyikre sem tudom a választ.

• acszati
    Vendég
    @acszati

https://www.youtube.com/watch?v=sfqP8Si3lkE

Házi gép megverte a millás gépeket.

Tanúságos video

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@acszati wrote:

https://www.youtube.com/watch?v=sfqP8Si3lkE

Házi gép megverte a millás gépeket.

Tanúságos video

Ügyes vagy megtalálásához

De a Franciák szerint a vég eredmény a JD jön ki a legjobb, kevesebb talaj mozgás és kevesebb gyomok.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Vajdaságban húztuk a vetőgép prototípusát szecskázatlan szalmában..

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@netparaszt wrote:

Vajdaságban húztuk a vetőgép prototípusát szecskázatlan szalmában..

A hengerek a magárokba vagy a sorok között futnak?

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Sorok között, hogy elegyengessék a talajt. Tömörítésre nincs szükség, a lapka a legtöbbször 100% talajkontaktot biztosít. Amikor nem, akkor csak olyan a kontakt, mint bármely más vetőgépnél.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@netparaszt wrote:

Sorok között, hogy elegyengessék a talajt. Tömörítésre nincs szükség, a lapka a legtöbbször 100% talajkontaktot biztosít. Amikor nem, akkor csak olyan a kontakt, mint bármely más vetőgépnél.

Nincs túlbonyolítva, egyszerű gép. Sortáv 16-18 centi?

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@netparaszt wrote:

Sorok között, hogy elegyengessék a talajt.  

Egyengetésre simítót, vagy láncot szoktunk húzni. Itt valószínűleg nem jó, mert egyenetlenné válna a vetésmélység.

Ebben az esetben miért kell elegyengetni a talajt?  Szerintem felesleges az egyengetés.Ha más haszna is van akkor ok.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

@netparaszt wrote:

Vajdaságban húztuk a vetőgép prototípusát szecskázatlan szalmában.

Mi szecskázzuk a szalmát, vagy lehozzuk. Miért szecskázatlan?

A talajéletnek nem jobb lenne az apró melléktermék?

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

@.Norbert (admin) wrote:

@netparaszt wrote:

Nincs túlbonyolítva, egyszerű gép. Sortáv 16-18 centi?

Ez 14 cm-es, de 15-16-ra tervezem a véglegest. Előre egy DAWN ZRX volna a legjobb, hogy lenyomja a takarónövényt is.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

@netparaszt wrote:

Nekem a talajkontakt a legfontosabb, hogy ne kelljen hengerelni a vetés után. Ez a legnagyobb magot is képes teljesen tömör talajjal körülvenni, ami után a második nap már a borsónak is 1 cm-es csírája van. Eközben a tömör csík felett teljesen laza marad a talaj, így volt képes egy elcseszett. 10-15 cm mélyre direktvetett búza is közepes termést hozni. Ha a talajban csak 8-10 cm mélyen marad nedvesség, akkor oda vetve elég nagy az előny más vetőgépekhez képest. A mag mérete nagyjából mindegy, 8-10 cm mély sikeres kölesvetések is voltak.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
    Bejegyzések száma: 160

@netparaszt wrote:

@netparaszt wrote:

Nekem a talajkontakt a legfontosabb, hogy ne kelljen hengerelni a vetés után. Ez a legnagyobb magot is képes teljesen tömör talajjal körülvenni, ami után a második nap már a borsónak is 1 cm-es csírája van. Eközben a tömör csík felett teljesen laza marad a talaj, így volt képes egy elcseszett. 10-15 cm mélyre direktvetett búza is közepes termést hozni. Ha a talajban csak 8-10 cm mélyen marad nedvesség, akkor oda vetve elég nagy az előny más vetőgépekhez képest. A mag mérete nagyjából mindegy, 8-10 cm mély sikeres kölesvetések is voltak.

Csoroszlyát lehet majd venni? kb mikor?

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Takarónövény vetése kényszerhelyzetből direktbe lesz ami lesz alapon

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Jó lesz ez!

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@.Norbert (admin) wrote:

És a unidrill meg nem kész?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@.Norbert (admin) wrote:

Látom a másodtartály beüzemelve.
    Jól bele rakta milyenek voltak a tapasztalások?

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

N-t adsz neki?

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@beman wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

Az unidrillel kapcsolatban egy másik fórumtársunkkal összekeversz. Jó lenne ha már itt állna a portán vagy egy 750-es JD.

(jelentkezhetne az unidrill tulajdonos   )

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@Berente Antal wrote:

N-t adsz neki?

Nitrot Attila csak akkor javasolta ha lesz zöld felület ettől félek egy kicsit nehogy megperzselje de biztosan ki lesz próbálva. Ha lett volna időm akkor biztos kiadom eső előtt pár órával.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@acszati wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

Látom a másodtartály beüzemelve.
    Jól bele rakta milyenek voltak a tapasztalások?

Igen ki lett próbálva az aprómag tartály is. Maga az aprómag tartály ezen a gépen akkor jó ha legalább 5 ha-nak nekifogsz mivel lapos a tartály feneke így kisebb mag mennyiségnél a vetőelem felett gyorsan kifogy a mag.

A normál tartállyal kapcsolatban pedig az a tapasztalatom hogy ilyen keverék vetéshez amiben vannak nagyobb szemű összetevők is érdemes lenne meglassítani az egész meghajtást hogy jobban ki lehessen húzni a vetőelemeket. Mert így hogy például a 30 kg/ha mennyiség legyen körülbelül 4-5 millimétert van kint a csillagkerék ami miatt a nagyobb szeműek nem akarnak kijönni. Ha jobban kihúzom akkor pedig többszörösét veti ki. Esetleg még megoldás lehet hogy minden második sort használni ilyenkor. Keverék vetéshez biztos a legjobb az Aitchison szivacsos rendszere.

A csoroszlyákkal kapcsolatban pedig igaz hogy homokról van szó de szépen beletette aztmondom. Persze a több centis szecskázott rozs szalmát nem vágta át de ahol vékonyabb volt a szármaradvány ott nagyon szépen dolgoztak a tárcsák. (ha elegendő idő áll rendelkezésre biztos csinálok valami magágykészítést de így nem volt más választásom vagy belehúzom így vagy zsákba marad)

Vetés után 24 órára kaptunk 13 mm-t majd 4,5 mm-et így bizakodó vagyok.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@.Norbert (admin) wrote:

@beman wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

Az unidrillel kapcsolatban egy másik fórumtársunkkal összekeversz. Jó lenne ha már itt állna a portán vagy egy 750-es JD.

(jelentkezhetne az unidrill tulajdonos   )

JJJAAAAAAJJJJJJJ
    BOCS

• acszati
    Vendég
    @acszati

@.Norbert (admin) wrote:

KI kellene próbálnod ha már van két magtartályod hogy ketté osztanád a magokat.Kis és nagy frakcióra.Vagy az aprómag tartálya az tényleg csak a lucerna szintű apromaggal bír??

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@acszati wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

KI kellene próbálnod ha már van két magtartályod hogy ketté osztanád a magokat.Kis és nagy frakcióra.Vagy az aprómag tartálya az tényleg csak a lucerna szintű apromaggal bír??

Így volt tervezve ahogy írtad. Ketté szedtem a keveréket apró és nagyobb mag osztályra. Vagyis inkább az alapján hogy melyik milyen mély vetést igényel. Az volt tervezve hogy a nagyobb méretűt 4 centire vetem az apróbbat pedig kettőre. De ugye itt jött közbe az lentebb leírt beállítási probléma hogy kicsit kihúzva a csillagkerék nem vitte a nagyobb magokat. Jó akkor nyitottam egy kicsit rajta de így csak a terület felére lett elég a nagyobb mag. Az apróval meg bevetettem a másik felét. Szoval ez olyan csináltam is valamit meg nem is… De gondoltam csak többet ér ez a fél munka is mintha nem csinálok semmit.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Talan jobb lesz így

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Írnál róla bővebben?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Az csak találtam a neten ügy látom egy prototípus.
    Vezető kérek vágó társával
    Kapa mint vető elem
    Mellett van műtrágya és mélység állító kérek egyben
    Majd jön a tömörítő kérek.

Én úgy látom. Lehet hogy valaki jobban tudja magyarázni.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

Imadni való

kis Direkt Vetögép

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@beman wrote:

Imadni való

kis Direkt Vetögép    

1,326 ha területet vetett be mire megkerülte a fát :-)))

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Köszönjük.

Esetleg francia, belga oldalakat nem tudsz ahol használt direktvetőket lehetne keresgetni?

@beman wrote:

http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/gep/vetogep-ulteto-palantazo-gep/john-deere-750a-vetogep-elado/h_6536546

klikide

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@.Norbert (admin) wrote:

Köszönjük.

Esetleg francia, belga oldalakat nem tudsz ahol használt direktvetőket lehetne keresgetni?

@beman wrote:

http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/gep/vetogep-ulteto-palantazo-gep/john-deere-750a-vetogep-elado/h_6536546

klikide

Sok vannak de ki mit szeretne, marka, szélesség, ár, kappa, tárcsás, … ?
    Ha van konkrét igény tudok utána járni.

Itt a 750A szerintem teljesen jó áron van és szerintem lehetne alkudni 4,5 millióra

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Esetleg ömlesztett van az de sajna most nézetek.

http://m.agriaffaires.com/annonces/resultats/1.html

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • BEMAN
    Vendég
    @beman
  • Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Hát én sokat elmélkedtem mi is lenne a jó megoldás és arra jutottam, hogy egyedi gyártás.

Ami nagyon tetszik kiindulásnak a Horwood Bagshaw.
    Alapjáraton egy kultivátor és lehet is arra használni, de utánakötve a vetőadaptert már vetőgép.

A kapákat, úgy lehet alakítgatni ahogy a talaj, és a feladat megkívánja.

Saját kivitelezésben gruber szerű váz 1m-es tagokkal minden tag mélységállítással. Erre nyírócsavaros rögzítéssel sorközművelő kapaszár. Ezekhez a kapákhoz már alapból elérhető több fajta kapa, Vetéshez pedig Technotill a végső cél de kiindulásnak bármi egyszerű elmegy.
    Ezeket akár sorközművelőre is fel lehet rakni, vagyis csak a képzelet szab határt.

Ami fontos, hogy az alkatrész ellátás nem probléma, 1 kapaszár 3000ft a váznak bírnia kell. Földútba meg úgysem használjuk.

Jók voltak ezek Én még néha látom ahogy használják.

Hosszú téli estéken teszek fel képeket, ha meg nem gondolom magam és mást készítek

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • Bigiboy77
    Vendég
    @bigiboy77
    Bejegyzések száma: 5

Mi a helyzet Netparaszt vetogepevel? Vannak mar ujabb videok, kepek?
    B.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@bigiboy77 wrote:

Mi a helyzet Netparaszt vetogepevel? Vannak mar ujabb videok, kepek?
    B.

Jelenleg ÍGY áll a projekt. Ezekkel a szövegekkel kezdődött a hirdetés a facebook-on. Árat még nem kaptam…

A saját tervezésű, gabona sortávú direktvetőgép prototípusa egyszer tárcsázott napraforgó tarlóban, min-till. Érted, napraforgó.
    Az optimális vetési sebesség 7-8 km/h, a videó csak azért készült gyalogtempóban, hogy jobban lehessen látni a munkáját.
    Kb. 3 lóerő/sor direktvetési vonóerő igény szántón, gyepben kb. 4-5 LE/sor. Egy 80 LE MTZ elhúz egy 3 méter széles gabona direktvetőgépet vagy egy 6-8 soros szemenkénti direktvetőgépet ezzel a technológiával.
    A kés és takarólemez kovácsolt acél, a kopófelületek keményfém felhordással erősítettek. Ezért üzemi kopásnál otthon is felújítható, örök élet meg egy nap az élettartama.
    Akár 15 cm vetési mélység, hogy mindig nedvesbe menjen a mag, a köles gyönyörűen sorol 10 cm-ről is. Klasszikus vetési mélységeknél sincs szükség hengerezésre, mert 90% feletti a mag-talajkontakt, így a porba ugyanúgy lehet vele vetni, mint az iszapba.
    A magméret nem limitált, máktól a lóbabig bármi kivethető vele, amire az adagoló képes. Akár tölgymakk is.

• avm
    Vendég
    @avm

Több kérdés is volt privátban ezért leírom hogy áll az Unidrill project.

Amikor megjött a gép nagyon örültem, hogy  18 magvezető gumi harmónika, egy tárcsa aggyal, csapággyal és pár apróság kell csak….

Aztán alábbhagyott a  jókedvem amikor megjöttek az ajánlatok. Kapható minden csak nem mindegy hol veszi az ember. Az első ajánlatok több mint 4 !!! millió forintról szóltak. Axiálnak sikerült ezt leírnia.

Végül a magvezetők, csapágyak és tárcsák a Moore-tól jöttek és itthon kaptak keményfém bevonatot, a műanyag és gumi alkatrészek az Axiáltól. Így most az eredeti ár ötödébe sem került.

Vontatási kísérletek már voltak a géppel, vetni még nem sikerült. Nem cseréltem az összes tárcsát, mert nem tudom mi lenne a jobb megoldás. Az eredeti tárcsák kicsit kopottak, de nagyon jól és könnyen vágja a kemény talajt, de búzatarlón betúr. Az új tárcsák nagyobb átmérőjűek, csipkések viszont nem hasítanak olyan szépen. A gyártó szerint azért cseréltek nagyobbra és csipkésre, mert akkor jobban dolgozik nagyobb mennyiségű szármaradvány esetén is.

Leginkább füves területek felülvetésére használjuk majd gyümölcsösökben.

A próbák alkalmával egy 72LE-s 2800kg-os Same Argonnal vontattam. Füves felületen, nagy tárcsanyomással 2-3 cm mélységnél könnyedén vitte a traki 12-14 km/h-val. Borsótarlón 4-5 cm mélységnél közepes nyomáson 9-10km/h. Tárcsázott földön minimum nyomásnál 7-8km/h, de ott nem tetszik az egyenletessége, mert a gép súlyának túl nagy része esik a tömörítő hengerekre és ingadozik a vetési mélység.
    Persze ezek csak  pár tized ha-os tapasztalatok.
    Képekkel és tapasztalatokkal jövök hamarosan.
    Ja és itt lőttem a gépet: https://www.troostwijkauctions.com

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@avm wrote:

Több kérdés is volt privátban ezért leírom hogy áll az Unidrill project.

Amikor megjött a gép nagyon örültem, hogy  18 magvezető gumi harmónika, egy tárcsa aggyal, csapággyal és pár apróság kell csak….

Aztán alábbhagyott a  jókedvem amikor megjöttek az ajánlatok. Kapható minden csak nem mindegy hol veszi az ember. Az első ajánlatok több mint 4 !!! millió forintról szóltak. Axiálnak sikerült ezt leírnia.

Végül a magvezetők, csapágyak és tárcsák a Moore-tól jöttek és itthon kaptak keményfém bevonatot, a műanyag és gumi alkatrészek az Axiáltól. Így most az eredeti ár ötödébe sem került.

Vontatási kísérletek már voltak a géppel, vetni még nem sikerült. Nem cseréltem az összes tárcsát, mert nem tudom mi lenne a jobb megoldás. Az eredeti tárcsák kicsit kopottak, de nagyon jól és könnyen vágja a kemény talajt, de búzatarlón betúr. Az új tárcsák nagyobb átmérőjűek, csipkések viszont nem hasítanak olyan szépen. A gyártó szerint azért cseréltek nagyobbra és csipkésre, mert akkor jobban dolgozik nagyobb mennyiségű szármaradvány esetén is.

Leginkább füves területek felülvetésére használjuk majd gyümölcsösökben.

A próbák alkalmával egy 72LE-s 2800kg-os Same Argonnal vontattam. Füves felületen, nagy tárcsanyomással 2-3 cm mélységnél könnyedén vitte a traki 12-14 km/h-val. Borsótarlón 4-5 cm mélységnél közepes nyomáson 9-10km/h. Tárcsázott földön minimum nyomásnál 7-8km/h, de ott nem tetszik az egyenletessége, mert a gép súlyának túl nagy része esik a tömörítő hengerekre és ingadozik a vetési mélység.
    Persze ezek csak  pár tized ha-os tapasztalatok.
    Képekkel és tapasztalatokkal jövök hamarosan.
    Ja és itt lőttem a gépet: https://www.troostwijkauctions.com

Nagyon köszönjük a beszámolót!

Akkor ez tényleg csak direktvetésre való inkább. Művelt földön meg gondolom ha pl tárcsa után kapna egy hengert és úgy a vetőgép akkor már egyenletesebb lenne a vetés mélység, nem?

Az a baj ebben az árfekvésben túl sok alternatíva nincsen….

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kis Zombi wrote:

http://vektor-mezogep.hu/regent/terrakan_4-soros_konnyu-grubber_3-8m/6/2457/

Az igért képek. Nem vetőgép, nem grubber, nem kultivátor, nem kombinátor. Hanem mind egyben…. Nem fikázni a hegesztést próbaverzió ócskavasból

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Mr. Poke wrote:

@kis Zombi wrote:

http://vektor-mezogep.hu/regent/terrakan_4-soros_konnyu-grubber_3-8m/6/2457/

Az igért képek. Nem vetőgép, nem grubber, nem kultivátor, nem kombinátor. Hanem mind egyben….  Nem fikázni a hegesztést próbaverzió ócskavasból

Az ötlet jó, de lenne néhány észrevételem

– Rövidnek tűnik a kapaszár, hosszú tartólemezekkel meg lehet növelni a gép hasmagasságát, én 60 cm-re emelném.

– Ha a lemezeket oda hegeszted a rugóska lándzsákhoz, nem tudod cserélni egyszerűen a hegyét. Ha később direktbe vetnél vele, biztosan gyakran kell majd cserélni A kapaszárhoz kellene hegeszteni, ha felrakod a fecske kapát, elfér mögötte. Ha nem, akkor külön kapaszár talajmunkához, külön vetéshez.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@kis Zombi wrote:

Az ötlet jó, de lenne néhány észrevételem

– Rövidnek tűnik a kapaszár, hosszú tartólemezekkel meg lehet növelni a  gép hasmagasságát, én 60 cm-re emelném.

– Ha a lemezeket oda hegeszted a rugóska lándzsákhoz, nem tudod cserélni egyszerűen a hegyét. Ha később direktbe vetnél vele, biztosan gyakran kell majd cserélni A kapaszárhoz kellene hegeszteni, ha felrakod a fecske kapát, elfér mögötte. Ha nem, akkor külön kapaszár talajmunkához, külön vetéshez.

Levehető kompletten a kapa. Kapaszár nem igazán hegeszthető, vagyis bázikussal de szerintem még akkor is törik.

A kapaszár mérete adott, kovácsoltvas, elég erős. (3000ft) a felfogatással lehet játszani. De ha lesz valami elővágó nem gond a magasság.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
  • Praetor
    Vendég
    @praetor

@beman wrote:

A Horsch CO elvileg 25cm-es sortávra vet. ( Ha jól láttam, a temesvári francia kolléga is használ egy 9-méterest szívkapákkal. )
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy a 750a és a CO között búza veteményt tekintve volt-e hozam különbség, vagy növényvédelmi “anomáliák”.

Nálunk savanyú kötött földek vannak, és kevés a felvehető foszfor a talajban, ill. csapadékhiány miatt a bokrosodás nem feltétlenül jó mindig. Félek, hogy 25cm-es sortáv a gyomnyomás és az esetleges gyenge bokrosodás miatt terméskiesést eredményezne. Mik a tapasztalataid a 2 vetőgéppel?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Nálam is volt CO és nem 25 cm sor távolság hanem 12,5 mert a duo kappa 1 elem 2 sor vet …. remélem értető ?

A FR kollégánk bio és ha jól tudom csak a második év vagyis nincs vegyszerek. Az tudom hogy a 750A vetőgépek fognak cserélni egy 740A.

• Praetor
    Vendég
    @praetor

@beman wrote:

Nálam is volt CO  és nem 25 cm sor távolság hanem 12,5 mert a duo kappa 1 elem  2 sor vet ….  remélem értető ?

A FR kollégánk  bio  és ha jól tudom csak a második év vagyis nincs  vegyszerek.  Az tudom hogy a 750A vetőgépek fognak cserélni egy 740A.

Oh, I see!

A francia kolléga a 750a-t cseréli 740a-ra vagy fordítva?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Most igen aktuális a direct vetőgép. És azokat kérdezném akik részt vettek az Atilla csoroszlyájának kifejlesztésében. Miért ezt a hegy profilt használjátok?

Én jobbnak gondolom a keskeny hegyet, amibe belehullik a mag, és a nyomólemez ezt lapítja össze. Így több takarás lesz a magon.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

@Mr. Poke wrote:

Most igen aktuális a direct vetőgép. És azokat kérdezném akik részt vettek az Atilla csoroszlyájának kifejlesztésében. Miért ezt a hegy profilt használjátok?

Én jobbnak gondolom a keskeny hegyet, amibe belehullik a mag, és a nyomólemez ezt lapítja össze. Így több takarás lesz a magon.

Én nem vettem részt benne de épp az a cél ebben a technológiában hogy szinte alig legyen föld a magon de teljesen tömör föld vegye körül.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@.Norbert (admin) wrote:

@Mr. Poke wrote:

Én nem vettem részt benne de épp az a cél ebben a technológiában hogy szinte alig legyen föld a magon de teljesen tömör föld vegye körül.

Ez így nem teljesen igaz.

A technotill rendszernél pontosan be lehet állítani hány miliméter föld legyen a mag tetejére préselve.
    Az Attila csoroszlyánál is beállítható de ez nagyban függ a talaj adottságtól.Mert ha omlos épp a talajtipusod vagy éppen amikor vetsz akkor biz csak bele préseli a magot a magárokba és fentröl visszaeső föld meg betakarja.
    Igazából nincs jelentősége a lényeg hogy a talajkontakt tökéletes.

A techno till eredeti késhegye majdnem kétszer nagyobb mint az Attila csoroszlya.
    Szerintem a késhegy mérete elég jól sikerült pont annyira nagy és keskeny amennyire kell.
    Ennél keskenyebb késhegy gyártása még nagyobb macera lett volna.És lehet hogy az nem robbantotta volna annyira meg azt a 10cm széles közeget.Mert egy picit azért csak meglazítja a környékét.
    Elég sok típusú talajban húztuk és az esetek 70-80%-ban nagyon szépen visszaomlott a föld vagy egyszerűen észre se vetted hogy elhúztad.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@.Norbert (admin) wrote:

alig legyen föld a magon de teljesen tömör föld vegye körül.

Ez egy ellentmondásos állítás. Ha nincs föld a magon felül akkor hogyan veszi körül?

Megnéztem a szikbe vetés videót. Kár, hogy nem készült kép a magárokról közeliben.

Az őszi vetéseknél nem is probléma, ez a fajta magárok. Tavasszal, nyáron viszont kb 1 nap alatt fog kiszáradni a mag. Főleg a traktor nyomában, ahol szinte semmi nem fogja takarni a magot, visszahulló föld nincs,
    De ez megint az a tipikus eset, hogy a földjeimben gondolkodom.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Én véleményem a videót alapján:
    -talaj tol függ.
    -homokosabb föld nem túl nedves szerintem tökéletes.
    -agyagosabb nedves talajon pedig levegőmentes kerül a mag és túl tömör.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Csak gyorsan néhány szó előzetesen a vetési rendszer eredményeiről, aztán jönnek a képek is.
    Szóval ennek a rendszernek mindegy, hogy csuma iszapba, kötött öntéstalajba vagy futóhomokba vetünk vele, a talajtól függően elérhető legjobb mag-talaj kapcsolatot fogja biztosítani. Olyan mértékű ez az érintkezés, mintha minden egyes magot külön nyomnál a földbe.
    A mag mérete, formája lényegtelen, a 3 cm hosszú napraforgómag ugyanolyan szorosan van a padkába tömörítve, mint egy mákszem vagy egy lóbab.
    Vetettem az elődjével teljesen átázott,, műveletlen sárga agyagba, nem volt gond sem a csírázással, sem a növény fejlődésével, nedves és kötött talaj esetén nyitva marad a magárok, így nem fullad be a mag. Ezért nincs a sor mögött semmiféle tömörítő henger.
    Száraz felszín esetén pedig olyan mélyre tehetjük a magot, ahol még megfelelően nedves a talaj.
    Amíg nem próbálod, nem hiszed el, hogy ezzel tényleg mindegy, milyen mélyre vetsz.
    Művelt ís műveletlen ralajban egyaránt jól teljesít, de tarackos füves, erősen tömörödött gyepbe is képes vetni.
    Egyedüli hiányosságként a kultivátoros rendszerekre jellemző kukoricaszár gyűjtést látom, de már tervezzük a vágótárcsa sort hozzá, amivel remélhetőleg a vastag paplanba is bele tudjuk húzni.
    Gabona és napraforgó tarlóban szépen működik.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

CO4 Direkt

szerintem megéri.

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • VDenes
    Vendég
    @vdenes
    Bejegyzések száma: 23

Hogy lehetne ezt haza varázsolni? Lehet komoly baja? MTZ vinné vajon?

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

• acszati
    Vendég
    @acszati

@VDénes wrote:

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

Van egy haver aki jár ki franciába.HA érdekes megadom a számát

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@VDénes wrote:

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

Az Mtz ehhez kicsi lesz.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Berente Antal wrote:

@VDénes wrote:

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

Az Mtz ehhez kicsi lesz.

Mint 3 és 4 méterben használható
    3m 100-140le
    4m 120-160le

Volt nekem 3m és a 90le Johnny nem mindig tetszett neki.

• VDenes
    Vendég
    @vdenes

Húha akkor felejtős
    Kapákat venni meg megint őrült drága lenne akkor inkább a Kökény féle csoroszlya az már univerzálisabb.

@beman wrote:

@Berente Antal wrote:

@VDénes wrote:

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

Az Mtz ehhez kicsi lesz.

Mint 3 és 4 méterben  használható
    3m   100-140le
    4m   120-160le

Volt nekem 3m és a 90le Johnny nem mindig tetszett  neki.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@VDénes wrote:

Húha akkor felejtős
    Kapákat venni meg megint őrült drága lenne akkor inkább a Kökény féle csoroszlya az már univerzálisabb.

@beman wrote:

@Berente Antal wrote:

@VDénes wrote:

@beman wrote:

CO4  Direkt

szerintem megéri.  

Az Mtz ehhez kicsi lesz.

Mint 3 és 4 méterben  használható
    3m   100-140le
    4m   120-160le

Volt nekem 3m és a 90le Johnny nem mindig tetszett  neki.

Norberttel beszélj. Vannak kapái.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Antal,
    Nez meg a E-mail.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Válaszok mentek.

@beman wrote:

Antal,
    Nez meg a E-mail.  

• acszati
    Vendég
    @acszati

6 méteres 20-on milliós csoroszlyás direktvetőgép munkája kukorica tarlóba amit 2xszeri gruberezés után vetettek.
    A kép már kb 2hetes csak most volt időm felrakni.Hozzá kell tenni hogy nem megfelelő talajállapotok uralkodtak na de akkor is..

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Már egy mezei gyűrűs hengerrel is sokat javíthattak volna rajta.(még most is)
    @acszati wrote:

6 méteres 20-on milliós csoroszlyás direktvetőgép munkája kukorica tarlóba amit 2xszeri gruberezés után vetettek.
    A kép már kb 2hetes csak most volt időm felrakni.Hozzá kell tenni hogy nem megfelelő talajállapotok uralkodtak na de akkor is..

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Biztos hogy nem a tulajdonos hibás hanem időjárás és talaj kötöttség miatt nem lesz jó a termés.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Ez így vajon jól szórná a magot ? Hiába agyaltam, nem lehet csak így felszerelni a tárcsára az ütközőlaőpokat.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Ennyire haladtunk

Rövidítettünk a vonórúd toldaton 13 cm-t

Jeladó kerék

Ütközőlapot így raktam fel

Pier ide jönnek a csövek

• BEMAN
    Vendég
    @beman

ha ilyen kór a mag áromlás egyforma akkor a cső hossz mindegy.
    esetleg próbált ki 1 db cső kisebb mind a többi és vödörbe adagolni majd meglátod hogy egyforma az adagolt mennyiség mag.

• .Norbert
    Vendég
    @norbert-admin

Hosszú vonórúddal nagyon emelgette volna az elejét?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@.Norbert (admin) wrote:

OFF

550 -essel hoztam haza, normál toldattal, lehetett vele kényelmesen közlekedni.  Az üres vetőgép legalább 100 kg + súly lesz,  + a mag súlya.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kis Zombi wrote:

@.Norbert (admin) wrote:

OFF

550 -essel hoztam haza, normál toldattal, lehetett vele kényelmesen közlekedni.  Az üres vetőgép legalább 100 kg + súly lesz,  + a mag súlya.

Sokat jelent az a 13 centi is .Szerintem jó hogy megcsináltátok.minél közelebb legyen a súly.
    Jó lesz ez így feltuningolva.

• acszati
    Vendég
    @acszati
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Tetszik, de ez legalább + 450 kg, mötözö  odasz.rna a hámfára tőle mikor emelni kell.

• Szekeranch
    Vendég
    @szekeranch
    Bejegyzések száma: 1

Ez ugye nem csak zt-nek jó?
    Saját, vagy csak fényképezted?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@szekeranch wrote:

@acszati wrote:

][/quot

Ez ugye nem csak zt-nek jó?
    Saját, vagy csak fényképezted?

Sajnos nem saját. Persze lehetne ezzel vetni sok mindent.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Jó áron (jó minőség?) jó forma.

http://agroalfa.unas.hu/Tarcsalap-tarajos

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Tényleg jó ár. Vettél is belőle?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

Tényleg jó ár. Vettél is belőle?

Még nem. És egy darabig nem is fogok mert túlvállaltam magam barkácsolás témakőrben :S Ha szerzek festéket jönnek a képek, hogy miket is csinálgattam az elmúlt 2 hónapban

Talán nyáron jön a vetőgép project. (Hacsak nem lazító építés )

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Agroalfa az én környékén van, ha úgy van tudok menni megnezni akar bármi boltjában.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Átalakítom a cyclo tömörítő kerék részt.
    Valaki tudja, hogy a most divatos szemenkénti vetőgépeken a 2db tömörítő kerék V alakban elrendezve kb hány fokos szöget kéne bezárjon?

• avm
    Vendég
    @avm

Hátha valakit érdekel és behozna belőle, egy külföldi kiállításon futottam bele.

Olcsó india a 9 soros egy magtartályal 1400USD a 13 soros osztott 2000 USD.

http://www.fieldking.com/product-portfolio/zero-till/zero-till

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@avm wrote:

Hátha valakit érdekel és behozna belőle, egy külföldi kiállításon futottam bele.

biztos az ár ?
    Milyen kiállítás volt?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@Berente Antal wrote:

Valaki tudja, hogy a most divatos szemenkénti vetőgépeken a 2db tömörítő kerék V alakban elrendezve kb hány fokos szöget kéne bezárjon?

Cyclo -ra van direktvető készlet, és Feco azt mondta, jó direktvetésre átalakítva. Ezek a képek vannak

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@kis Zombi wrote:

@Berente Antal wrote:

Cyclo -ra van direktvető készlet, és  Feco azt mondta, jó direktvetésre átalakítva. Ezek a képek vannak

Igen. A sortisztítók és a vágótárcsák már majdnem készen vannak. A nyomókerék viszont nem direktvetésre való (ezt is tőle tudom )))

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Berente Antal wrote:

@kis Zombi wrote:

@Berente Antal wrote:

Cyclo -ra van direktvető készlet, és  Feco azt mondta, jó direktvetésre átalakítva. Ezek a képek vannak

Igen. A sortisztítók és a vágótárcsák már majdnem készen vannak. A nyomókerék viszont nem direktvetésre való (ezt is tőle tudom )))

Azután van még +2 csavar a projektben, ha beválik, majd fotózok.

• avm
    Vendég
    @avm

Az EIMA Bolognában, de küldtek utána ingyenbelépőt a SIMA Paris-ra is
    Ennyit mondott az export manager.

@beman wrote:

@avm wrote:

biztos az ár ?
    Milyen kiállítás  volt?

• fida91
    Vendég
    @fida91
    Bejegyzések száma: 43

Valaki egyszer írta, hogy vett letákos hullámos tárcsákat és nem bírta úgy ahogy kellett volna. Eszembe jutott, hogy a Framest Reptill-en is vannak, és az axiálnál lehet kapni, hozzá alkatrészt: http://webshop.axial.hu/alkatreszek/vegyes-talajmegmunkalo/tarcsalap-jetter-08-000-2710-71.html
    Árban ugyan az! Érdekes.

Egy ehhez hasonló gépet akarok gyártani majd egyszer, azért gondolkodom mi lenne jobb: http://lwf-agrotec.de/messerwalze/
    De lehet nekem valami kevésbé hullámos jönne be, ami talán jobban aprít.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@fida91 wrote:

Valaki egyszer írta, hogy vett letákos hullámos tárcsákat és nem bírta úgy ahogy kellett volna. Eszembe jutott, hogy a Framest Reptill-en is vannak, és az axiálnál lehet kapni, hozzá alkatrészt: http://webshop.axial.hu/alkatreszek/vegyes-talajmegmunkalo/tarcsalap-jetter-08-000-2710-71.html
    Árban ugyan az! Érdekes.

Egy ehhez hasonló gépet akarok gyártani majd egyszer, azért gondolkodom mi lenne jobb: http://lwf-agrotec.de/messerwalze/

VDénes vett Letákos lapot.

Nem lehetséges, hogy lefelejtettek egy 0 -t ?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@fida91 wrote:

Pontosan milyen célra használnád az eszközt?Minek kéne aprítani?
    Amit linkeltél szép munkája van talán egy picit talajkimélőbb mint a tárcsa..de nem talajmegujító
    Nekem a német agyon csinálás, precizitás jut eszembe róla csak nem tudom mennyi értelme van.

HA bio vagy akkor értem mert baromi jó gyomirtó.Egyébként nem értem.Minél több szármaradványt kellene hagynunk a földeken.Vagy nem?

• fida91
    Vendég
    @fida91

@acszati wrote:

Pontosan milyen célra használnád az eszközt?Minek kéne aprítani?
    Amit linkeltél szép munkája van talán egy picit talajkimélőbb mint a tárcsa..de nem talajmegujító
    Nekem a német agyon csinálás, precizitás jut eszembe róla csak nem tudom mennyi értelme van.

HA bio vagy akkor értem mert baromi jó gyomirtó.Egyébként nem értem.Minél több szármaradványt kellene hagynunk a földeken.Vagy nem?

1. Minek nem?
    2. Értékelhető video nincs róla, csak siló kukorica után ahol minek?
    Napraforgót kell nálam a legjobban, aztán a kukoricának nem ért, mert itt nem kapcsolják be hátul a szecskázót, csak egy terelő lemez van, hogy ne rendre vágja. Amit bevisz a vágóasztal az egyben jön ki… Aztán kalászos után tarlóhántásnak is megfelelne. Stb stb stb. Ennek a rendszerben az aprítás lenne a legfontosabb része, 5. év után próbálgattam egyes mást.
    De elég fura kérdések, egy várositól megérteném.
    Ez a gép nem kever, csak aprít, főleg ha kevésbé hullámos tárcsákkal csinálnám.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Addig jó még vannak fura kérdések.
    Én abba az irányba igyekszem menni hogy minél kevesebbet bolygassam a tetejét.Mert  első bio évünk után katasztrófának éltem meg azt hogy számtalanszor kellett kapirgálni az üres földeket a gyom miatt.
    Ezért folyamatban van egy  bolygatás nélküli közép mély lazító készítése és egy olyan gyommentesítő ami lent dolgozik nem fent.
    Egyébként ne érts félre az eszközt nagyon szívesen elfogadnám én is.De inkább szeretnék eljutni odáig hogy ne kelljen ilyet használni.
    Az más hogy a kukorica tarló nincs rendesen leszecskázva.
    Egyébként hány db tárcsa kell egy méterbe?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Nekem is tetszik a gép DE csak akkor nagy szár maradvány esetén vagy nagy zöld tömeg ( pl. Zöld trágya megsemmisítése )

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@beman wrote:

Nekem is tetszik a gép DE csak akkor nagy szár maradvány esetén  vagy nagy zöld tömeg ( pl. Zöld trágya  megsemmisítése )

Nem tudom mennyi az ár, biztos nem olcsó.
    Kevésen megy egy ilyen gép vagyis magas hektár költsége.

Meg kéne próbálni egy 8 tonnás száraz anyag márványban

• fida91
    Vendég
    @fida91

@acszati wrote:

Én abba az irányba igyekszem menni hogy minél kevesebbet bolygassam a tetejét.Mert  első bio évünk után katasztrófának éltem meg azt hogy számtalanszor kellett kapirgálni az üres földeket a gyom miatt.
    Ezért folyamatban van egy  bolygatás nélküli közép mély lazító készítése és egy olyan gyommentesítő ami lent dolgozik nem fent.
    Egyébként ne érts félre az eszközt nagyon szívesen elfogadnám én is.De inkább szeretnék eljutni odáig hogy ne kelljen ilyet használni.

De szerinted ez miért bolygatja a talaj? Bármilyen beavatkozás ennél csak többet bolygat. Még mindig nem értem, írtam azt hogy nekem egyenes tárcsa lapokkal kéne, a hengerrel lehet állítani milyen mélyen járjanak a tárcsák. Minden évben dalbo hengerrel jönnek nekem lezúzni a naprát, faszányosan megcsinálja, csak ha keresztbe esek egy szár az úgy marad, meg a dalbo kurva nehéz csak úgy dübörög a határ utána. Másik ha lenne ehhez hasonlóm, akkor nem függnék másoktól, ha kell használom, minden aratása után lehetne használni, szármaradvány talaj kontakt előbb kialakulna.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@acszati wrote:

3méteren van 2×14.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@fida91 wrote:

@acszati wrote:

De szerinted ez miért bolygatja a talaj? Bármilyen beavatkozás ennél csak többet bolygat. Még mindig nem értem, írtam azt hogy nekem egyenes tárcsa lapokkal kéne, a hengerrel lehet állítani milyen mélyen járjanak a tárcsák. Minden évben dalbo hengerrel jönnek nekem lezúzni a naprát, faszányosan megcsinálja, csak ha keresztbe esek egy szár az úgy marad, meg a dalbo kurva nehéz csak úgy dübörög a határ utána. Másik ha lenne ehhez hasonlóm, akkor nem függnék másoktól, ha kell használom, minden aratása után lehetne használni, szármaradvány talaj kontakt előbb kialakulna.

Sík tárcsával szimpatius! (A képen látható szinte magágykészítő, ha nem az).

• acszati
    Vendég
    @acszati

LAssan finisbe érünk .Egyenlőre henger és második tartály nélkül.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Nem rossz!
    A jövőhét elején megjön a vetőmag akkor jössz vetni ?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Nem rossz!
    A jövőhét elején megjön a vetőmag akkor jössz vetni ?

Akkor nálad nem csak forgató bemutató lesz hanem direktvetés nyílt nap is.
    Ha nem én akkor te viszed.Van ami levegye??Súlyba 5-6mázsa között van vagy lesz.Henger nélkül..

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@acszati wrote:

Jó lesz!
    A meghajtó kerék hogyan készült? Lézerrel kivágva?
    A zártszelvény falvastagság mennyi?

• fida91
    Vendég
    @fida91

Az összekötő laposvasak, és a felfüggesztő része nagyon gyenge, kérdés milyen henger lesz rajta? Kár volt spórolni a vason, egy csomó kitámasztás merevítés kéne így rá. A legtöbb zártszelvény laposvas stb, S235 anyagminőségben árulják, (legtöbbször jobb minőségűt csak rendelni lehet), ami kb a leggyengébb, és olcsóbb, ezért az anyagvastagságban túl kell méretezni.

Ez a fokozatmentes hajtómű tartályhoz volt? Vagy külön vetted? Érdekelne ilyen.
    Vetőcsövek milyen belső átmérőjűek lesznek?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

@acszati wrote:

Kerék nem lesz kicsi ?

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@fida91 wrote:

Az összekötő laposvasak, és a felfüggesztő része nagyon gyenge, kérdés milyen henger lesz rajta? Kár volt spórolni a vason, egy csomó kitámasztás merevítés kéne így rá. A legtöbb zártszelvény laposvas stb,  S235 anyagminőségben árulják, (legtöbbször jobb minőségűt csak rendelni lehet), ami kb a leggyengébb, és olcsóbb, ezért az anyagvastagságban túl kell méretezni.

Nem biztos. Max az alsó és felső gerendákat összeköti néhány helyen és kész a rácsos tartó. Annál jobb nem kell.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Az összekötő laposvasak, és a felfüggesztő része nagyon gyenge, kérdés milyen henger lesz rajta? Kár volt spórolni a vason, egy csomó kitámasztás merevítés kéne így rá. A legtöbb zártszelvény laposvas stb,  S235 anyagminőségben árulják, (legtöbbször jobb minőségűt csak rendelni lehet), ami kb a leggyengébb, és olcsóbb, ezért az anyagvastagságban túl kell méretezni.

Nem biztos. Max az alsó és felső gerendákat összeköti néhány helyen és kész a rácsos tartó. Annál jobb nem kell.

Nagy erők nincsenek. Gondolj bele egy guber milyen vázzal van és ott nagyságrendekkel nagyobbak az erőhatások. (Én mindig csodálkozok miért nem szakad szét az én guberem)
    Fontos volt ennél a gépnél a súly. Bár szerintem át lesz ez alakítva vontatottra ha felkerül a 2. magtartály, és a vágó tárcsák, henger. (Az első sorba befér a vágótárcsa?)
    Amit én így valósítanék meg. Le lehet akár akasztani a húzórudat és a kereket, és lehet használni függesztetként is.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Nagy erők nincsenek. Gondolj bele egy guber milyen vázzal van és ott nagyságrendekkel nagyobbak az erőhatások. (Én mindig csodálkozok miért nem szakad szét az én guberem)
    Fontos volt ennél a gépnél a súly. Bár szerintem át lesz ez alakítva vontatottra ha felkerül a 2. magtartály, és a vágó tárcsák, henger. (Az első sorba befér a vágótárcsa?)
    Amit én így valósítanék meg. Le lehet akár akasztani a húzórudat és a kereket, és lehet használni függesztetként is.

Akkor lesznek nagy erők, mikor épp talaj egyenetlenség van, főleg így, hogy 4 gerendás, egyik része nagyobbat fog mint a másik, nálam még a traktort is megfogja állóra. Másik a kanyarodás, grubberrel nem kanyarodunk, én szoktam mert bírja, na hát ezzel nem szabad, azok a laposvasak oldalirányba nem tartanak semmit, Akkor inkább szögvas lett volna, vagy Uvas, de a zártszelvény hegesztésileg is nagyobb felületen fog.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Aránylag nyugodt vagyok mert a csupasz váz, csak középső összekötővel már ki lett próbálva összel és nem volt gond.
    Ahoz képest plusz 6összekötő és a magtartály összeköti az elejét a hátuljával stb…
    80x80x3-as zártszelvényt amikor megvettem már akkor rájöttem hogy 4-es kellett volna,de utána kiprobáltuk és megdöbbenve jónak bizonyult.Max az első gerenda lehetne 4-es.A másik ott vannak a nyíró csavarok és ha bármi van azok hamarább engednek.
    Igen fontos volt a súly ezért volt az anyag sporolás.Majd meglátjuk de szerintem nem lesz gond.d
    Festeni első évbe nem fogom ezt már megtanultam.lesz itt még zöldbevetés is szóval jönnek a kihívások.
    Fokozatmentes van ha kell.
    Csőátmérő 28mm azt hiszem..lóbab is kimegy de még az óriás napra is.
    Amit tudunk lézerrel vágunk mert gyors és pontos és szép is.
    A támkerék is ideiglenes de nem kicsi az …ez nem homok zombi
    Már az elejétől tervbe van a vontatott kivitel.Csak a sok kisterület amiben nem valami jó.NAgy a helyszükséglet.
    Na de meglátunk nem sokára mindent.Ez is csak prototipus.A nagy elosztás viszont lehetővé tette a nagyra hagyott kukorica tarlóba is a vetést 50-70cm szárak elfolytak

• fida91
    Vendég
    @fida91

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Aránylag nyugodt vagyok mert a csupasz váz, csak középső összekötővel már ki lett próbálva összel és nem volt gond.
    Ahoz képest plusz 6összekötő és a magtartály összeköti az elejét a hátuljával stb…
    80x80x3-as zártszelvényt amikor megvettem már akkor rájöttem hogy 4-es kellett volna,de utána kiprobáltuk és megdöbbenve jónak bizonyult.Max az első gerenda lehetne 4-es.A másik ott vannak a nyíró csavarok és ha bármi van azok hamarább engednek.
    Igen fontos volt a súly ezért volt az anyag sporolás.Majd meglátjuk de szerintem nem lesz gond.d
    Festeni első évbe nem fogom ezt már megtanultam.lesz itt még zöldbevetés is szóval jönnek a kihívások.
    Fokozatmentes van ha kell.
    Csőátmérő 28mm azt hiszem..lóbab is kimegy de még az óriás napra is.
    Amit tudunk lézerrel vágunk mert gyors és pontos és szép is.
    A támkerék is ideiglenes de nem kicsi az …ez nem homok  zombi
    Már az elejétől tervbe van a vontatott kivitel.Csak a sok kisterület amiben nem valami jó.NAgy a helyszükséglet.
    Na de meglátunk nem sokára mindent.Ez is csak prototipus.A nagy elosztás viszont lehetővé tette a nagyra hagyott kukorica tarlóba is a vetést 50-70cm szárak elfolytak

Én 80x80x5 anyagből csináltam, mikor készült gondolkodtam, hogy elég lett volna 70x70x5, vagy 60×60, de voltak már pillanatok mikor örültem, hogy kicsit erősebb. De az 5 falvastagságból nem engednék, lehet hegeszteni is normálisan.

Alapozóval azért lefújhatnád, vannak ezek a viszonylag olcsó hegeszthető műhelyalapozók, hegesztéskor nem ég. Rengetek munkát megspórolnál, a sok csiszatolás helyett.

Érdekel a fokozatmentes hajtómű persze, minden gondom megoldaná. Merre, hol, mennyi?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@fida91 wrote:

@acszati wrote:

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

@fida91 wrote:

Érdekel a fokozatmentes hajtómű persze, minden gondom megoldaná. Merre, hol, mennyi?  

100eft szólj ha kell postázom is.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Alapozóval kend le, mert jövőre elunod az életed, mire lecsiszolod róla a rozsdát. Én most sz.ptam hasonlóval. Egyszerűbb leköszörülni a festéket, ha még hegeszteni kell hozzá.

Nedves körülmények között ragad a föld a vaskerékre, és változik a kerékátmérő. Én is használtam régebben vaskereket, de már mindet kidobáltam, és lecseréltem gumis kerékre.

• fida91
    Vendég
    @fida91

@kis Zombi wrote:

Alapozóval kend le, mert jövőre elunod az életed, mire lecsiszolod róla a rozsdát. Én most sz.ptam hasonlóval. Egyszerűbb leköszörülni a festéket, ha még hegeszteni kell hozzá.

Nedves körülmények között ragad a föld a vaskerékre, és változik a kerékátmérő. Én is használtam régebben vaskereket, de már mindet kidobáltam, és lecseréltem gumis kerékre.

Ha lesz rajta henger nem az tartja majd a mélységet? vagy akkor az minek?

• acszati
    Vendég
    @acszati

@kis Zombi wrote:

Tudod mikor köszörülök én?
    Csúnya volna.
    Homokkal szórom le és kész.
    Van rajta pucoló.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@fida91 wrote:

@kis Zombi wrote:

.

Ha lesz rajta henger nem az tartja majd a mélységet? vagy akkor az minek?

Az is csak ideiglenes,persze a henger lenne a mélység tartó.
    De megnézük így is, henger helyett láncok lesznek hogy egy kicsit polirozzák a területet.
    A magtömörítés az megtörténik ezáltal nem szükséges a henger egyébként.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Mini vontatott

• fida91
    Vendég
    @fida91

@acszati wrote:

Mini vontatott

Nem olyan mini ez, 2,5m biztos van, de majdnem 3 is.

• acszati
    Vendég
    @acszati

Saját daruval uraim:

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@acszati wrote:

Saját daruval uraim:

az jó masina de az ár is jó.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

http://www.proplanta.de/Landtechnik/Koeckerling-AT-300_la-Bilder_4386511300_bi-1.html

Vélemény? Tapasztalat? Bármi megjegyzés jöhet! Nem pont ez a gép a lényeg hanem ez vetési rendszer.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

http://www.proplanta.de/Landtechnik/Koeckerling-AT-300_la-Bilder_4386511300_bi-1.html

Vélemény? Tapasztalat? Bármi megjegyzés jöhet! Nem pont ez a gép a lényeg hanem ez vetési rendszer.

sok vonó erő igény, sok föld mozog de állítólag mindenhol képes bevetni.
    Ha szélesebb kappa lenne akkor gyom is megsemmisít és talp is produkál.

• acszati
    Vendég
    @acszati

@Mr. Poke wrote:

Árban és felszereltségben nagyon tetszik a masina.Tartály feltöltő stb.NAgyon kis kompakt gépnek tünik.
    A hidraulikus vetőgépemelés is ötletes lehet le is másolom.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal
  • Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

Cyclo 400 feltámadt hamvaiból, + 1 feladatot kapott

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@Berente Antal wrote:

Jó lett. Bár én hasonlóba simán belehúztam sortisztító nélkül
    Idén nem lett korán vetve, nem kell melegednie a talajnak, inkább fontosabbnak tartom a nedvesség megőrzést.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

Idén nem lett korán vetve, nem kell melegednie a talajnak, inkább fontosabbnak tartom a nedvesség megőrzést.

Köszi.
    Milyen géppel vetsz?
    Erre csináltattam erősebb rugókat. Jövőre használni kell, mert így sem volt meg mindenütt a beállított mélység. Ha a szár alatta marad, még rosszabb. Nem?

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@Berente Antal wrote:

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

Köszi.
    Milyen géppel vetsz?
    Erre csináltattam erősebb rugókat. Jövőre használni kell, mert így sem volt meg mindenütt a beállított mélység. Ha a szár alatta marad, még rosszabb. Nem?

Cyclo 800, jövőre már leszeretném cserélni.

A 400-as problémája, hogy messze van a mélységtartó, így egyenetlenebb a vetésmélység.
    Én a helyedben inkább lecserélném egy cyclon 800-ra és azt kezdeném el átalakítgatni.
    Csak azzal meg az a baj, hogy nincs hozzá vetődob. A cirokot az idén nekem is 400-assal vetették el bérbe.
    A szója vetés kihívás volt sima kukorica dobbal max 300e szemet tudtam kirakni, és azt is csak szinte mászó fokozatban.

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

@Mr. Poke wrote:

@Berente Antal wrote:

Köszi.
    Milyen géppel vetsz?

Cyclo 800, jövőre már leszeretném cserélni.

A 400-as problémája, hogy messze van a mélységtartó, így egyenetlenebb a vetésmélység.
    Én a helyedben inkább lecserélném egy cyclon 800-ra és azt kezdeném el átalakítgatni.
    Csak azzal meg az a baj, hogy nincs hozzá vetődob. A cirokot az idén nekem is 400-assal vetették el bérbe.
    A szója vetés kihívás volt sima kukorica dobbal max 300e szemet tudtam kirakni, és azt is csak szinte mászó fokozatban.

Jövőre retket vetnék vele kuki sorba télre. Milyen dob kellene hozzá?
    Pár évet még biztosan mennie kell, lehet átalakítom a mélységhatárolást, olcsóbb, mint egy másik. Ráadásul üzembiztos.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Retekhez szerintem cirok dob kellene. Azon 32*3 furat van. Havernak szerencsére van. Csak az a 800-ra nem megy fel.
    Én jövőre cserélem le a 800-at. Vagyis inkább a téli program az lesz. Valami csúszócsoroszlyás gépet veszek és azt építem át teljesen, saját igénynek.
    Sajnos ezzel a cyclo vetőgépekkel sok mag szívás. Vetőtárcsát egyszerűbb csinálni, venni mint speciális dobot.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Egy barátom 100 000 ft ér megvette itthon egy jó öreg Direktvetögép

https://goo.gl/photos/7aZ98fvG6R5fNQGH9

kicsi pofozni kell és tökéletes lesz neki

• fida91
    Vendég
    @fida91

@beman wrote:

100 000 Ft ne idegesíts nincs több?

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@beman wrote:

Orosz?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Amerikai export 70as években

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

http://geppiac.agroinform.com/hasznalt,1719279,ECO-DYN-ECO-DYN-3M.html

Esetleg agyaláshoz jó alap

Kisebb kapákkal egész jó lehet.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

biztos nem legolcsóbb de biztos jó 🙂

http://virkargroup.com/?lang=en

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Valaki tud valamit erről?

http://www.vektor-mezogep.hu/sola-gabonavetes/mechanikus-mulch-vetogepek.php#mechanikus

Jó gépeknek tűnik.

Elég jó dicsérik akinek van.
    Tudomásom szerint sok is vannak a piacon.
    Jo direkt vető kb mindenhova jól megy
    Nekem van sola szemenkenti direkt vető
    Esetleg egy dolog negatív: a finom pontosság.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@beman wrote:

@Mr. Poke wrote:

Valaki tud valamit erről?

http://www.vektor-mezogep.hu/sola-gabonavetes/mechanikus-mulch-vetogepek.php#mechanikus

Jó gépeknek tűnik.

Elég jó dicsérik akinek van.
    Tudomásom szerint sok is vannak a piacon.
    Jo direkt vető kb mindenhova jól megy
    Nekem van sola szemenkenti direkt vető
    Esetleg egy dolog negatív: a finom pontosság.

Én a SD1203 mellett választanék vagy SD1303

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

Az igazi ez lenne: http://www.simtech-aitchison.co.uk/uploaded/documents/T-SEM%202015%20en.pdf

T vetőcsoroszlya: http://www.simtech-aitchison.co.uk/en/how-inverted-t-slot-works
    Szivacsos magadagolás: http://www.simtech-aitchison.co.uk/en/how-inverted-t-slot-works/the-aitchison-seed-metering-system

De biztos horror lehet az ára, valamint magyar forgalmazót nem találtam.

Pár éve volt ez már témya gondolom azóta sem változott a helyzet Vagy tudtok valakit aki beszerzett egyet?

• BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Az igazi ez lenne: http://www.simtech-aitchison.co.uk/uploaded/documents/T-SEM%202015%20en.pdf

T vetőcsoroszlya: http://www.simtech-aitchison.co.uk/en/how-inverted-t-slot-works
    Szivacsos magadagolás: http://www.simtech-aitchison.co.uk/en/how-inverted-t-slot-works/the-aitchison-seed-metering-system

Pár éve volt ez már témya gondolom azóta sem változott a helyzet Vagy tudtok valakit aki beszerzett egyet?

Kérdezni kell a gyártó-tol és lehet hogy tud exportálni.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@beman wrote:

@Mr. Poke wrote:

Kérdezni  kell a gyártó-tol és  lehet hogy tud exportálni.

Az a baj én ahoz túlságosan lusta (elfoglalt) vagyok. Iszonyat mennyiségű idő lenne importálni, és arra egy hitelt elintézni.
    Valamint nem is foglalkoztam még hasonlóval sem, inkább megfizetnék egy közvetítőt. De akkor is fogalmam sincs, hogyan lehetne finanszírozni.

• Gunar
    Vendég
    @gunar
    Bejegyzések száma: 10

A jelenleg használt vetési technológia lényegében a kézi vetés kifinomult formája. Szinte kivétel nélkül valamilyen módon egy hosszú barázdát nyitnak és ebbe dobják a szemet. Ez egyszerű megoldás ha nincsenek hosszú rostos növények a csoroszlya útjában. A direkt vetés legnehezebb problémája a  barázda nyitása. De ha belegondolunk nincs is szükség erre. Elég lenne a magoknak egy-egy lyukat fúrni. Ez egyszerűnek tűnik egy csillagkerékkel. Hallottatok már ilyen irányú próbálkozásról?

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@Gúnár wrote:

A jelenleg használt vetési technológia lényegében a kézi vetés kifinomult formája. Szinte kivétel nélkül valamilyen módon egy hosszú barázdát nyitnak és ebbe dobják a szemet. Ez egyszerű megoldás ha nincsenek hosszú rostos növények a csoroszlya útjában. A direkt vetés legnehezebb problémája a  barázda nyitása. De ha belegondolunk nincs is szükség erre. Elég lenne a magoknak egy-egy lyukat fúrni. Ez egyszerűnek tűnik egy csillagkerékkel. Hallottatok már ilyen irányú próbálkozásról?

Szemenkénti vetőgépet láttam ilyet, de elfelejtettem a gyártót.

• Netparaszt
    Vendég
    @netparaszt

Kérdeztem már évekkel ezelőtt, nem akarnak exportálni. A Krisnások is akartak venni egy kisebbet, még angol közvetítővel sem tudták megvenni.
    Csak az angol belpiacra dolgozik a cég, ahogy a vezetője mondta, nincs elég gyártási kapacitásuk exportra.

@beman wrote:

@Mr. Poke wrote:

Kérdezni  kell a gyártó-tol és  lehet hogy tud exportálni.

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Kérdeztem én is de meg eddig meg nem válaszoltak.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Egyszerű és nagyszerű:

http://www.agricultureconcepts.com/brand-new-track-till-design-for-john-deere-1770-and-1775/#!

Ilyet sosem láttam és nagyon tetszik az ötlet. Szerintem lehetne még finomítani. Kötött talaj eseten nekem a JD 750A erősen vissza tömörödött a hátsó kerek, aratás kór is lehetett látni.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke

@beman wrote:

Ilyet sosem láttam és nagyon tetszik az ötlet. Szerintem lehetne még finomítani. Kötött talaj eseten nekem a JD 750A erősen vissza tömörödött a hátsó kerek, aratás kór is lehetett látni.

Én a kukorica sorközműveléskor szívok. Vagy nem megy bele, vagy beleszakad a kapa.

De simán működhet a gabonavetőgép előtt is.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

A vetőcsoroszlya Poke ötlete alapján készült

• Berente Antal
    Vendég
    @berente-antal

@kis Zombi wrote:

A vetőcsoroszlya Poke ötlete alapján készült

Itána henger? (magárok nem marad nyitva?)
    Mit vetsz?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Külön.menetben megy a henger.

Ahol jó sűrű a gyep ott ment a legszebben. A tárcsák elmozdultak néha, akkor szivatott.

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

OFF

Rozs szöszösbükköny az alap, de kívàncsisàgból raktam bele mustárt, faceliat,olajretket ,lobab, csillagfürt, hajdina, repce

• BEMAN
    Vendég
    @beman

Mekkora ? 4-5m ?

nem túl melyen kerül a mag ?

• Radocz
    Vendég
    @radocz

Túl mélyen?
    Ezt magamtól nem is vettem észre. Ha kikél, akkor neki lett igaza.
    Ha nem akkor nekünk.

A vetőegység maga után szokott húzni egy tömörítő hengert. Ezt a LE miatt kell 2 menetben?

Megnézem majd a munkagép könyvemben, hogy jól emlékszem-e?

• kis Zombi
    Vendég
    @kis-zombi

Mélység 2 – 4 cm közöttire saccolom, sekélyebben nem működik. Becsapós, mert a felmetszett gyep nem esik vissza teljesen, a henger gyomja vissza.

Mivel ez egy prototipus, próbáltam minimál költségből megoldani (jól láthatóan egy tákolmány ), ezért sincs rajta henger, meg azért sem mert leszakítaná a szárnyakat, meg nem lehetne kézi erővel felhajtani szállítási pozícióba, ha pedig úgy lenne méretezve, hogy megbírna 2 db. 300 kg / m-es hengert, munkahengerrel csukható lenne a váz, azt már nem emeli fel egy MTZ.

• Radocz
    Vendég
    @radocz

https://www.google.hu/search?q=vet%C5%91egys%C3%A9g&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi0ps2-vc3WAhWFIJoKHZuhADsQsAQILA&biw=1280&bih=924

Én arra a tömörítő hengerre gondoltam ami csak a sort tömöríti vissza.

Amikor kapával vetette anyósom a kukoricát, minden kapa vágásra rá kellett lépni, tömöríteni.

Alul is tömör legyen és felette is tömöríteni kell. De Te ezt jobban tudod. Azt már az SPC vetőgép is tudta.

A lovas vetőgép még nem.

• VDenes
    Vendég
    @vdenes

Helló

Letákos hullámos tárcsát én vettem és próbáltam használni grúber elé apírtani. De sajnos a kukorica szár és a föld együtt jó 4 ha alatt közel 2 cm átmérőt koptatott le az átmérőből.
    Milyen gépet is szeretnél? Sajnos nem hozza be a linket.
    Én a Mandako Twister féle vertical till gépet szerettem volna megcsinálni, de a Leták féle lap azt nem bírná. Viszont most, hogy vissza olvastam a Bellota lap az szerntem bírná ami van lentebb plusz annak szimpibb a kialakítása.

@fida91 wrote:

Árban ugyan az! Érdekes.

• Mr. Poke
    Vendég
    @mr-poke
  • BEMAN
    Vendég
    @beman

@Mr. Poke wrote:

Kár gyártani ha van tökéletes vetőgép  

Most akciós gyorsan meg kell venni https://www.traktorpool.hu/details/Drillmaschinen-Bestellkombinationen/Kluemper-Crossslot-Horsch-Direktsaatmaschine/3132010/

A 4,5 m gép olcsóbb csak 40 misi 10misi/m

• BEMAN
    Vendég
    @beman
  • fida91
    Vendég
    @fida91

@VDénes wrote:

Helló

Letákos hullámos tárcsát én vettem és próbáltam használni grúber elé apírtani. De sajnos a kukorica szár és a föld együtt jó 4 ha alatt közel 2 cm átmérőt koptatott le az átmérőből.
    Én a Mandako Twister féle vertical till gépet szerettem volna megcsinálni, de a Leták féle lap azt nem bírná. Viszont most, hogy vissza olvastam a Bellota lap az szerntem bírná ami van lentebb plusz annak szimpibb a kialakítása.

https://kephost.com/image/BRcB
    https://www.youtube.com/watch?v=kzWGH88KOSo
    https://www.youtube.com/watch?v=0fSWcpuwUCo

• VDenes
    Vendég
    @vdenes

Aha. Ilyen használatnál tuti jó lenne a Letákos is.
    Bár szerintem ez kukorica tarlón nem csinálna semmit sem. Viszont álló ZT-t marha jól össze aprítja. Jobb mint egy szárzúzó. Mármint gyorsabb is meg olcsóbb fentartani.

@fida91 wrote:

@VDénes wrote:

Helló

https://kephost.com/image/BRcB
    https://www.youtube.com/watch?v=kzWGH88KOSo
    https://www.youtube.com/watch?v=0fSWcpuwUCo

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.